Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Введення зонду Блекмора – Сингстексена

Введення зонду Блекмора – Сингстексена

Назва:
Введення зонду Блекмора – Сингстексена
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,94 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Введення зонду Блекмора – Сингстексена
Зонд Блекмора – Сингстексена застосовується для зупинки кровотечі із варикозно-розширених вен стравоходу та кардіального відділу шлунка. При цьому механічно перекриваються шляхи ретроградного скидання портальної крові у вени стравоходу.
Показанням до введення зонду Блекмора – Сингстексена є : а) кровотеча з варикозно-поширених вен стравоходу та кардії шлунка. б) після ендоскопічної склеротерапії. в) при виявленні ендоскопічно-вариксів 3 ступеня (діаметром більше 10 мм.) – для попередження кровотечі.
Приладдя: Зонд Блекмора – Сингстексена трьохканальний: для декомпресії шлунку, для нагнітання повітря в кардіальний балон, для нагнітання повітря в стравохідний балон. Довжина зонда до 81 см. з наявними стравохідним і шлунковим балонами 0,5-1% розчин дикаїну-5,0 мл; вазеліну чи гліцерину; шприц 60-150 мл.
Техніка.
- Анестезія носоглотки 0,5-1 % розчином дикаїну.
- Зонд змащують вазеліном і через носовий хід, ротоглотку і стравохід, просувають у шлунок.
- Шлунковий балон роздувають шприцом до 200 см3 і підтягують, тим самим, здавлюючи вени кардіального відділу шлунка.
- Порційно, по 10 - 15 см3, з інтервалами 3 - 5 хв. роздувають стравохідний балон до об'єму 80 - 150 см3, здавлюючи вени стравоходу.
- Ефективність заповнення балонів повітрям контролюють по мірі заповнення повітрям гумових балончиків, розташованих на повітропровідних каналах.
- Потім до проксимального кінця зонд через блок підвішують тягар вагою близько 50-100 грам, що попереджує зворотне просування зонда в шлунок і цим забезпечує стабільність компресії варикозно розширених вен.
- Через магістральний канал, що знаходиться в просвіті шлунка, аспірують вміст і промивають шлунок прохолодною водою до «чистої води».
При правильній установці зонда - кровотеча з вен стравоходу припиняється, про що свідчить характер умісту шлунка (Рис.1). Тривалість стояння зонда Блекмора визначається індивідуально.
Рис. 1. Правильно установлений зонд Блекмора-Сингстексена.
1 – шлунковий балон; 2 – стравохідний балон
Ускладнення і їх профілактика. Виразка слизової оболонки стравоходу, утворення відлежин. Кожні 5-6 год. повітря зі стравохідного балона випускають, залишаючи його не роздмуханим протягом 30 хв.
- Аспіраційна пневмонія, яку можна попередити частим видаленням секрету з ротової порожнини і глотки, профілактичне призначення антибіотиків.
З метою профілактики ускладнень рекомендується застосовувати зонд протягом не більше 2-3 діб.
Література:
Геник С.М., Клінічна хірургія / С. М. Геник, Р. П. Герич – К.: Книга плюс, 2006. – 400 с.
Саєнко В.Ф. Диагностика и лечение острого кровотечения в просвет пищеварительного канала. / [ В.Ф. Саєнко , П.Г. Кондратенко, Ю.С. Семенюк, та ін.] – Ровно, 1997. – 384 с .
Ковальчук Л.Я. Шпитальна хірургія. / [Л.Я.Ковальчук, Ю.П. Спіженко, В.Ф. Саєнко та ін.] – Тернопіль : Укрмедкнига, 1999. – 590 с.
Лікарські маніпуляції: навчальний посібник / [за ред. проф. Т.Г.Кондратенка]. – Донецьк: Новий світ, 2001. – 230 с.
Руководство по клинической хирургии / Диференциальная диагностика и лечение хирургических болезней / под. ред. П.Г. Кондратенко. – Донецк, 2005. – 752 с.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Введення зонду Блекмора – Сингстексена

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок