Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Використання цинку оксиду(ZnO) в технології лікарських форм

Використання цинку оксиду(ZnO) в технології лікарських форм

Назва:
Використання цинку оксиду(ZnO) в технології лікарських форм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,60 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Використання цинку оксиду(ZnO) в технології лікарських форм


План
Вступ.
Фізико – хімічна характеристика речовини.
Джерела одержання лікарської чи допоміжної речовини.
Значення речовини в обміні речовин.
Імунореабілітація дітей, які часто хворіють, за допомогою оксиду цинку
Технологія виготовлення порошку з цинком оксидом.
Виготовлення супозиторії в склад якої входить цинк оксид.
М’які лікарські форми з цинком оксидом:
5.1 мазі;
5.2 пасти.
Висновок.
Список використаної літератури.


Вступ
При виготовленні екстемпоральних лікарських форм провізор аптеки повинен володіти певними знаннями, що до фізико-хімічних властивостей речовин і правилами технології. Оскільки при змішуванні речовин різних за своїми властивостями можуть спостерігатися різноманітні несумісності (фізичні, хімічні, фармакологічні і ін) для запобігання яким може бути використано заміна речовини або інша дія.
Використання лікарських речовин зокрема цинку оксиду в приготуванні ліків має свої особливості ведення в ту чи іншу форму в залежності від складу пропису.
Фізико – хімічна характеристика
Цинку оксид – білий, іноді з жовтуватим відтінком аморфний порошок без запаху. Практично нерозчинний у воді та спирті, розчинний у розчинах лугів, розведених мінеральних кислотах. Поглинає вуглекислоту повітря і перетворюється на цинку карбонат основний. Тому його зберігають у добре закупореній тарі.
Джерела одержання лікарської чи допоміжної речовини
Цинку оксид одержують такими способами :
Прожарюванням цинкового шпату :
ZnCO3 ZnO + CO2
Прожарюванням при 2500 С свіжоосадженого основного цинку карбонату, який добувають із цинку сульфату за реакцією :
5ZnSO4 + 5Na2CO3 + H2O 2ZnCO3*3Zn(OH)2 + 5Na2SO4 + 3CO2
2ZnCO3*3Zn(OH)2 5ZnO + 2CO2 + 3H2O
Значення речовини в обміні речовин
Недостатність надходження цинку в організм викликає широку патологію: призупинення росту, недорозвиненість мозку, порушення зору, підвищена чутливість до інфекційних захворюваннях, порушення функцій простати, безпліддя, порушення кровотворення, ураження шкірних покривів, з’являється втрата відчуття смаку і запаху, відшарування і утворення білих плям на нігтях, угрі, затримка статевого розвитку, випадання волосся, підвищений рівень холестерину, послаблення гостроти нічного бачення, імпотенція, послаблення пам’яті, повільне загоєння ран.
Цинкозалежні є такі життєво необхідні гормони, як інсулін, кортикотропін, соматотропін, гонадотропін. Цинк входить в склад більш ніж 80 ферментів в організмі людини.
Також цинк відіграє важливу роль в метаболізмі РНК і ДНК, в функціонуванні Т-клітинного імунітету, в метаболізмі ліпідів і білків. Цинк може корегувати адаптаційні механізми при гіпоксемічних станах, підвищувати ємнісні і транспортні можливості гемоглобіну по відношенню до кисню.
Цинк зменшує неспецифічну проникність мембран клітин, який являється їхнім протектором, і бере участь в блокуванні фіброзу. Поряд з цим, цинк володіє антиоксидантними властивостями, а також підвищує дію інших антиоксидантів.
Дефіцит цинку впливає на статеву функцію організму, а також на функцію інших систем і органів. Недостатність цинку у вагітних жінок може визвати аненцефалію у плода.
Добова потреба в цинку становить 12-20 мг. Найбільша кількість цинку знаходиться в субпродуктах, в м’ясних продуктах, в не шліфованому рисі, грибах, морських продуктах, яйцях, гірчиці, фісташках.
Імунореабілітація дітей, які часто хворіють, за допомогою оксиду цинку
Рівень захворюваності на гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) залишається високим дотепер і багато в чому зумовлений наявністю контингенту дітей, які часто хворіють (ДЧХ). В розвитку повторних ГРЗ доведена суттєва роль імунного дисбалансу. В свою чергу збудники ГРЗ пригнічують резистентність організму, одним із показників якої виступає фагоцитарна активність периферичної крові (ФАН). Посилення ФАН призводить до генерації активних форм кисню та розширення зони запалення, що супроводжується порушенням ліпоперекисного гомеостазу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Використання цинку оксиду(ZnO) в технології лікарських форм

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок