Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Захист організму від шкідливих речовин за допомогою пектину

Захист організму від шкідливих речовин за допомогою пектину

Назва:
Захист організму від шкідливих речовин за допомогою пектину
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,19 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ЗАХИСТ ОРГАНІЗМУ ВІД ШКІДЛИВИХ РЕЧОВИН ЗА ДОПОМОГОЮ ПЕКТИНУ

Стрімке підвищення рівня захворюваності на такі небезпечні патології, як злоякісні пухлини, алергія, туберкульоз, медики безпосередньо пов'язують з погіршенням екологічної ситуації на Землі. Загазованість повітря, забрудненість водойм промисловими відходами, радіаційні викиди, на жаль, це та реальність, в якій ми живемо. Але це зовсім не означає, що ми повинні байдуже спостерігати за тим, як руйнується наше здоров'я та здоров'я наших дітей. Цьому потрібно протистояти хоча б на тому рівні, на якому це можливо робити кожному з нас. Приміром, ми повинні знати, як знівелювати шкідливий вплив довкілля на організм, а отже, запобігти появі різноманітних захворювань шляхом їх профілактики, або хоча б поліпшити своє самопочуття. Тим паче, що українські вчені активно працюють над розробленням ефективних природних засобів захисту організму та лікування хвороб. Останнім часом інтенсивно проводяться дослідження впливу на організм людини такої природної речовини, як пектин.
Існує прямий зв'язок між екологічним станом довкілля та станом здоров'я людини. Що гірша екологія, то гірший стан здоров'я населення.
Щодо очищення організму від шкідливих речовин, які потрапили до нього, то у світовій науці є значні напрацювання в галузі еферентної (очисної) медицини. Унікальною речовиною, яка дозволяє виводити з організму чужорідні сполуки є пектин. Пектин - це полісахарид, який міститься в рослинах. Завдяки своїй структурі він захищає рослини від шкідливого впливу довкілля, а потрапивши в організм людини, відіграє ту ж роль захисника вже в ньому. Яким чином? Зв'язує і виводить шкідливі речовини. Найголовнішою особливістю цієї речовини є те, що вона, з одного боку, діє вибірково, вступає в контакт лише з токсинами, оминаючи речовини, які беруть участь у процесах життєдіяльності людини: кальцій, калій, залізо тощо; з іншого боку, запобігає всмоктуванню не окремих, а всіх шкідливих для організму речовин: важких металів, пестицидів, радіонуклідів. Рослини відрізняються між собою вмістом у них пектину. Найбільше його в яблуках, шкірці цитрусових та буряку. Саме з них добувається пектин, з якого ми готуємо пектинові таблетки.
Треба сказати, що пектином медики зацікавилися дуже давно. Приміром, відразу після появи ядерної зброї вчені стали розробляти й засоби захисту в разі її застосування. Тоді й з'явилися наукові праці, присвячені пектиновій профілактиці радіаційного впливу. В Україні медики і токсикологи мають серйозні напрацювання щодо ефективності застосування пектину в осіб, які контактували з отруйними речовинами, зокрема ртуттю. Відомо, що ця речовина настільки токсична, що в разі її потрапляння в навколишнє середовище, у приміщенні, де це сталося, не просто проводиться прибирання, а обдираються стіни і знімається підлога та замінюються новими. Тож можна уявити, якої шкоди ртуть може завдати людському організму. А за допомогою пектину можна запобігти багатьом серйозним проблемам.
Створена навіть Інструкцію щодо профілактичного використання пектинів в умовах радіаційного забруднення. Під час аварії на ЧАЕС державою не була використана повною мірою ця можливість. Хоча з допомогою природних засобів можна було б запобігти багатьом проблемам із здоров'ям нашого населення, так як свого часу після атомного бомбардування Нагасакі й Хіросіми це зробили японці. Але відтоді пектин стали активніше використовувати у різних галузях медицини.
Пектин рекомендовано вживати з метою профілактики найрізноманітніших захворювань. Понад 10 років тому в Києві проходила міжнародна конференція, в якій брали участь учені різних країн. Після доповіді про досвід застосування пектину до нас підійшов професор медицини з Італії, який розповів, що також досліджував цю речовину, зокрема, у лікуванні пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями. Адже пектин зв'язує і виводить з організму "поганий" холестерин, який спричинює атеросклероз судин, інфаркти, інсульти тощо. Італійський учений розповів нам, що у супермаркетах їхньої країни можна придбати близько 1000 найменувань різних продуктів, що містять пектин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Захист організму від шкідливих речовин за допомогою пектину

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок