Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Фитотерапия: состояние и перспективы развития (укр)

Фитотерапия: состояние и перспективы развития (укр)

Назва:
Фитотерапия: состояние и перспективы развития (укр)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,75 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Рисунок
Фитотерапия: состояние и перспективы развития (укр)
14 жовтня 2003 року в Києві відбулася науково-практична конференція «Фітотерапія в реабілітації хворих», присвячена 10-річчю кафедри фітотерапії медичного інституту Української асоціації народної медицини. Разом з Комітетом з питань народної й нетрадиційної медицини при МОЗ України Інститут виступив організатором конференції. Від Управління освіти та науки Міністерства охорони здоров’я України привітання висловили професор Т. П. Гарник та ректор медичного інституту Української асоціації народної медицини професор В. А. Туманов.
У роботі конференції взяли участь провідні спеціалісти України в галузі фітотерапії, фармакології, дієтології. Серед них заслужений лікар України Є. С. Товстуха, член-кореспондент НАН, АМН України, професор І. С. Чекман, головний дієтолог МОЗ України, доктор медичних наук П. А. Карпенко, професори І. М. Щуліпенко, О. М. Гриценко, заступник головного державного інспектора України з контролю якості лікарських препаратів С. В. Сур.
Від комітету з питань народної і нетрадиційної медицини при МОЗ України, сектора медичної науки Управління освіти та науки МОЗ України, Української асоціації народної медицини виступила професор Т. П. Гарник з доповіддю «Фітотерапія: стан та перспективи розвитку». Вона зосередила увагу учасників конференції на комплексі питань, вирішення яких сприятиме розвитку фітотерапії у вітчизняній медицині. —
В останнє десятиріччя траволікування інтенсивно розвивається. Цей давній напрям у медицині дедалі більше привертає увагу як лікарів-практиків і народних цілителів, так і науковців. До 50-х років ХХ століття ліки з рослин становили 70-80% усіх медикаментів, а нині лише третину препаратів отримують з рослин. Ось чому терапія природними засобами повинна займати належне місце в клінічній практиці. У першу чергу це стосується системи вищих медичних навчальних закладів та закладів післядипломної освіти III-IV рівнів акредитації МОЗ України, зокрема Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика.
Помітне зростання інтересу до народної фітотерапії починається з 70-х років минулого століття. Заснування Української асоціації народної медицини та створення системи її вищих навчальних закладів, поширення мережі лікарняних установ недержавної форми власності істотно сприяло відновленню уваги медичної громади до фітотерапії та усвідомленню її реальної ролі й місця в практичній медицині.
Останніми роками спостерігається розширення діапазону наукових пошуків щодо вивчення властивостей лікарських засобів рослинного походження та наукового обгрунтування доцільності широкого впровадження фітотерапії в клінічну медицину. Наукові розробки виконують у закладах освіти на рівні пошукової та ініціативної тематики кафедр та факультетів фармацевтичного профілю. Водночас ці роботи є фрагментами наукового супроводу ряду національних та державних програм у сфері охорони здоров’я, які нині реалізуються. Розширюється діапазон експериментальних досліджень та наукових клінічних розробок також у науково-дослідних установах МОЗ та АМН України.
За експертною оцінкою спеціалістів, що була опублікована у бюлетені ВООЗ за 1987 рік, 75% усіх хворих повинні лікуватися тільки засобами рослинного походження, які мають меншу побічну дію.
Преса все частіше порушує питання щодо ролі та місця траволікування у клінічній практиці. Але вона недостатньо висвітлює причини, що гальмують впровадження фітотерапії в клінічну практику. Це, зокрема, невирішене питання щодо підготовки кад-рів, невдосконалена система впровадження в клініку засобів рослинного походження народної медицини, невизначена їх номенклатура. На жаль, у нашій країні також ще недостатньо проводиться охоронно-збережувальна робота щодо рідкісних лікарських рослин, які опинилися під загрозою зникнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фитотерапия: состояние и перспективы развития (укр)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок