Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Групи крові. згортання крові. Ізосерологічні системи крові людини

Групи крові. згортання крові. Ізосерологічні системи крові людини

Назва:
Групи крові. згортання крові. Ізосерологічні системи крові людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,72 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Лекція на тему:
Групи крові. згортання крові. Ізосерологічні системи крові людини


У 1901р. К. Ландштейнер уперше відкрив групи АВО, у 1927 р. разом з Левіним він відкрив фактори N, М, Р, у 1937—1940 р. разом з А. Вінером відкрив резус-фактор. В даний час відомо понад 250 груповий антигенів, основна частина яких міститься в еритроцитах, а частково — у лейкоцитах, тромбоцитах, в інших клітках тканин. Ці групові антигени об'єднані в групи чи системи. Для еритроцитів таких систем зараз уже відомо більш 15.
Групові антигени — це спадкоємні уроджені властивості крові, що не міняються протягом усього людини життя. Як правило, у кожній групі — два і більш антигени, контрольованих алельними генами. Усі групові фактори здатні викликати утворення імунних антитіл при надходженні антигену в організм, що не має його. Але антигенність групових факторів різна. Особливо вона виражена в резус-фактора (Д). Групові антитіла бувають уроджені (нормальні), наприклад, а- і (3-аглютинцни, анти-N, і ізоімунні, t. E) придбані в результаті введення в організм групового антигену, наприклад, анти-резус. Прийнято також говорити про повні і неповні антитіла. Повні антитіла, що, як правило, уроджені, виявляють свій ефект — здатність викликати склеювання, аглютинацію — у сольовому середовищі при кімнатних температурах. Неповні антитіла, як правило, ізоімунні, виявляють свій ефект при температурі >37°С при обов'язковій наявності в середовищі колоїдів, наприклад, желатину, альбуміну. Порозумівається це розходження тим, що повні антитіла мають достатню довжину, тому негативно заряджені еритроцити, приєднані до антитіла, не відштовхуються друг від друга й аглютинують. Неповні антитіла, навпроти, короткі, тому виявляється електростатичне відштовхування. Щоб його уникнути — потрібний колоїд (білок, сироватка).
ГРУПОВА СИСТЕМА АВО
Це основна серологічна система, що визначає сумісність і несумісність крові при її переливанні. До неї входять два генетично- детермінованих аглютиногена А і В і два аглютиніни — а і Р.
Групи: 0 а Р (I) — 33,5% людей. Ар (П) — 37,8%, Ва (Ш) — 20,6%, АВО (IV) — 8,1%.
Існують варіанти антигену А — Ai, А;, Аз, і т.д., з яких( а) — сильний антиген. А;, Аз і інші — більш слабкі антигени. У зв'язку з цим група Ар (II) неоднорідна — у 88% міститься сильний антиген Ai, а в 12% — А;. Це має принципове значення при визначенні групи крові: люди, що мають аглютиноген Ау можуть бути прийняті за людину з групою 0 а Р (I).
Існують варіанти антигену В — В2 У;, В3 і т.д., але всі ці антигени по своїй антигенній активності рівні між собою, тому при визначенні групи крові в людей із групою Ва (III), як правило, помилок не буває. У людей із групою крові АВО (IV) також можуть зустрічатися різні аглютиногени А, тому частина цих людей може бути визначена як людина з групою Ва (III) за умови, що в еритроцитах у них міститься слабкий в антигенному відношенні аглютиноген А;.
У I групі знайдена також специфічна субстанція — антиген ПРО, але він є слабким антигеном. В усіх чотирьох групах в еритроцитах міститься субстанція Н, що представляє собою слабкий антиген.
Антитіла а- і р-аглютиніни відносяться до класу імуноглобулінів Ig, вони проходять через плаценту, є нормальними (природними), повними, холодовими і термолабільними, тобто руйнуються при 70°С.
Визначення групи крові по системі АВО проводять різними способами, у тому числі по стандартним ізогемаглютинуючим сироватках I, II, Ш груп, використовуються два ряди стандартних сироваток. У краплю сироватки вносяться еритроцити досліджуваного в співвідношенні 10'1. Реакція проводиться при кімнатній температурі. Існує сучасний спосіб, заснований на використанні моноклональних антитіл — цоликлон анти-а і цоликлон анти-в. Цей метод дозволяє уникнути помилок, можливих через наявність слабких антигенів типу Ai. Для надійного визначення групової приналежності в сумнівних випадках, наприклад, при підозрі на наявність А;, використовується перехресний метод — до стандартних еритроцитів I, II і Ш груп додається досліджувана сироватка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Групи крові. згортання крові. Ізосерологічні системи крові людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок