Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості організації медико-соціального забезпечення сільського населення

Особливості організації медико-соціального забезпечення сільського населення

Назва:
Особливості організації медико-соціального забезпечення сільського населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,02 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Лекція №
Особливості організації медико-соціального забезпечення сільського населення


Серед організаційних принципів сучасної соціальної медицини одним з важливих є дотримання єдності і наступності медичної допомоги населенню в міській і сільській місцевості. Величезна частина населення світу проживає в сільських районах.
Медична допомога сільському населенню будується на основних принципах організації охорони здоров'я. Однак фактори, що визначають розходження між містом і селом, впливають на організаційні форми і методи роботи сільських медичних установ: характер розселення жителів, радіус обслуговування, сезонність робіт, вплив погодних умов при польових роботах, специфічні умови трудового процесу, невпорядкованість господарсько-побутової діяльності і побутових умов, регіонально-національні особливості і звичаї, освітній і культурний рівень і ін. Організація медико-соціальної допомоги на селі, її обсяг і якість залежать від далекості медичних установ від місця проживання пацієнтів, укомплектованості кваліфікованими кадрами й устаткуванням, можливості одержання спеціалізованої медичної допомоги, можливості реалізації нормативів медико-соціального забезпечення. Умовно виділяють 3 етапи надання лікарської допомоги сільським жителям. Основними організаційними формами медичної допомоги є стаціонарна і роз'їзна.
Перший етап — сільська лікарська чи ділянка (з обліком нових організаційних структур) територіальні медичні об'єднання, що включають дільничну лікарню, фельдшерські і фельдшерсько-акушерські пункти, здоровпункти, родильні будинки, ясла-сади й ін. На цьому етапі сільські жителі одержують кваліфіковану медичну допомогу (терапевтичну, хірургічну, акушерську і гінекологічну, стоматологічну й ін.). Ці умови найбільше відповідають дотриманню принципів загальнолікарської практики і сімейного медико-соціального обслуговування.
Сільська лікарська ділянка є ланкою першого контакту пацієнтів у системі медичного обслуговування. Його основна задача — надання населенню ділянки доступної кваліфікованої, наближеної до населення, лікарській допомозі і проведення санітарно-протиепідемічних заходів. Чисельність населення на ділянці — від 5000 до 7000 — 10000 чоловік. Найближчою медичною установою, куди звертається сільський житель, є фельдшерсько-акушерський пункт (ФАП). ФАП організується в населених пунктах з числом жителів від 700 до 1000, а при далекості більш 7 км від населеного до 500 жителів.
Основними задачами ФАП є надання долікарської допомоги і проведення санітарно-оздоровчих і протиепідемічних заходів, спрямованих на профілактику захворювань, зниження захворюваності і травматизму, підвищення санітарно-гігієнічної культури населення. Фельдшер ФАП робить першу медичну допомогу при гострих захворюваннях і травмах, проводить щеплення, фізіотерапевтичні заходи й ін.
Основною медичною установою на сільській лікарській ділянці є дільнична чи лікарня самостійна лікарська амбулаторія (поліклініка). Характер і обсяг медичної допомоги в дільничній лікарні в основному визначаються її потужністю, оснащенням, наявністю лікарів-фахівців. Надання амбулаторної і стаціонарної допомоги терапевтичним і інфекційним хворим, допомога в родах, лікувально-профілактична допомога дітям, невідкладна хірургічна і травматологічна допомога входять у коло прямих обов'язків лікарів дільничної лікарні, незалежно від її потужності. У штаті сільської дільничної лікарні в залежності від її потужності, чисельності населення і відстані до центральної районної лікарні (ЦРБ) можуть бути лікарі по основних спеціальностях (терапія, педіатрія, стоматологія, акушерство-гінекологія і хірургія).
Основними критеріями при організації сільської лікарської ділянки (територіального медичного об'єднання) є кількість населення, радіус обслуговування і характер території.
У різних країнах маються свої особливості в організації первинної медичної допомоги сільському населенню. Загальний принцип їхньої роботи складається в наближенні медичної допомоги до місця проживання і до місця роботи; здійсненні переходу до системи загальнолікарської практики і сімейного обслуговування; наданні амбулаторної допомоги і клінічних лабораторних обстежень; наявності лікарських кабінетів терапевта, хірурга, педіатра, акушер гінеколога, стоматолога й ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Особливості організації медико-соціального забезпечення сільського населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок