Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах

Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах

Назва:
Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,79 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат з гігієни
На тему:
Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах


Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах
У польових умовах харчування особового складу організовується начальником продовольчої служби, але не в складі частини, а поба-тальйонне. Для цього командир господарського відділення разом з фельдшером батальйону або санітарним інструктором вибирають ділянку під продовольчий пункт батальйону (ППБ) розміром при-близно 100x100 м на віддалі 25 м від наметів та на достатній відстані від інших джерел забруднення (тваринницьких ферм, звалиш сміття тощо). Вибрана ділянка повинна мати добрі під'їзні шляхи, суху та чисту поверхню з невеликим
схилом, що запобігає накопи-ченню дощової і талої води. ППБ бажано розгортати також поблизу джерела доброякісної води. При його відсутності воду підвозять з ПВП частини.
Їжу на ППБ готують у по-хідних кухнях різних типів (кухні причепі КП-125, КП-130 або змонтовані на автомобілях ПАК-170, ПАК-200 тощо) (рис. 15.23, 15.24). Підчас бой-ових дій вони розміщуються
Цифра вказує на кількість осіб, яких можна забезпечити гарячою їжею при приготуванні її в даному типі похідної кухні розосереджено, щоб зменшити ві-рогідність знищен-ня вибухом одного снаряду (бомби, міни). Під час на-вчань кухні доціль-но ставити в один ряд поблизу одна від одної, щоб ство-рити кращі умови для видачі їжі особовому складу безпосередньо з кухонь у казанки.
Біля кожної кухні розгортають каркасний намет з комплектом маркованих дощок та ножів для розробки продуктів на похідному столі, тут же розкладають Інший кухонний інвентар, кількість яко-го, зазвичай, є мінімальною, а також обладнують рукомийник з милом і щіткою. Для нагрівання води, крім водогрійного казана, який є в кожній похідній кухні, використовують переносні кип'я-тильники типу ПНК-2. Похідні кухні можуть працювати як на рідкому паливі, так і на твердому, тому до їх комплекту входять сокири, пилки, лопати тощо. Для підвозу води є причіпні цистерни ємністю до 1000 л або автоводоцистерна.
Для організації харчування у великих тилових формуваннях, у тому числі і шпиталях, можна розгортати польові кухні-їдальні (рис. 15.25).
На ділянці ППБ передбачають облаштування місць для чистки овочів (за 25 м від каркасного намету), яму для відходів (не ближче 50 м від кухонь), яка обладнується кришкою, поряд з нею розміщують убиральню для особового складу господарського відділення. Під час бойових дій для укриття людей поряд з кухнями вико-пуються щілини. Кухні також доцільно ставити у тимчасові схови-ща, розосереджено, щоб вони не були виведені із ладу одним вибу-хом бомби чи міни.
Якщо особовий склад харчується в підрозділах або на бойових позиціях, то готову їжу видають у ротні термоси, їх разом з отрима-ним хлібом і цукром переносять до підрозділів носії, яких виділяють командири рот.
Розкладка продуктів може бути як єдиною для всіх розгорну-тих ППБ, так і складеною окремо для кожного, залежно від бойової обстановки чи характеру діяльності підрозділу.
У польових умовах харчування можна організовувати у таких варіантах; котлове; самостійне або індивідуально-групове; змішане, їжу, особливо влітку, частіше готують Із консервів і концентратів.
При котловому харчуванні гарячу їжу видають три рази на день з використанням свіжих натуральних продуктів. На сніданок та вечерю готують тільки другу страву і чай, на обід - першу та другу страви, за неможливості приготування третьої страви вида-ють лише цукор (рис. 15.27).
Самостійне (індивідуально-гру-пове) харчування передбачає приго-тування їжі з вико-ристанням малих кухонь типу МК-10, МВК-50 або таганів для невели-ких підрозділів чи згуртувань по двоє вариться перша страва, в другому - друга або чай). Можливе також вживання харчових концентратів без варіння.
При змішаному харчуванні два рази на добу видають гарячу їжу, а на третій прийом - м'ясо-рослинні (м'ясні) консерви або сало-шпиг з хлібом чи сухарями з розрахунку до 20 % калорійності добового раціону, на вечерю у таких випадках припадає 40-45 %.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок