Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Накладання асептичної пов’язки на рану

Накладання асептичної пов’язки на рану

Назва:
Накладання асептичної пов’язки на рану
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,91 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Накладання асептичної пов’язки на рану
Вчення про пов'язки, показання до їх застосування та правила їх накла-дання називається десмургією. Розрізняють пов'язку та перев'язку. Під пов'язкою слід розуміти все те, що накладають на уражену частину тіла з ліку-вальною метою. Пов'язка складається з перев'язувального матеріалу, що на-кладається безпосередньо на рану та різних додаткових засобів (клеолу, лейкопластиру, бинта тощо), що укріпляють і утримують перев'язувальний матеріал у відповідному положенні. Перев'язкою називають процес накладан-ня пов'язки. Залежно від характеру ушкодження визначають вид пов'язки (фіксувальна, іммобілізуюча, стискальна тощо) та методику їх накладання.
Класифікація пов'язок:
І. За типом використаного матеріалу пов'язки поділяють на 2 групи:
1. М'які (клейові, бинтові, косинкові тощо).
2. Тверді або жорсткі (шинні, гіпсові, крохмальні тощо).
II. Залежно від мети накладання пов'язки можуть бути:
1. Фіксувальні, тобто ті, які утримують перев'язувальний матеріал на рані або на ураженій поверхні.
2. Іммобілізуючі, або нерухомі, які забезпечують нерухомість ураженої ча-стини тіла. Ці пов'язки, як правило, застосовують при травмах опорно-рухо-вого апарату, для попередження болю при транспортуванні, а в лікарняних умовах - для утримання в правильному положенні відламків кісток після ре-позиції або після операцій на кістках.
3. Екстензтні, які застосовують для витягнення і співставлення пошко-джених кісток кінцівок, для чого до шкіри кінцівки клеєм або липким пласти-рем фіксують пристрій і чіпляють груз.
Фіксувальні пов'язки за способом фіксації перев'язувального матеріалу поді-ляються на: а) бинтові; б) косинкові; в) лейкопластирні; г) пращоподібні; д) Т-подібні; е) клейові (колоїдні, клеолові);
Рис. 1. Бинтові пов’язки на голову: а – неаполітанська шапочка; б – шапочка Гіппократа; в – шапочка-чепець.
Іммобілізуючі, або нерухомі, поділяються на 2 групи: а) шинні (шина Крамера, Дітеріхса, імпровізовані - дошка, палка); б) тверднучі (гіпсові, крохмальні тощо).
У загальнохірургічній практиці найчастіше використовують пов'язки з марлі, які попереджають висихання рани, вторинне її інфікування, сприяють зупинці кровотечі.
Перев'язувальний матеріал повинен відповідати таким вимогам: характе-ризуватись доброю капілярністю, бути гігроскопічним, тобто мати добру всмоктуючу дію, еластичним; не подразнювати тканини, тобто бути хімічно і механічно інертним; піддаватися стерилізації без порушення його якості.
Для перев'язок використовується тільки гігроскопічна марля - рідка, сітча-ста, бавовняна тканина, яка легко всмоктує рідину. Гігроскопічність марлі
визначають наступним чином: клаптик її розміром 5x5 см опускають у воду, і якщо гігроскопічність нормальна, то він повинен швидко просякнути водою і зануритися менше ніж за 10 секунд.
Випускається ще віскозна марля, але застосування її в медицині є обмеже-ним у зв'язку з тим, що у вологому стані вона втрачає свою міцність і розпа-дається при стерилізації.
Виробляється також гемостатична або кровоспинна марля, яка використо-вується для зупинки капілярних і паренхіматозних кровотеч, при цьому крово-теча зупиняється через 2-7 хв. Цю марлю не можна стерилізувати, тому що сама марля та імпрегновані гемостатичні речовини є вже стерильними, а повторна стерилізація її призведе до руйнування активно-діючих імпрегнованих речовин.
Цінним перев'язувальним матеріалом є вата. Вона буває двох видів - проста (необезжирена) і гігроскопічна. Остання має велику всмоктуючу здатність, що збільшує всмоктувальні властивості пов'язки. Проста (сіра або компресна) вата не є гігроскопічною і використовується як підкладка при на-кладанні шин, гіпсових пов'язок, а також для компресів, як утримувач тепла.
Для перев'язок використовують великі та малі серветки, тампони, турун-ди, кульки та бинти. Найкращим, надійно утримуючим та рівномірно стиску-ючим перев'язувальним матеріалом є бинтова пов'язка.
Якщо немає кровотечі, шкіру навколо рани обережно очищають тампонами від забруднення і змазують спиртовим розчином йоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Накладання асептичної пов’язки на рану

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок