Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Медико-соціальні аспекти штучного запліднення

Медико-соціальні аспекти штучного запліднення

Назва:
Медико-соціальні аспекти штучного запліднення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,95 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Медико-соціальні аспекти штучного запліднення”


ПЛАН
Вступ.
1. Розвиток Законодавства України в галузі застосування штучної інсемінації.
2. Сурогатне материнство.
3. Деякі аспекти договірних відносин при застосуванні сурогатного материнства.
4. Сурогатне материнство та законодавство в сфері охорони здоров’я.
5. Оспорювання материнства у судовому порядку.
Висновок.
Вступ.
Реалізація прав громадян у сфері репродуктивних технологій є найбільш уразливою. Незважаючи на це, зазначена царина сімейно-правових відносин до останнього часу не відчуває на собі достатнього правового регулювання.
Частково це можна пояснити тим, що застосування методів штучного запліднення або імплантації зародка поки що не достатньо поширене. Водночас різке зниження репродуктивного здоров’я населення, падіння народжуваності, нові розробки у галузі біомедицини раз по раз привертають увагу до правових питань застосування методів штучної інсемінації.
Актуальність застосування методів штучної інсемінації пов’язана також із іншою категорією проблем, пов’язаних з комерціалізацією та криміналізацією народження дітей за допомогою сурогатного виношування. Чинне законодавство України у сфері застосування методів штучного запліднення наразі не відрізняється повнотою регулювання, а відсутність певних законодавчих норм надає можливість використовувати методи штучного запліднення з метою, яка не тільки не відповідає морально-етичним нормам, але й створює основу для криміналізації цієї сфери.
1. РОЗВИТОК ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ В ГАЛУЗІ ЗАСТОСУВАННЯ ШТУЧНОЇ ІНСЕМІНАЦІЇ
Переважно походження дітей від батьків базується на кровно-родинних зв’язках. Сімейне законодавство встановлює регулювання так званого соціального материнства та батьківства. Традиційним інститутом соціального батьківства є інститут усиновлення. На сьогодні з передовим розвитком медицини особливого значення набуває соціальне батьківство (материнство), яке є результатом застосування штучної інсемінації. Під штучною інсемінацією розуміється застосування методів штучного запліднення та імплантації ембріона (зародка), а також виношування та народження дитини за допомогою сурогатної матері.
Перше згадування про можливість застосування методів штучного запліднення закріплювалося в Законі СРСР “Про внесення змін та доповнень в деякі законодавчі акти СРСР щодо питань, які стосуються жінок, сім’ї та дитинства”. Дещо пізніше Кодекс законів про шлюб та сім’ю України (у редакції від 1992 р.) встановлює регулювання питань запліднення за допомогою донору (сурогатної матері), відповідно до якого дружина, яка дала письмову згоду своєму чоловіку на запліднення та народження дитини іншою жінкою, записується матір'ю цієї дитини і не має права оспорювати проведений запис.
19 листопада 1992 р. в “Основах законодавства України про охорону здоров'я” закріплюється право кожної жінки на застосування методів штучного запліднення або імплантації зародка. Так, відповідно до ст. згаданого нормативного акта застосування штучного запліднення та імплантації ембріона здійснюється згідно з умовами та порядком, встановленими Міністерством охорони здоров'я України на прохання дієздатної жінки, з якою проводиться така дія, за умови наявності письмової згоди подружжя, забезпечення анонімності донора та збереження лікарської таємниці.
Новий Сімейний кодекс України також приділяє увагу питанням реалізації громадянами своїх прав у сфері репродуктивних технологій. У ст.ст. , 139 СК України встановлено порядок визнання батьками дитини, яка народилася у результаті штучної інсемінації та можливість оспорювання материнства сурогатною матір’ю. Проте не можна не звернути увагу на те, що Кодекс залишає поза полем правового регулювання більшість проблемних питань, які виникають у зв’язку із застосуванням методів штучного запліднення.
2. СУРОГАТНЕ МАТЕРИНСТВО
Перша дитина, яку народила сурогатна матір, з’явилася в Англії в 1978р. Натомість ставлення до легалізації сурогатного материнства у різних країнах досі лишається різним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Медико-соціальні аспекти штучного запліднення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок