Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> “Алергійні реакції, види алергічних реакцій” (визначення, етіологія, патогенез, клініка, діагноз, лікування)

“Алергійні реакції, види алергічних реакцій” (визначення, етіологія, патогенез, клініка, діагноз, лікування)

Назва:
“Алергійні реакції, види алергічних реакцій” (визначення, етіологія, патогенез, клініка, діагноз, лікування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,43 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Алергійні реакції, види алергічних реакцій”
(визначення, етіологія, патогенез, клініка, діагноз, лікування)


ПЛАН
1. Поняття алергії та алергійних реакцій
2. Причини алергії 
3. Симптоми алергії        
4. Лікування алергії         
5. Діагностика алергії         
6. Профілактика алергії
Список використаної літератури


1. Поняття алергії та алергійних реакцій
Алергія - це підвищена чутливість ("гіперчутливість") змінена реакція організму людини на вплив визначених факторів (алергенів). Гіперчутливість (алергія) означає, що імунна система організму, яка захищає від інфекцій, хвороб і чужорідних тіл, реагує на алерген бурхливою реакцією і надмірним захистом на цілком необразливі речовини. У розвитку алергії беруть участь імуноглобуліни, клітки крові, що циркулюють імунні комплекси, біологічно активні речовини.
Розрізняють алергійні реакції, обумовлені імунними патохімічними механізмами, і псевдоалергійні, які протікають без імунної стадії.
Термін "алергія" був введений австрійським педіатром К.Пірке в 1906 р. і походить від двох грецьких слів: allos - інший і ergon - дія.
Алергія є глобальною медичною проблемою, тому що близько 25% населення деяких індустріальних районів страждає яким-небудь алергійним захворюванням.
Число випадків алергії неухильно зростає в усьому світі, збільшилося число не тільки алергійних реакцій, з'явилася велика кількість важких станів з ураженням органів дихання, шкірних і слизуватих покривів, суглобів, лімфатичної системи і т.д.
Алергійні реакції й анафілаксія — це дуже складні процеси, властивим тільки високоорганізованим організмам, що володіє властивістю реактивності.
2. Причини алергії            
Викликати алергію може усе, що нас оточує: побутова хімія, вовна тварин, харчові продукти, пилок рослин, цвіль, комахи, латекс, ліки, домашній пил, пера, косметика, алкоголь, морепродукти, навіть холод і сонячні промені. Розвиток алергії починається з викиду гістаміну в кров. Це викликає роздратування слизуватої оболонки носоглотки, починаються нежить і пчихання, з'являється набряклість. Природа алергії багато в чому залишається загадкою.
Алергія може зненацька виникнути і так само зненацька пройти. Але в основному, природа алергії - імунологічна, і ховається в порушенні регуляції імунної відповіді. Крім того, схильність до того чи іншого виду алергії передається в спадщину (атопія), так що якщо один з батьків страждає від алергії, існує 25% імовірності того, що в його дитини розвинеться алергія. Шанс роздобути алергію збільшується до 80%, якщо алергією страждають обоє батьків.
В даний час є тенденція до самостійного прийому великої кількості медикаментів одночасно з різних фармако-терапевтичних груп, що призводить до розвитку алергії. Це послужило причиною розвитку багатьох нових захворювань і ускладнень (алергія, дисбактеріоз, токсичні реакції, нефрит, гепатит та ін.). Також сюди відносяться захворювання, які розвиваються на імунологічній основі (анафілактичний шок, кропивниця, бронхіальна астма, атопічний дерматит, екзема й інші).
Харчові алергени. Ними можуть бути продукти харчування або речовини, що утворюються при їхньому переварюванні, кулінарній обробці, тривалому зберіганні. Вважають, що найбільш вираженою алергенною активністю володіють харчові продукти білкового походження (тваринні і рослинні білки). Жири, вуглеводи, мікроелементи частіше викликають хибноалергічні реакції. До найбільш поширених харчових алергенів відносяться: кава, какао, шоколад, цитрусові, полуниця, суниця, яйця, м’ясо тварин і птахів, мед, риба, ікра, краби, раки, молоко, морква, буряк, томати, гречана крупа, злаки (жито, пшениця, пшоно, рис, кукурудза), бобові, горіхи.
В Україні випускається 51 найменування харчових алергенів, і ми вважаємо, що для практичних потреб наших алергологів цього досить.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: “Алергійні реакції, види алергічних реакцій” (визначення, етіологія, патогенез, клініка, діагноз, лікування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок