Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Досягнення ІФДМУ

Досягнення ІФДМУ

Назва:
Досягнення ІФДМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,42 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
„Досягнення ІФДМУ”


План.
Вступ.
1. Історія виникнення та діяльність медичного університету.
2. Наукова діяльність медичного університету.
Використана література.


У буремний повоєнний 1945 рік в Станіславі з метою підготовки лікарських кадрів для гірських районів Прикарпатської України був відкритий медичний інститут. З 1963 року після перейменування обласного центру на Івано-Франківськ одержав назву Івано-Франківський державний медичний інститут.
До 1978 року інститут мав один лікувальний факультет, згодом був відкритий стоматологічний факультет. З 1994 року після успішного проходження державної акредитації та ліцензування інститут перейменований на Івано-Франківську державну медичну академію, а з 2005 року – на Івано-Франківський державний медичний університет.
На нинішній день університет готує висококваліфікованих фахівців на медичному, стоматологічному, фармацевтичному, педіатричному факультетах. З 1992 року функціонує факультет післядипломної освіти, на базових кафедрах якого здійснюється первинна спеціалізація лікарів, проводяться передатестаційна підготовка та курси тематичного удосконалення. Впродовж останніх років Івано-Франківський державний медичний університет готує лікарів загальної практики-сімейних лікарів, одного із пріоритетних напрямків сучасної охорони здоров’я України.
Успішно функціонує підготовче відділення для іноземців, яке дає змогу громадянам Європи, Азії та Африки адаптуватись до вітчизняної системи підготовки лікарських кадрів.
Понад 5500 студентів нині навчаються в Івано-Франківському державному медичному університеті. Заняття проводять 16 академіків, 7 Заслужених діячів науки і техніки, 5 Заслужених лікарів України, 62 докторів та понад 200 кандидатів наук. Відносний показник підготовки кадрів є найвищим в Україні.
Починаючи із 1945 року університетом підготовлено понад 14000 лікарів, 115 докторів та 490 кандидатів наук.
Значний внесок у становлення та розвиток Івано-Франківського державного медичного університету внесли її ректори: професор Савицький Іван Володимирович (1945 – 1947) – випускник Одеського медичного інституту, перший ректор, перший завідувач обласного управління охорони здоров’я і перший завідувач кафедри медичної хімії; доцент Сушко Олексій Овксентійович (1947 – 1948) – випускник Київського медичного інституту, репресований за зв’язок із підпіллям ОУН-УПА; професор Антонов Юрій Георгійович (1949 – 1951) – відомий учений-хірург; професор Лаврик Семен Семенович (1952 – 1953) – згодом ректор Київського медичного інституту; академік Бабенко Георгій Овксентійович (1954 – 1980) – фундатор вітчизняної біохімічної школи, упродовж 40 років науковий керівник проблемної лабораторії “Мікроелементи в медицині”, відомої як на теренах колишнього СРСР, так і далеко закордоном; професор Дехтяр Анатолій Леонтійович – випускник Одеського медичного інституту.
З 1997 року Івано-Франківський державний медичний університет очолює академік АМН України, Заслужений працівник вищої школи України, член Польської академії медицини, Лауреат Почесної Відзнаки Президента України, ордена “За заслуги” ІІ ступеня, Малої та Великої Золотої медалі Альберта Швейцера, срібної Георгієвської медалі “Честь. Слава. Труд” IV ступеня Нейко Євген Михайлович. В 2005 році Івано-Франківська медична академія була реорганізована в Івано-Франківський державний медичний університет.
Пріоритетним напрямком діяльності Івано-Франківського державного медичного університету є наукова робота, яка здійснюється у оснащених за сучасними світовими стандартами науково-дослідних лабораторіях як на популяційному, так і на молекулярному рівнях.
За основним науковим напрямком університету “Розробка нових медичних технологій та стандартів якості діагностики, профілактики і лікування найважливіших неінфекційних захворювань” виконується 40 комплексних та 10 господарсько-договірних наукових праць, в розробці яких приймають участь 60 докторів та понад 200 кандидатів наук.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Досягнення ІФДМУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок