Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Закриті ушкодження

Закриті ушкодження

Назва:
Закриті ушкодження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,08 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Закриті ушкодження


ПЛАН
Допомога в разі удару та синдрому тривалого здавлювання.
Перша допомога у випадках вивихів, розтягнень зв'язок та м'язів.
3. Найхарактерніші побутові небезпечні ситуації.


1. Допомога в разі удару та синдрому тривалого здавлювання
До закритих ушкоджень належать такі травми, під час яких не виникає пошкодження шкірних покривів тіла і слизо-вих оболонок. Це, як правило, забиття, вивихи, розтягнення м'язів і зв'язок.
Забиттям називається пошкодження тканин, що не супро-воджується порушенням цілісності шкірних покривів. Тяжкість травмування визначається величиною, масою, фор-мою предмета, яким був нанесений удар, силою удару, віком постраждалого, місцем травми та опором тканини. Найменш стійка тканина — підшкірна жирова клітковина. У разі забит-тя завжди порушується цілісність кровоносних і лімфатичних судин, інколи нервів.
Ознакою забиття є біль, набряк у місці травмування, поява синця, гематоми. Для зменшення болю та попередження місце-вого крововиливу до місця травми необхідно прикласти холод-ний компрес, пузир з льодом тощо. Під дією холоду кровоносні судини звужуються, що зменшує крововилив. Рекомендована стискувальна пов'язка. Через 2—3 дні після забиття слід засто-сувати теплові засоби, що прискорить розсмоктування крові, яка встигла вилитися у тканину.
Серед теплових засобів найчастіше застосовують місцеві зігрівальні ванни та компреси. Для зігрівального компресу шматок тканини, складений у кілька разів, змочують у спирті, горілці або камфорній олії, викручують і прикладають до шкіри. Поверх вологого шару кладуть поліетиленову плівку чи пергаментний папір більшого розміру. Все це прикривають то-встим шаром вати і фіксують бинтом. Такий компрес тримають 6—8 год. Знявши його, шкіру протирають спиртом.
У результаті удару голови можливий струс мозку, ознакою якого є головний біль, запаморочення, нудота, блювання, по-слаблений пульс, шумне дихання, почервоніння обличчя, підвищена температура, різний розмір зіниць, втрата орієнтації, знепритомнення. Першою допомогою є створення потерпілому повного спокою і прикладання холоду до голови. В результаті сильного забиття голови може настати контузія, яка супроводжується послабленням чи втратою пам'яті, зору, слуху, порушенням мови. В деяких випадках спостерігається витікання з носа крові, змішаної з жовтуватою рідиною. По-терпілим потрібне негайне, дуже обережне транспортування в медичний заклад.
Під час великих катастроф (землетрусів, аварій на транс-порті та ін.) люди можуть опинитися у завалі, бути затиснуті металевими і бетонними конструкціями тощо. У таких випад-ках може виникнути так званий синдром тривалого здавлю-вання чи травматичний токсикоз. Він зумовлений всмок-туванням у кров токсичних речовин, які є продуктами розпаду розтрощених м'яких тканин.
Уражені травматичним токсикозом скаржаться на біль у травмованій частині тіла, нудоту, головний біль, спрагу. На по-верхні ушкодженої ділянки видно вм'ятини, що повторюють форму предмета, який довго давив на тіло. Шкіра бліда, місця-ми синюшна, холодна на дотик. Травмована кінцівка через півгодини починає швидко набрякати.
У розвитку травматичного токсикозу розрізняють три періоди: ранній, проміжний та пізній. Ранній період характери-зується збудженням. Потерпілий намагається звільнитися від предмета, що його здавлює, просить допомоги. Після перебу-вання у такому стані протягом 1,5—2 год. розвивається проміжний період. В організмі починають проявлятися ток-сичні явища. Збудження проходить, потерпілий інколи впадає в дрімотний стан, відчуває загальну слабкість, сухість у роті, спрагу. В пізній період стан людини різко погіршується: знову з'являється збудження, неадекватна реакція на навколишній світ, потерпілий марить, може бути озноб, блювання. Зіниці потерпілого спочатку сильно звужуються, а через деякий час розширюються. Пульс слабкий, частий. У тяжких випадках наступає смерть.
Якщо людину знайшли у завалі, насамперед слід обстежити місце завалу і вжити заходи для її звільнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Закриті ушкодження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок