Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Свинячий (свинний, каліфорнійський, A/H1N1) грип

Свинячий (свинний, каліфорнійський, A/H1N1) грип

Назва:
Свинячий (свинний, каліфорнійський, A/H1N1) грип
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,11 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Свинячий (свинний, каліфорнійський, A/H1N1) грип


План
Вступ
1. Причини виникнення й умови поширення
2. Перебіг і симптоми
2.1. Клінічні симптоми у заражених людей
2.2. Патологоанатомічні зміни
3. Імунітет
4. Лікування
5. Профілактика та засоби боротьби
6. Спалах серед людей у 2009 році
6.1 Ситуація в Україні
Джерела та посилання


Вступ
Свинячий (свинний, каліфорнійський, A/H1N1) грип (лат. grіppus suum) — інфекція будь якого з багаточисленних вірусів свиного грипу. Вірус свинячого грипу (ВСГ) — будь-який зі штамів грипу сімейства вірусів, що ендемічним захворюванням у свиней. Станом на 2009 рік, відомо наступні штами ВСГ: грип і підтипи грипу A відомі, як H1N1, H1N2, H3N1, H3N2, та H2N3.
Характеризується катаральним запаленням дихальних шляхів, слабістю та лихоманкою. Реєструється у багатьох країнах світу. Заподіює великий економічний збиток свинарським господарствам — викликає високу смертельність молодняку (10-60 %) та зниження продуктивності у тварин при відгодівлі.
Вірус A/H1N1 під мікроскопом
Карта ураження грипом H1N1 у 2009 році
1. Причини виникнення й умови поширення
Збудник — РНК-вірус грипу типу А з родини Orthomyxoviridae (рід Influenza А) із підтипами H1N1, H1N2, H3N1, H3N2. Вірус культивується на курячих, качиних, перепелиних ембріонах, у первинних культурах тканин нирки великої рогатої худоби, свиней, овець. Має широкий спектр аглютинуючої активності відносно еритроцитів різних видів тварин, у тому числі птахів. Малостійкий до факторів фізичного та хімічного впливу.
Уражає великі групи тварин. Хвороба частіше спостерігається на початку зими або ранньої весни, причому спалах зазвичай виникає в непогожу погоду, у вологих приміщеннях, при несприятливих зоогігієнічних умовах утримання тварин. Зазвичай занедужують підсисні поросята та молоді тварини у віці до 1 року. Джерело збудника інфекції — хворі тварини й вірусоносії. Шлях зараження — повітряно-краплинний.
2. Перебіг і симптоми
Симптоми свинячого грипу
2.1. Клінічні симптоми у заражених людей
Клінічні ознаки грипу типу А/H1N1:
§ головний біль
§ біль у м'язах
§ біль у горлі
§ підвищення температури тіла
§ кашель
§ нежить
§ закладання носа
§ сонливість, поганий апетит
§ в окремих випадках — нудота, блювота і діарея.
Інкубаційний період складає одну-три доби. Хвороба протікає гостро, в ускладнених випадках можливий підгострий і хронічний перебіг. У першу добу характерне підвищення температури до 41 °C, відмова від корму, млявість, чхання, кашель, витікання з носових отворів, кон'юнктивіт. Тварини лежать, не реагують на оточення, іноді приймають позу сидячого собаки. При підйомі та прогоні у тварин приступи хворобливого кашлю. Тварини видужують через сім-десять діб. В ускладнених випадках хвороба протікає важко протягом декількох тижнів і навіть місяців. Тварини худнуть і в них з'являються ознаки плевропневмоперикардиту, хронічного риніту, отиту та гаймориту. У результаті вторинної інфекції часто розвивається крупозна пневмонія, що має летальну перспективу. При хронічному плині прогноз несприятливий.
2.2. Патологоанатомічні зміни
У верхніх дихальних шляхах і легенях виявляють серознокатаральні запалення слизових оболонок із пневмонічними осередками в верхніх і середніх частках легенів. У просвітах бронхів і на слизуватих оболонках — значна кількість катарального ексудату, тягучого слизу. Пневмонічні осередки вишневочервоного кольору, різко відмежовані від здорової тканини легенів. Іноді мається плеврит, крововиливи на серозних і слизових оболонках, міокарді, паренхіматозних органах. Характерний лімфаденіт і гіперплазія бронхіальних і средостінних лимфовузлів. В ускладнених випадках виявляються осередки крупозного запалення легенів і некротичні фокуси в легенях, перикарді, міокарді, селезінці й інших паренхіматозних органах. При цьому відзначають всі ознаки сепсису.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Свинячий (свинний, каліфорнійський, A/H1N1) грип

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок