Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Судово-медична експертиза речових доказів

Судово-медична експертиза речових доказів

Назва:
Судово-медична експертиза речових доказів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,76 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему:
Судово-медична експертиза речових доказів


1. Загальні положення
Одним з об’єктів судово-медичної експертизи є речові докази.
Згідно зі ст. 78 КПК України, речовими доказами є предмети, що були знаряддям скоєння злочину і зберегли на собі його сліди, або будь-який інший об’єкт злочинних дій, гроші, коштовності та інші речі, нажиті злочинним шляхом, а також усі предмети, що сприятимуть розкриттю злочину і викриванню винних або можуть бути засобами спростування чи пом’якшення відповідальності.
Внаслідок різноманітності речові докази підлягають дослідженню різними за фахом експертами.
Об’єктами судово-медичної експертизи є предмети зі слідами біологічного походження (кров, сперма, слина, виділення з грудних залоз, піхви, піт), частини тканин організму (волосся, нігті, шкіра, м’язова і хрящова тканині) і внутрішні органи.
Судово-медична експертиза речових доказів виконується виключно лікарями, які, крім загальної судово-медичної підготовки, мають спеціальну теоретичну і практичну підготовку з судово-медичного дослідження речових доказів.
Цю експертизу проводять в судово-імунологічних від-діленнях судово-медичних лабораторій обласних і головно-му бюро судово-медичної експертизи МЗ України за “Правилами судово-медичної експертизи речових доказів”, а також за методичними листами, наказами та інструкціями.
Речові докази мають важливе значення для розслідування злочинів проти життя і здоров’я людини. Їх образно називають “німими свідками злочину”, і завдання експертів — змусити цих німих свідків заговорити.
Щоб успішно виконати це завдання, будь-який за фахом лікар повинен знати основи судово-медичної експертизи речових доказів і вміти використовувати їх на практиці, тим більше, що згідно зі ст. 75 КПК України він, як фахівець, може бути залучений для огляду місця події. В цьому випадку лікар повинен допомогти слідчому виявити речові докази, вилучити їх, описати, упакувати і відправити до судово-імунологічного відділення бюро судово-медичної експертизи. Крім цього, фахівець може надати консультативну допомогу судово-слідчим органам з питань можливості і доцільності дослідження речових доказів, а також у вірній оцінці одержаних результатів експертизи.
2. Дослідження крові2. Дослідження крові
Судово-медичне дослідження крові відіграє важливу роль у розслідуванні справ про вбивства, нанесення тілесних пошкоджень, зґвалтування, крадіжки та інші злочини. Сліди крові можуть бути на одязі, тілі потерпілого і звинуваченого, різних предметах і знаряддях злочину, які виявлено на місці події.
Сліди крові набувають нової якості речових доказів у справі лише після їх виявлення на місці події, правильного опису в протоколі огляду місця події, вилучення і спеціального дослідження.
Залежно від форми, величини та особливостей сліди крові можуть бути у вигляді:
1) крапель, тобто плям від падіння крові на горизонтальну площину;
2) бризок — плям від падіння крапель крові на нахилену площину;
3) потьоків;
4) помарок і мазків;
5) відбитків (пальців, підошов та інших предметів);
6) плям, що просочують різні предмети;
7) калюж крові;
8) слідів крові в рідинах, які використовувались для її замивання (замивні води).
Кожний слід крові може вказувати на механізм його утворення і тим самим певною мірою відображати обставини події.
Плями крові. Кругляста форма плям свідчить, що краплі крові падали на горизонтальну площину, а ступінь зазубленості їх країв залежить від висоти падіння: чим більша зазубленість, тим більша висота падіння (рис. 71).
В разі падіння крапель крові на похилу площину або під гострим кутом утворюються плями у вигляді бризок, які мають форму знаку оклику, або грушоподібну, вузький кінець яких спрямований в напрямку падіння краплі (рис. 72).
Потьоки крові утворюються у випадках, коли кров стікає по вертикальній або похилій площині. Верхня частина до-ріжок ширша і світліша, а нижня вужча і темніша внаслі-док більшої товщини, інколи закінчується підсохлою краплею. За напрямком потьоків можна встановити позу потерпілого після трав-ми і послідовність поранення (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Судово-медична експертиза речових доказів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок