Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Техніка виконання деяких лікувальних маніпуляцій. Обтирання водою з оцтом. Гірчичники. Припарки. Банки. Клізми. Газовідвідна трубка. Свічки. Інгаляції. Народні методи лікування

Техніка виконання деяких лікувальних маніпуляцій. Обтирання водою з оцтом. Гірчичники. Припарки. Банки. Клізми. Газовідвідна трубка. Свічки. Інгаляції. Народні методи лікування

Назва:
Техніка виконання деяких лікувальних маніпуляцій. Обтирання водою з оцтом. Гірчичники. Припарки. Банки. Клізми. Газовідвідна трубка. Свічки. Інгаляції. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,16 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Техніка виконання деяких лікувальних маніпуляцій. Обтирання водою з оцтом. Гірчичники. Припарки. Банки. Клізми. Газовідвідна трубка. Свічки. Інгаляції. Народні методи лікування


ОБТИРАННЯ ВОДОЮ З ОЦТОМ
Розчин столового оцту (2 — 3 столові ложки 4 — 6 % розчину оцтової кислоти на 0,5 л води) сприяє охолодженню. Його використовують для обтирання шкіри дитини під час високої температури тіла. Обтирання супроводжується незначним подразненням пгкіри, стимулює її видільну функцію. Процедуру повторюють доти, доки не знизиться температура тіла.
При головному болю у поєднанні з високою температурою тіла ефективні компреси з розчину оцту на лоб і скроні.
Розчин оцту у співвідношенні 1:2, 1:3, іноді 1:5 використовують для компресів, обгортання при головному болю, менінгіті, крупі, дифтерії, грижі, екземі, кровотечах з носа тощо.
У народній медицині оцет застосовують разом із лікарськими рослинами. В лікарсь-ких порадниках XVII —XVIII століть можна зустріти такі рекомендації: "Якщо бо-лить голова, чорнобилю з коренем посікти дрібно і з оцтом варити дві години; мити голову у теплому відварі".
Діти легко переносять зовнішнє застосування оцту.
ГІРЧИЧНИКИ
Дія гірчичників грунтується на подразненні ефірною гірчичною олією рецепторів шкіри, що зумовлює приплив крові і сприяє розсмоктуванню запального процесу та зменшенню болю.
Гірчичники ставлять на ділянки спини, верхньої частини грудної клітки, на поти-лицю, кінцівки.
Гірчичники змочують у теплій воді (до 40 °С). Якщо вода надто гаряча, подразню-вальна дія на шкіру ефірної гірчичної олії зменшується. Гірчичники прикладають не безпосередньо до шкіри (гірчицею вниз), а через чистий папір (але не газету), накри-вають рушником. Хворого укривають ковдрою.
Дитині першого року життя гірчичники кладуть до шкіри зворотним боком. Треба стежити за реакцією шкіри (кожні 2 —3 хв оглядати). Після появи стійкого почервоніння гірчичники знімають. Ватним тампоном, змоченим у теплій воді, змива-ють залишки гірчиці. Дитину одягають і вкутують ковдрою.
У разі потреби гірчичники можна зробити самому: 1 столову ложку сухої гірчиці змішати з 1 столовою ложкою пшеничного борошна або крохмалю, підливаючи гаря-чу воду, до одержання кашкоподібної маси. Через 30 хв кашку шаром завтовшки 0,5 см нанести на подвійний шар марлі або смужку іншої натуральної тканини, накрити другим таким самим шаром. Гірчичник накласти на шкіру. Дитину обгорнути руш-ником та ковдрою. Домашні гірчичники діють сильніше, ніж готові, а тому тримати їх треба не довше 5 — 7 хв.
Гірчичники належать до відтяжних засобів.
ПРИПАРКИ
Припарки — лікувальна процедура, що полягає у тривалому прикладанні до певної ділянки тіла нагрітої сипкої або кашкоподібної речовини.
Припарки з рослин використовують для лікування шкірних хвороб, запальних процесів у м'язах та суглобах, застудних захворювань верхніх дихальних шляхів тощо.
Припарки з насіння готують так: у 2 торбинки насипають приблизно однакову кількість насіння і опускають у киплячу воду на 1—3 хв. Торбинки по черзі накла-дають на ушкоджені ділянки шкіри (до охолодження). Загальна тривалість проце-дури 30 — 40 хв.
Якщо для припарок використовують траву, квітки, листки висушених рослин, їх добре подрібнюють, змішують з невеликою кількістю гарячої води або кип'ятять кілька хвилин. Гарячу "кашку" загортають у тканину і накладають на хворе місце, накрив-ши зверху бавовняним рушником. Припарку тримають до охолодження. Процедуру повторюють кілька разів на добу.
Ефективнішим є використання для припарок свіжих рослин. їх обливають окро-пом і через кілька хвилин прикладають до ураженої ділянки.
Під дією припарок розширюються судини і діючі речовини, що входять до складу лікарських рослин, проникають крізь шкіру. Поліпшуються кровообіг і живлення прилеглих тканин, виводяться шкідливі продукти обміну речовин.
При хронічних захворюваннях внутрішніх органів (холецистит, гастрит, виразко-ва хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки тощо) припарки накладають на відповідні зони Захар"їна — Геда.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Техніка виконання деяких лікувальних маніпуляцій. Обтирання водою з оцтом. Гірчичники. Припарки. Банки. Клізми. Газовідвідна трубка. Свічки. Інгаляції. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок