Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості відпуску процедур гальванізації і електрофорезу при неврологічних захворюваннях

Особливості відпуску процедур гальванізації і електрофорезу при неврологічних захворюваннях

Назва:
Особливості відпуску процедур гальванізації і електрофорезу при неврологічних захворюваннях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Особливості відпуску процедур гальванізації і електрофорезу при неврологічних захворюваннях


Фізіотерапія (від грецького – фізис – природа) означає лікування природою. Загальна фізіотерапія вивчає впливає на організм людини фізичних чинників, які застосовують з лікувального та профілактичною метою.
Лікувальне застосування штучно отриманих фізичних чинників, що становить підвалини методів фізичної терапії, починаючи з ХVІІ ст. йшло пліч-о-пліч з розвитком природознавчих і технологічних наук. Жодне відкриття у фізиці й техніці не обминуло медицини і в тій чи іншій формі органічно ввійшло до арсеналу фізичних методів боротьби з недугами.
Фізіотерапія має дуже широкий за фізичними властивостями та лікувальною дією набір природних і штучно вибраних фізичних чинників, які отримують переважно шляхом трансформування електричної енергії в різні види і форми енергії для активного впливу на організм людини.
В якості джерела гальванічного (постійного) струму використовують апарати АГН-1 або «Поток-1».
Гальванічний струм – це постійний струм, який характеризується незмінним напрямком і амплітудою в електричному ланцюгу. Назва походить від імені винахідника фізіолога Луїджі Гальвані. Вчений спостерігав електричний розряд в м’язах жаби при стиканні її з іншими металами (1789 р.). Незабаром фізик Олександро Вольта встановив, що подібний процес виникає в випадку двох різних металів, опущених в розчин електроліту і є результатом хімічної реакції між металом електродів і розчином.
Най цій основі Вольта розробив джерело електрорушійної сили, назване ним в честь першовідкривача явища Гальвані – гальванічним елементом. З тих пір впродовж тривалого часу (десятки років) струм гальванічного елементу використовувався в медицині в фізіологічних дослідженнях і з лікувальною метою під назвою «гальванізація». Цей термін зберігся в медицині до теперішнього часу, не дивлячись на те, що цей вид струму уже давно одержується від машинних генераторів або шляхом випрямлення змінного струму.
Лікарський електрофорез – це метод дії на організм постійного струму лікарської речовини, яка вводиться за допомогою струму в організм. Іони медикаментів вводяться з електрода одноіменної полярності. Найбільше чутливим до електрофорезу є шкіра живота, потім міжлопаточна область, плече, передпліччя, стегно, гомілка. Китиця і стопа. Через слизові оболонки лікарські речовини поступають легше і в більшій кількості, ніж через шкіру, накопичення лікарства в організмі індивідуальне і залежить від структури і хімічної дії.
До методу лікарського електрофорезу відноситься: 1) утворюється шкірне депо, в якому лікарські речовини знаходяться від 1 до 3 днів і більше; 2) безпосередня дія на патологічне вогнище; 3) значне пораження фізіологічних реакцій; 4) безболісне введення лікарських речовин.
Недоліками метода являються:
1. Не всі препарати можуть бути використані для лікування, так як невідома елетрофоретичність і полярність багатьох ліків.
2. При ряді захворювань вимагається велика концентрація лік, яка вводиться за допомогою струму.
3. Являється трудністю оприділення точної кількості введення лікарського препарату.
Джерелом постійного електричного струму приміняються з лікувальною метою апарати які розраховані на проведення процедур одному хворому корпус змонтований з протиударного полісьтрола, який кріпиться на стіні або встановлюється на столі. Апаратура: «Потіс-1», «АГН-32» і «АГН-33», «ГР-2». ГК-2».
Для проведення постійного струму до пацієнта використовують електроди із металічних пластинок (свинець, станіол) або токопровідною графітизированою тканиною і гірофільних матерчатих прокладок. Прокладки повинні бути товщиною 1-1,5 см і виступають за краї металічної пластинки або хрумопровідної тканини на 1,5-2 см. Повинен бути набір свинцевих пластинок різної величини від 4 до 800 – 1.200 см2 або такої величини вуглеграфітові. Свинцеві пластинки необхідно чистити наждачним папером і протирати спиртом для зняття нальоту окисі свинцю, а також розглажувати металічним валиком перед процедурою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості відпуску процедур гальванізації і електрофорезу при неврологічних захворюваннях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок