Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Помилки та відповідальність медичного працівника (медичної сестри)

Помилки та відповідальність медичного працівника (медичної сестри)

Назва:
Помилки та відповідальність медичного працівника (медичної сестри)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,40 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Помилки та відповідальність медичного працівника (медичної сестри)”


Найчастішими помилками в практичній діяльності лікарів є наступні:
- порушення в роботі лікаря під час обстеження і лікування;
- незаконне експериментування на людях;
- недотримання правил зберігання та використання наркотичних речовин;
- історія хвороби, як юридичний документ;
- незаконне проведення абортів
- ненадання допомоги хворому
- зловживання службовим становищем та халатне відношення до роботи
- незаконне лікування
- оформлення та видача фальшивих медичних документів
- порушення санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил
- недотримання лікарської таємниці
Медпрацівники зобов’язані відповідати за всі упущені, які сталися внаслідок недбайливості, злочинної байдужості, умисного зловживання. Кожен вид проступку несе за собою певну відповідальність. Для середнього медичного персоналу недбайлістю може вважатися поганий догляд за важкохворими, застосування іншого лікарського препарату замість того, що його призначив лікар, передозування тощо.
Суворе дотримання етико-деонтологічних, правових і моральних норм, високий професіоналізм забезпечить неухильне виконання ним професійного обов’язку, сприятимують запобіганню нещасних випадків, помилок і правопорушень у роботі, досягненню успіхів у лікуванні хворих і профілактиці захворювань.
Етичне питання медицини приділяли пильну увагу багато корифеїв медицини. Справжнім прикладом моральної геніальності в людській історії є девіз німецького лікаря Ф.І.Гааза:
Поспішайте робити добро.
Отже, для успішного вирішення питань організації охорони здоровя, медичному працівнику необхідно знати основні засади моральної та правової відповідальності.
Міжособистісні стосунки між лікарем та хворим будуються за принципом практичної взаємодовіри, адже довіра як морально-психологічна категорія визначає ставлення як до дій іншої особи, так і до себе самої, ґрунтується на переконанні, що діє ця особа правильно, їй притаманні сумління і чесність. Довіра є обов'язковим компонентом у діяльності будь-якої соціальної групи, в якій люди спілкуються і мають тимчасові чи постійні цілі. Такими цілями у взаємовідносинах лікаря та хворого є успіхи у лікувальному процесі.
Але щоб завоювати довіру пацієнта, лікарю недостатньо бути просто фахівцем, потрібно вміти розуміти психологічний стан хворого і знаходити відповідний підхід до нього. Одначе це вдається не завжди: в одних випадках, і вони переважають, лікар може завоювати довіру хворого з першого знайомства, а в інших — ніколи. Відомо, що під час перших контактів лікаря з хворим виникає інтерференція знання лікаря і незнання або напівзнання хворого. Тому кожна розмова лікаря з хворим має включати в себе елементи медичної освіти і перш за все відомості про характер захворювання, обґрунтування плану лікування та передбачення його наслідків.
Протягом усієї історії медицини провідною у відносинах між лікарем і хворим була й залишається довіра, яка раніше передбачала повне право лікаря приймати рішення, а тепер орієнтується на творчу співпрацю, де мають місце сумніви щодо результатів лікування й прогнозу, а також правдиві відомості про серйозність самої хвороби. Все це становить сучасний медичний підхід до проблеми взаємовідносин лікаря і хворого.
Що більше ці стосунки ґрунтуються на довірі, то повніше вони виконують роль емоційного захисту, здатні відгукнутися співчуттям й співпереживанням, то вища їхня моральна цінність. Така "відкритість" відносин між лікарем і хворим дає змогу розв'язати найрізноманітніші проблеми — від діагностичного пошуку до найінтимніших питань.
Взаємовідносини лікаря і хворого — це не просто обмін інформацією, це — частина лікування. Адже давно відомо, що лікарі можуть впливати на хворобу без будь-яких ліків: прикладом може слугувати ефект плацебо. Плацебо — це біологічно інертна речовина, котру лікар дає хворому як біологічно активну. Свого часу обов'язковою передумовою ефекту від плацебо вважалася сліпа віра у чудодійну силу ліків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Помилки та відповідальність медичного працівника (медичної сестри)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок