Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гіпоплазія емалі. Особливості клінічних проявів

Гіпоплазія емалі. Особливості клінічних проявів

Назва:
Гіпоплазія емалі. Особливості клінічних проявів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,25 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
„Гіпоплазія емалі. Особливості клінічних проявів.”


План.
Вступ
Системна гіпоплазія емалі.
Місцева гіпоплазія емалі.
Недостатній розвиток емалі.
Висновок.
Література.


Некаріозні ураження твердих тканин зуба у дітей у кількісному відношенні є не дуже значною, проте різноманітною за клінічними проявами і походженням групою хвороб. Більшість із них вивчені недостатньо, що утруднює їх лікування, а надто профілактику.
Залежно від терміну виникнення некаріозні ураження твердих тканин зуба поділяють на дві групи (М. І. Грошиков, 1985): 1-ша — такі, що виникають у період фолікулярного розвитку зуба — гіпопла-зія, гіперплазія, флюороз і спадкові ураження (дисплазія Капдепона, недосконалий амело- і дентиногенез, мармурова хвороба та ін.); 2-га — ураження, що виникають після прорізування зуба, — патоло-гічне стирання зубів, клиноподібні дефекти, некроз, ерозія твердих тканин, гіперестезія зубів, травма.
У практичній діяльності дитячого стоматолога найчастіше спо-стерігаються некаріозні ураження 1-ї групи. З 2-ї групи насамперед мають місце травми постійних і тимчасових зубів.
Згідно з класифікацією Т. Ф. Виноградової (1987), виокремлю-ють такі групи некаріозних уражень зубів:
спадкові аномалії, що зумовлені недосконалістю будови тканин, які утворюють емаль і дентин (недосконалий емале- чи ден-
тиногенез, синдром Стейнтона-Капдепона);
спадкові аномалії кількості, величини і форми зубів;
аномалії будови і вади розвитку тканин зуба, що виникають
як наслідок системної патології в організмі дитини (бурштинові
зуби внаслідок недосконалого остеогенезу, зуби Гетчінсона внас-лідок природженого сифілісу; сіро-сині і коричневі зуби при ге-молітичному синдромі, адентія, гіподентія та шилоподібні зуби при ектодермальній дисплазії; мікродентія при гіпофізарному нанізмі та ін.);
аномалії будови і вади розвитку тканин зуба, що зумовлені
впливом навколишніх чинників — флюороз, "тетрациклінові" зуби
таін.
Гіпоплазія емалі — це вада розвитку емалі, що характеризується її недостатнім формуванням та мінералізацією. Етіологічним чинни-ком, який сприяє розвитку гіпоплазії емалі, є недостатня або упо-вільнена функція амелобластів, що виникає у зв'язку з порушенням обміну у всьому організмі під впливом різних захворювань, або внас-лідок порушення обміну в окремих фолікулах під дією механічної травми, інфекції, підвищеної радіації тощо.
Залежно від причини порушення можуть виникнути в групі зубів, які формуються в один і той же період (системна гіпоплазія); на кількох поряд розташованих зубах одного або різних періодів роз-витку (вогнищева гіпоплазія); на одному зубі (місцева гіпоплазія).
Системна гіпоплазія емалі характеризується ураженням груп зубів, внутрішньощелепна мінералізація яких відбувається одночас-но. Найчастіше уражуються перші постійні моляри та різці верхньої і нижньої щелеп (мал. 8 — див. кольорову вклейку). Виникнення гіпоплазії пов'язують із порушенням обмінних процесів в організмі дитини в період внутрішньощелепного формування зубів, яке нега-тивно відбивається на функціонуванні амелобластів.
Вважають, що розвиток системної гіпоплазії емалі тісно пов'я-заний з порушенням гомеостазу кальцію в організмі. Низький рівень кальцію в сироватці крові у період формування емалі є визначаль-ним чинником розвитку гіпоплазії. Зниження рівня кальцію у сиро-ватці крові спостерігається при дефіциті вітаміну D, гіпопаратиреої-дизмі, численних перинатальних порушеннях.
Згідно з даними багатьох авторів, гіпоплазія виникає після пе-ренесених у дитинстві рахіту, тяжких інфекційних хвороб, унаслідок розладів травлення (диспепсії), недостатності ендокринних залоз (особливо прищитоподібних), у дітей з порушенням обмінних про-цесів. Надзвичайно часто причиною гіпоплазії емалі постійних зубів є парентеральне призначення антибіотиків дітям 1-го року життя. Антибіотики, що їх призначають дітям за життєвими показаннями (наприклад, при лікуванні пневмонії), здатні пригнічувати функцію амелобластів, а це порушує процеси як формування, так і мінералі-зації емалі і призводить до виникнення гіпоплазії різного ступеня тяжкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Гіпоплазія емалі. Особливості клінічних проявів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок