Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пухлини опорно-рухового апарату

Пухлини опорно-рухового апарату

Назва:
Пухлини опорно-рухового апарату
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,30 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Пухлини опорно-рухового апарату


Помилки в діагностиці пухлин опорно-рухового апарату на ранніх етапах розвитку пухлинного процесу пояснюється слабим знанням клініки, діагностики та відсутністю настороженості лікарів всіх спецільностей.
Дійсно діагностика пухлин опорно-рухового апарату на ранніх стадіях розвитку процесу дуже важка.
Це пояснюється тим, що клінічна картина залежить від нозологічної форми пухлини, її біологічних особливостей, локалізації, темпів росту, місцем розповсюдження процесу.
На ранніх стадіях вона, як правило, позбавлена специфічних симптомів.
Відсутність настороженості лікарів всіх спецільностей в відношенні пухлинного процесу веде до помилок в діагностиці та запізненому встановленні правильного діагнозу.
В поліклініці таким хворим призначають весь арсинал консервативного лікування і лише відсутність ефекту від лікування та явних ознак пухлинного процесу заставляє провести рентгенографію та направити, на жаль пізно, до онколога.
В практиці виникають значні труднощі при розмежуванні доброякісних і злоякісних пухлин.
Клінічні прояви пухлин опорно-рухового апарату.
Діагностичний симптомокомплекс складається з 3 головних проявів:
Біль в ураженому відділі (93%)
Наявність (пальпується) пухлиноподібне утворення
Порушення функції кінцівки
Анамнез має важливе значення в діагностиці кісткових пухлин. По-перше, треба з’ясувати: вік хворого, скарги, загальний стан хворого, локалізацію процеса, швидкість росту пухлини, болючічть, функціональні порушення.
Якщо на місці пухлини виник патологічний перелом визначається патологічна рухомість фрагментів. Це особливо характерно для безболісного протікання (в 50%) остеогенної саркоми. Перелом виникає від незначної дії травмуючого агенту.
В випадках злоякісного перебігу біль болі сильні, постійні, не залежать від функції ураженої кінцівки, та болі вночі. Локалізація болю іноді не відповідає місцю пухлинного процесу. Наприклад: болі з локалізацією в колінному сугобі обумовлені патологічним процесом в проксимальном відділі стегна.
Пухлиноподібне утворення пальпаторно визначається, якщо патологічний процес виходить за межі кістки чи має реацію окістя, навколишніх тканин.
При пальпації визначають форму, межі, консистенцію, шкіри на пухлиною, її однорідність, болючість, ознаки метастазування в лімфатичні області ( пахвинну, пахову).
В випадках злоякісної пухлини: пухлина нерухома, межі нечіткі, ущільнена косистенція, поверхня нерівна, болюча, місцева t0 підвищена , шкіра гіперемована чи дещо синюшна.
При доброякісній пухлині –межі пухлини чіткі, форма різна (від плоскісного потовщення до грибовидної, рівної чи нерівної), нерухома.
Розмір не характерезує злоякісність процесу.
Клінічно визначається симптом „вздуття” кістки (наприклад при доброякісній остеокластомі), яка розташована в епіметафізах довгих кісток. При цьому визначаються ділянки розмягчення-відсутність кортикального шару кістки, особливо на верхівці „вздуття”.Це патогномонічний симптом для даної пухлини.
Може виявлятись атрофія м’язів на ураженій кінцівці, контрактура кінцівки ( при розташуванні пухлини в метафізі чи епіфізі).
Пухлини можуть походити не тільки з власних кісткових або хрящевих елементів, а й інших тканин, які водять до складу кістки, в тому числі із кісткового мозку, окястя, судин, нервів.
В випадках метастатичного ураження довгих кісток кінцівок місце метастазу характеризується веретеноподібною нерухомою пухлиною з помірною болючістю та порушенням функції.
Локалізація: так 70% первинних пухлин кісток розвиваються в метаепізізах довгих кісток, із них 50%- в кістках, що утворюють колінний суглоб.
Метастази –в тілах хребців, та діафізах довгих кісток.
В діагностиці вадливе значення має темп росту пухлини. Може характеризувати доброякісність чи злоякісність процесу. Повільний ріст притаманний доброякісному процесу.
За клінічними проявами пухлини кісток досить часто розцінюють як остеомієліт, періостит, чи флегмону.
Інструметальні методи дослідження:
Рентгенологічні дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Пухлини опорно-рухового апарату

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок