Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вікові особливості опорно-рухового апарату

Вікові особливості опорно-рухового апарату

Назва:
Вікові особливості опорно-рухового апарату
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,59 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вікові особливості опорно-рухового апарату


ПЛАН
1. Сила і витривалість м’язів. Динамічна і статична робота м’язів
2. Вікові особливості швидкості, точності виконання рухів
3. Особливості реакції організму на фізичні навантаження у різні вікові періоди
4. Поняття про втому
5. Порушення опорно-рухового апарату у дітей та підлітків


Сила і витривалість м’язів. Динамічна і статична робота м’язів
Сила м’яза вимірюється максимальною напругою, яку м’яз може розвинути в умовах ізометричного скорочення. Сила м’яза в значній мірі залежить від анатомічних, механічних, фізіологічних, психічних та інших факторів. В цілому чим більше м’яз містить волокон, чим він товстіший, тим м’яз сильніший. Чим м’яз довший, тим на більшу відстань він може підняти певний тягар.
Для сили м’яза важливе значення також має характер прикріплення м’яза до кісток і точка прикладання сили. Встановлено, що м’яз площиною поперечника 1 см2 може виявити силу, що дорівнює 8-10 кг. Якби всі м’язи людини скоротилися одночасно, то загальна сила сягала б 25 т. Сила м’язів різко зростає у 13-15 років і поступово зростає до 25-26 років.
М’язи виконують два види роботи. Перший вид м’язової роботи — рух, тобто переміщення тіла в просторі або частин тіла відносно одна одної — це динамічна робота. Другий вид роботи, яку виконують скелетні м’язи, полягає в утриманні частин тіла у певному положенні (стоячому, сидячому тощо). Цим забезпечується відповідна поза тіла і протидія зовнішнім силам, які намагаються цю позу змінити — це статична робота м’язів. Тобто виконуючи таку роботу м’язи не стають коротшими, а лише напружуються. При статичній роботі м’язи перебувають у тривалому напруженні, але не змінюють свого положення в просторі.
Формування м’язів відбувається в основному у внутрішньоутробний період. Після народження окремі м’язові групи ростуть нерівномірно. У немовлят насамперед розвиваються м’язи, що забезпечують смоктання, м’язи живота, діафрагма. Через незрілість центральної нервової системи скелетні м’язи новонародженого перебувають у спонтанній руховій активності. Під кінець першого року життя у зв’язку з повзанням і початком ходіння помітно ростуть м’язи спини і кінцівок.
Динамічні м’язи закладаються раніше статичних і в перше десятиліття життя розвиваються швидше. Статичні м’язи у дітей розвиваються і ростуть повільніше динамічних, тому дітям важче, ніж дорослим довго зберігати правильне положення тіла при стоянні, сидінні, наприклад, під час уроків. У зв’язку з цим вони значно частіше потребують зміни положення тіла. Еластичність м’язів дітей теж значно більша, ніж у дорослих.
В період статевого дозрівання (12-16 років), поряд із подовшанням трубчастих кісток, інтенсивно подовжуються і сухожилля м’язів. М’язи в цей час стають довгими і тонкими, а підлітки мають вигляд довгоногих і довгоруких. В цілому маса м’язів за весь період росту дитини збільшується у 35 разів, більше, ніж всіх інших органів. В 2-3 роки маса м’язів складає 23% маси тіла, у 15 років — 32,6%, в юнацькому віці у хлопців — 44,2% від маси тіла.
Найпізніше розвивається витривалість — здатність людини до тривалого виконання розумової або фізичної діяльності без зниження ефективності. Витривалість дітей дошкільного періоду є дуже низькою (особливо це стосується статичної роботи). Інтенсивне зростання витривалості до динамічної і статичної роботи спостерігається в 11-12 років. У 17-19 років витривалість школярів становить 85% рівня дорослої людини. Максимальне значення витривалості спостерігається в 25-30 років.
Ступінь розвитку, сили та витривалість м’язів у різних людей неоднакові, оскільки залежить від особливостей конституції, статі, професії, віку та інших факторів. Наприклад, сила м’язів у чоловіків більша, ніж у жінок; у похилому віці — менша, ніж у молодому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вікові особливості опорно-рухового апарату

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок