Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Аспекти діяльності міського дитячого кардіоревматологічного центру.

Аспекти діяльності міського дитячого кардіоревматологічного центру.

Назва:
Аспекти діяльності міського дитячого кардіоревматологічного центру.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,05 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Аспекти діяльності міського дитячого
кардіоревматологічного центру.
Сучасна кардіоревматологія об’єднує велику групу захворювань і залишається однією з найскадніших галузей педіатричної науки і практики. Хвороби її займають провідне місце у патології дитячого віку та утримують домінуючі позиції серед причин інвалідності та смертності дітей. Проблеми сучасної дитячої кардіоревматології потребують вирішення, оскільки від цього залежить життя та здоров’я значної частини дитячого населення.
За останні роки рівень дитячої кардіоревматології значно виріс. Більш досконалими стали методи профілактики, діагностики, лікування, реабілітації.
У м. Києві відпрацьована чітка система профілактики та надання медичної допомоги дітям, що хворіють на серцево-судинні захворювання, хронічні системні хвороби сполучної тканини, системні васкуліти.
Медична допомога дітям з наявністю кардіоревматологічних захворювань надається в міському дитячому кардіоревматологічному центрі на базі міської дитячої клінічної лікарні № , координує роботу кардіоревматологічної служби міста, у 19 кардіоревматологічних кабінетах дитячих полі-клінік, дитячих спеціалізованих відділеннях стаціонарів міських дитячих клінічних лікарень № 1, 2, дитячої клінічної лікарні № . На базі останньої працює центр вегетативних дисфункцій.
Відновлювальне лікування діти отримують у кардіоревматологіч-ному санаторії «Лісова поляна» на 75 місць, гімназії-інтернаті для дітей з серцево-судинними захворюваннями на 157 місць, в деяких стаціонарах районів.
Виконується етапність диспансерного нагляду, використовуються засоби медичної реабілітації.
Реалізуються в практиці розроблені Міністерством охорони здоров’я України та Головним управлінням охорони здоров’я м. Києва стандарти обсягів діагностичних досліджень, лікувальних заходів та критерії якості лікування хворих з кардіоревматологічною паталогією. Регламентує роботу служби наказ Голов-ного управління охорони здоров’я м. Києва № від 23.03.1998 р. «Про удосконалення кардіоревматологічної допомоги дитячому населенню». Під диспансерним наглядом в кардіоревматологічних кабінетах міста перебувало у 2001 р. 14349 дітей, з них 9579 — з наявністю кардіоревматологічних захворювань та 4770 — у групі ризику з можливістю виникнення кардіоревматологічного захворювання, в т. ч. діти із сімей з наявністю серцево-судинних захворювань у дорослих.
У м. Києві в 2001 р. збільшився рівень захворюваності на серцево-судинні хвороби у дітей. Спостерігається тенденція до зростання захворюваності кардіоревматологічною патологією.
Так, у 2001 р. зросла поширеність кардіоревматологічних захворювань серед дитячого населення — 19,1 випадків на 1000 дітей проти 15,5 випадків на 1000 дітячого населення у 2000 р.
Лідерами серед хвороб системи кровообігу в столиці залишаються вроджені вади серця, які складають 30% від числа дітей, народжених з вродженими аномаліями, та є го-ловною причиною смертності від хвороб системи кровообігу. З наявністю вроджених вад серця у м. Києві під наглядом знаходилось у 1999 р. 2027 дітей, у 2000 р. — 2200, у 2001 р. — 2274 дитини.
Спостерігається стійка тенденція до збільшення захворювань та патологічних станів — неревматичних кардитів, вегетативних дисфункцій, аномалій розвитку хордально-клапаного апарату, інфекційних ендокардитів, а також кардіоміопатій, дистрофії міокарда.
Стосовно захворюваності на хронічні ревматичні хвороби, гостру ревматичну гарячку, дифузні хвороби сполучної тканини — показники на рівні попереднього року.
Досить поширена група ризику з виникнення кардіоревматичних захворювань (функціональні зміни серцево-судинної системи у дітей, що часто хворіють, тонзилярна та післятонзилярна вторинна кардіопатія, а також діти, в родинах яких є хворі на кардіоревматичні хвороби) — 9,5 випадків на 1000 дітей у 2001 р., у 2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Аспекти діяльності міського дитячого кардіоревматологічного центру.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок