Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Травматизм і організація медичної допомоги при травмах

Травматизм і організація медичної допомоги при травмах

Назва:
Травматизм і організація медичної допомоги при травмах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,80 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Лекція №
Травматизм і організація медичної допомоги при травмах


Однієї з найважливіших соціально-гігієнічних проблем у даний час є травматизм. Протягом усього XX століття актуальність проблеми травматизму росла, причому особливе занепокоєння викликає не просто ріст травматизму в Україні (особливо в останні роки), а та обставина, що відзначається ріст травматизму зі смертельним результатом, з переходом на інвалідність, з тимчасовою втратою працездатності. Сьогодні в економічно розвитих країнах світу травми займають 3-і місце серед причин смерті населення, причому травми несуть життя людей найбільш молодого працездатного віку. Серед чоловіків у вікових групах від 1 року до 44 років смертність від травм займає 1-і місце.
Є дві обставини, що виділяють травми серед інших патологічних станів людини. 1-і зв'язано з раптовістю травм. Ще хвилину, секунду назад людина була здорова й от у результаті впливу якогось фактора здоров'я, а нерідко і, саме життя загублені. Отже, організація медичної допомоги при травматизмі' вимагає якоїсь специфіки, повинна відрізнятися від організації допомоги при більшості захворювань. 2-і обставина зв'язана з тим, що цей фактор несприятливого впливу на організм людини, як правило, стає ясним відразу ж, як тільки відбулася травма.
Боротьба з травматизмом складається з двох частин: профілактики травматизму й організації травматологічної допомоги.
Існує цілий ряд класифікації травм. Розрізняють травматизм виробничий (промисловий» сільськогосподарський) і невиробничий (побутовий, транспортний, вуличний). Виділяють спортивний травматизм. Невиробничі травми поділяють на травми, отримані дорослими і дітьми. У дітей виділяють шкільний травматизм.
У структурі загальної захворюваності на частку травм і отруєнь приходиться 10—15% (у Києві — 12%) і серед знову виявлених захворювань вони займають 2-і місце, уступаючи тільки захворюванням органів дихання. Середній рівень травматизму складає 120—130 випадків на 1000 населення. Травматизм у чоловіків у 1,5—2 рази вище, ніж у жінок. Це пояснюється не тільки професійно-виробничими особливостями чоловіків, тому що невиробничий травматизм також у чоловіків у 2 рази вище, ніж у жінок. Травми й отруєння зустрічаються в будь-якому віці, але найбільш характерна також патологія для особ молодого і середнього, найбільш працездатного віку.
Видне місце травми займають у захворюваності з тимчасовою втратою працездатності: на їхню частку приходиться в середньому близько 15% усіх листків непрацездатності. Зрозуміло, у робочих різних галузей промисловості питома вага травм у захворюваності з тимчасовою непрацездатністю різко коливається. Велике місце займають травми в госпіталізованій захворюваності, займаючи 1-і місце серед усіх госпіталізованих у лікарні, що працюють у режимі лікарень швидкої допомоги. При цьому останнім часом відзначається тенденція до збільшення частки особ, госпіталізованих з важкими комбінованими і множинними травмами, що значною мірою зв'язано з ростом автотранспорту.
У структурі первинної інвалідності, тобто серед причин виходу на інвалідність травми займають 2-і місце після серцево-судинних захворювань, складаючи до 20% усіх причин виходу на інвалідність. У структурі загальної інвалідності, тобто серед особ отримавших інвалідність, як цього року, так і в попередні роки, на долю травм приходиться 8—15%. Серед інвалідів від наслідків травм 60—70% складають чоловіка, причому переважають особи у віці 30—45 років.
Ще більш високу соціально-економічну значимість здобуває травматизм при вивченні причин смертності населення. Частота і питома вага смертності від травм мають в усьому світі тенденцію до збільшення і займають 3-і місце в структурі всіх причин смерті. В останні роки смертність від травм у Росії претендує навіть на 2-і місце, випереджаючи злоякісні новоутворення. Природно, рівень смертності від травматизму відрізняється в особ різного віку. Травми є основною причиною смерті в особ до 30 років. На частку травм і отруєнь у молодих чоловіків приходиться до 60% усіх причин смерті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Травматизм і організація медичної допомоги при травмах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок