Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Здоров'я, фактори ризику

Здоров'я, фактори ризику

Назва:
Здоров'я, фактори ризику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,80 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ЗДОРОВ'Я, ФАКТОРИ РИЗИКУ
Здоров'я — найбільший дар природи. Людина отримала від природи надзвичайно досконалий організм прекрасної форми, з універсальною стійкістю до труднощів життя — холоду і спеки, ран і отрут, страхів і нервових потрясінь, голоду та захворювань. На жаль, не всі однаково наділені даром здоров'я. З роками здоров'я все слабшає, а хвороб стає все більше. Кожна людина являє собою єдність двох протилежностей — здоров'я і захворювання. Абсолютно здо-рових людей дуже мало, більшість перебуває в так званому третьому стані — проміжному між здоров'ям та захворю-ванням. Організм бореться з захворюваннями, наслідки цієї боротьби залежать від величини резервів здоров'я.
Практика показала, що, не зважаючи на досягнення лікувальної медицини, рівень захворюваності та пов'язані з ним економічні витрати залишаються високими. Таким .чином, чисто медичні заходи не дали ефекту в досягненні загального здоров'я, оскільки медицина, маючи на меті збе-регти здоров'я, фактично вирішує інше — лікування уже хворих.? Наука про здоров"я визначається терміном санологія.
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ І ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ
Поняття «спосіб життя» є складовою діалектичної взає-модії матеріальних умов, особливостей життя, поведінки людини в конкретному суспільному середовищі та сус-пільстві. Це певний характер життєдіяльності, який зумов-лений об'єктивними процесами розвитку суспільства. Роз-різняють виробничий, суспільно-політичний, невиробничий і медичний аспекти способу життя. Спосіб життя — це діяльність і активність людей, пов'язаних з матеріальними і нематеріальними умовами життя, і реакція на дані умови. Ще Гіппократ говорив, що більшість захворювань залежить від дій, вчинків людини, умов її життя, природних факторів тощо. Серед найбільш дійових факторів, які безпосередньо впливають на стан здоров'я населення, виділяють: характер розподілу і використання матеріальних ресурсів сім'ї, її пси-хологічний клімат і особливості внутрішньосімейних відношень (між подружжям, батьками і дітьми), склад сім'ї (повна чи неповна), режим і порядок дня на роботі та вдома, рівень загальної гігієнічної культури, характер харчування, фізична активність, мотивація до збереження здоров'я, установка на довге життя та ін. Визначення безпосередніх причин несприятливої динаміки здоров'я дозволяє активно впливати на цей процес. Такі фактори, як взаємини між ^ подружжям, конфліктні ситуації в сім'ї тощо, впливають не лише на рішення жінок зберегти або перервати вагітність, але й наслідки родів. У неповних сім'ях (без батька) процент дітей, які часто хворіють, у 1,5—2 рази більший, ніж у повних сім'ях. У дітей і підлітків, які живуть в умовах психоемоційної напружнюсті сімейної атмосфери відзна-чається важчий перебіг хвороб. Зокрема, у них у 2,3 разу частіше зустрічається виразкова хвороба, в 1,7 разу — гастродуоденіти. Порушення режиму сну, харчування, фізич-ної активності різко позначаються на дітях уже в перші роки їхнього життя. Зокрема, у кожної 3-ї дитини, яка не привчена до режиму, виявляються часті гострі та хронічні захворювання.
Ніякі зусилля суспільства, що направлені на збереження і зміцнення здоров'я населення, не дадуть результатів, якщо не буде сформоване активне ставлення до свого здоров'я та здоров'я оточуючих. Досягнення. цієї мети неможливе без всебічного гігієнічного виховання. Гігієнічне виховання знач-ною мірою зумовлює становлення і розвиток моральних вимог і ціннисних орієнтацій особистості.
В останні роки з'явилися висловлювання про невідпо-відність між рівнем формального знання з різних аспектів здорового способу життя і його реалізацією в повсякденному житті. Однак проведені дослідження заперечують таку точку зору. Виявлено, що 90 % дітей 9—10-річного віку вже пробували алкоголь і першу чарку вони отримали з рук батьків або родичів, причому 6 із 10 опитаних дорослих вважають, що малі дози алкоголю не є шкідливими для дітей.
Здоровий спосіб життя не сумісний зі шкідливими звич-ками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Здоров'я, фактори ризику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок