Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гурткова робота з педіатрії

Гурткова робота з педіатрії

Назва:
Гурткова робота з педіатрії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,12 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Гурткова робота з педіатрії
Харчування дітей
Значення води в харчуванні дітей.
Зміни кислотно-лужної рівноваги
в залежності від харчування


Кислотно-лужна рівновага
Термін “кислотно-лужна рівновага” відноситься до підтримки постійності (гомеоситезу) концентрації водневих тонів (Н+) в рідинах організмів. Кислотність звичайно виражається в вигляді концентрації водневих іонів і рН.
Більшість процесів в організмі людини протікає при реакції середовища, близької до нейтральної: підтримка цієї реакції забезпечується цілою системою буферов, т.е., речовин, перешкоджаючих значному здвигу РН. Найбільш сильною буферною системою організму являється кров і її основний білок – гемоглобін. З цією системою напряму зв’язки дихання. Третім механізмом, який бере участь в регуляції постійності концентрації водневих тонів крові, являється нирковий діурез.
В нормі рН крові коливається від 7,37 до 7,44 з середньою величиною 7,38-7,40. Коливання рН від цих величин в ту чи іншу сторони зв’язані з патологічними порушеннями обміну.
Внутрішнє середовище шлунку - кисле, кишечнику – лужне. При взаємопроникненості цих середовищ виникає реакція нейтралізації, порушуються процеси травлення і всмоктування (наприклад, при закиді вмісту дванадцятипалої кишки назад в шлунок).
Крім того, кислотно-лужна рівновага в організмі людини має і загальне значення підтримуючи нормальний обмін речовин. Існує профілактична методика харчування, основана на правильному сочетанії кислотновмістних і лужновмісних харчових продуктів. Поділ їжі на силу і лужну було проведено давно.
До кислої відносяться всі тваринні продукти, багато зернових, сушені зернобобові, творог, сир.
Лужні продукти: овочі, фрукти, горіхи (крім арахісу), зелень, молоко, йогурт. Рекомендується, щоб на протязі дня на одну частину кислої їжі припадало не менше двох частин лужної. Лужне внутрішнє середовище властиве здоровим людям і забезпечує здорову життєдіяльність. Знижує потребу в білках, дає силу і довголіття.
Зсув рН в крові в кислу сторону називається ацидозом, який являється причиною багатьох захворювань і перш за все суглобів. Один із перших симптомів ацидозу темні круги під очима, болі в попереку, хребті, шийних і грудних м’язах, втрачається рухомість суглобів, появляється дратівливість, остеопороз і артрит.
Основні причини ацидозу: вживання великої кількості рафінованих вуглеводів, несумісність харчових продуктів, тваринних переварених білків, недостатня кількість фруктів і овочів.
Для зниження концентрації кислоти в організмі затримується вода, що призводить до набряків. Кислотно-лужна рівновага звичайно зсув в “кислу” сторону вільні органічні кислоти – лимонна, яблучна, оцтова. Окислення визивають фосфор, хлор.
Лужне середовище в організмі сприяють здоров'ю, але це не означає що потрібно переходити на харчування тільки лужними продуктами.
Вода – основа життя.
Вода становить біля 60% загальної маси людини. Серед різних виділень з організму більша частина приходить на воду.
Вода являється середовищем, в якому відбуваються життєво важливі процеси. Транспорт живильних речовин, виділення продуктів обміну, регуляція температури.
Вода виражається формулою Н2О.
Особливої уваги заслужує природна вода, яка включає в себе, крім кисню і інші потрібні органічні речовини. Більше того, дякуючи унікальному хімічному складу, природна вода визиває особливі реакції в організмі.
Якщо близько немає провіреного джерела, і ви сумніваєтесь в добрій якості водопровідної води потрібно прокип’ятити воду охолодити її і залити кислі ягоди – обліпиху, шкіру і серцевину яблук і т.д. Після цього як вода трохи настоїться, її модна пити.
Проста кип’ячена вода – мертва, в неї нема ензимів, а мінеральні мікроелементи видозмінені.
В останні роки в багатьох областях України відмічається погіршення якості питної води. серед них висока ступінь фенального забруднення, зараження збудниками паразитарних захворювань, в тому числі кишечник інфекцій (холера, черевний тиф, вірусний гепатит).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Гурткова робота з педіатрії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок