Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пологова травма. Пологова травма ЦНС. Гіпоксично-ішемічне пошкодження ЦНС. Клініка, діагностика, лікування

Пологова травма. Пологова травма ЦНС. Гіпоксично-ішемічне пошкодження ЦНС. Клініка, діагностика, лікування

Назва:
Пологова травма. Пологова травма ЦНС. Гіпоксично-ішемічне пошкодження ЦНС. Клініка, діагностика, лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,39 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Пологова травма. Пологова травма ЦНС. Гіпоксично-ішемічне пошкодження ЦНС. Клініка, діагностика, лікування


Внутрішньочерепна пологова травма - це мозкові порушення, що є різними за ступенем важкості та локалізацією і виникають під час пологів внаслідок внутрішньоматкової та інтранатальної гіпоксії та механічного ушкодження черепа і його вмісту.
ЕТІОЛОГІЯ ТА ПАТОГЕHЕЗ: Головні причини- механічні ушкодження черепа і його вмісту під час пологів та гіпоксія. Ушкодження мозку спричиняє порушення гемоліквороди-наміки, набряк мозку, внутрішньочерепні крововиливи.
ПАТОЛОГІЧНА АНАТОМІЯ: У немовлят з внутрішньочерепною пологовою травмою виявляють порушення м'яких тканин голови й черепа, внутрішьночерепного вмісту, супутні ураження інших органів та систем. Здебільшого мають місце крововиливи в ділянці шкіри та підшкірної основи, переважно у тім'янопотиличній області. Зустрічаються, також підапоневротичні гематоми, які можуть досягати великих розмірів, піднадкіснічні крововиливи (кефало-гематоми) звичайно у межах однієї кістки. Переломи кісток черепа спостерігаються рідко. Морфологічні зміни головного мозку та його оболонок, ступінь яких залежить від ступеня важкості внутрішньо-черепної пологової травми, мають дифузний або локальний характер. Спостерігають, також порушення гемо-і ліквородинаміки, набряк і дислокацію головного мозку, ушкодження мозкових оболонок і судин. У переважної більшості немовлят внутрішньочерепні крововиливи мають екстрацеребральну локалізацію, часто бувають субарахноїдальні, потім субдуральні, рідко епідуральні і ще рідше внутрішньомозкові крововиливи, можуть спостерігатися і внутрішньошлуночкові. Травматичні порушення під час пологів можуть супроводжуватися ушкодженням дуплікатур мозкової оболонки: повні або часткові розриви намету мозочка, ушкодження серповидного паростка. Можливі також локальні ушкодження поверхневих відділів мозку і навіть його стовбура. Може статися вклинення мигдаликів мозочка у великий потиличний отвір, а також мозочково- і скронево-тенторіальне вклинення.
Внутрішньочерепні крововиливи спричиняють вторинні зміни судин, що призводить до гіпоксії. Внаслідок внутрішньочерепної пологової травми в ділянці оболонок і речовин головного мозку завжди відбуваються судинні розлади. При цьому судини різних калібрів звичайно розширюються і переповнюються кров'ю, у дрібних судинах утворюються тромбози. Зустрічаються перивас-кулярні діапедезні крововиливи, плазморагії, вогнища мікроне-крозів, дистрофічні зміни нервових клітин та проліферація або розрив мієлінових волокон, що супроводжується виникненням набряку.
Внутрішньочерепна пологова травма супроводжується також низкою змін в інших органах: часто виявляють застійне повнокрів'я внутрішніх органів, численні невеликі крововиливи в епікард, плевру, легені, нирки, надниркові залози. Ці зміни обумовлені насамперед порушенням трофічної функції нервової системи.
КЛАСИФІКАЦІЯ: Hині немає єдиної загальновизнаної класифікації внутрішньочерепної пологової травми у зв'язку з відсутністю єдиних поглядів на її суть. Hайбільш клінічно обгрунтованою є класифікація А.П.Ромоданова і Ю.С.Бродського (1981). Усі варіанти внутрішньочерепної пологової травми поділяють на 2 групи:
1. Травматичні ушкодження головного мозку без внутрішньо-черепних крововиливів.
2. Внутрішньочерепні крововиливи: епідуральні, субдуральні, субарахноїдальні, внутрішньомозкові, внутрішньошлуночкові, численні внутрішньочерепні різної локалізації.
Ю.А.Якунін (1977) лише рекомендує виділяти внутрішньо-черепну пологову травму легкого, середнього та важкого ступеня.
ТРАВМАТИЧНІ УРАЖЕННЯ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ:
а/ Внутрішньочерепна пологова травма:
1. Епідуральні внутрішньочерепні крововиливи.
2. Субдуральні крововиливи: а/супратенторіальні; б/субтенторіальні.
3. Паренхиматозні крововиливи у півкулі (пери- і інтравен-трікулярні) головного мозку, мозочка /травматичного генезу/.
4. Субарахноїдальні крововиливи /травматичного генезу/.
б/ Пологова травма спинного мозку:
1. Інтраспинальні крововиливи внаслідок пологової травми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Пологова травма. Пологова травма ЦНС. Гіпоксично-ішемічне пошкодження ЦНС. Клініка, діагностика, лікування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок