Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Використовування ультразвука в стоматології (хірургії)

Використовування ультразвука в стоматології (хірургії)

Назва:
Використовування ультразвука в стоматології (хірургії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,61 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Використовування ультразвука в стоматології (хірургії)”


Найважливішою проблемою практичної медицини, особливо хірургії, є діагноста гострих захворювань органів черевної порожнини. З труднощами при розпізнаванні гострої хірургічної патології зустрічаються навіть найдосвідченіші фахівці, особливо при нетиповому ходу захворювання, що характерне для осіб старечого віку, у дітей, людей з шкідливими звичками. Враховуючи сказане, використовування всіх можливих діагностичних процедур для отримання найдостовірнішої інформації і встановлення правильного діагнозу є повсякденною необхідністю в клініці хірургічної патології. Ультразвукове обстеження в контексті сказаного, зайняло ведучєє місце в діагностиці гострого холециститу і панкреатиту. Проте, досвід використовування УЗД в діагностиці іншої гострої патології органів черевної порожнини ще недостатній і потребує подальшого накопичення фактів. Нами вивчалася можливість ургентного ультразвукового обстеження при різній патології органів черевної порожнини.
Аналізуються результати обстеження 125 ургентних хворих з різною хірургічною патологією, що поступали в Львівську міську лікарню швидкої медичної допомоги. У комплексне обстеження хворого входили клінічне, лабораторне, ультразвукове, ендоскопічне, рентгеноскопічне обстеження. Дані хірургічного і морфологічного вивчення зіставлялися з даними, одержаними в дооперецийноом періоді. Ультразвукове дослідження виконувалося переважно без попередньої підготовки хворого і проводилося за стандартною методикою у реальному часі з використанням В-методу. Воно дозволяло з достатньо високою точністю ідентифікувати зміни ехоструктур органів черевної порожнини.
У обстежених була виявлена найрізноманітніша патологія, а саме: гострий холецистит - 68 хворих (54,5%), гострий панкреатит - 10 хворих (8,85%), травматичне пошкодження органів - 8 хворих (6,37%), пухлини органів черевної порожнини - 5 (3,45%), загострення захворювань органів травлення - 13 (10,2%), гостра патологія матки і придатків - 2(1,8%), інша - 19 хворих (15,3%). Зіставлення даних інших методів дослідження і ультразвукового дослідження показав, що неспівпадання результатів ультразвукового обстеження з попереднім клінічним діагнозом був у 4,5% хворих.
Невідкладне ультразвукове обстеження має високу інформативну цінність в клініці ургентної хірургії. УЗД повинен використовуватися для отримання інформації на першому етапі діагностики і в динамічному процесі використовування інших методів, таких як рентгеноскопія, ендоскопія і інвазивних. Накопичення достатнього клінічного досвіду розширить можливості УЗД в ургентній хірургії.
Своєчасна діагностика післяопераційних ускладнень у хворих з пухлинами органів черевної порожнини була і залишається високоактуальною, особливе після проведення великих об'ємних втручань.
Сонографічно на 3-7 добу після лапаротомних операцій обстежено 47 пацієнтів з групою ризику виникнення післяопераційних внутрішньочеревних ускладнень. До групи ризику відносилися хворі із стійким гіпертермічним синдромом, пальпабельним інфільтратом в черевній порожнині, хворі, оперовані на фоні перитоніту, а також пацієнти, які перенесли високотравматичні операції на печінці, підшлунковій залозі, заочеревінном просторі, органах малого тазу. Дослідження проводилося на апараті EUB-405, фірми ’’HITACHI’’, з використанням датчика частотою 3,5 Мгц.
У 19 випадках діагностоване ускладнення раннього післяопераційного періоду у вигляді абсцесів, гематом, инфільтратов. Переважає піддіафрагмальна локалізація цих ускладнень (5), на другому місці - міжкишкові (3) і підпечінкові - (2), внутрішньопечінкові - (1). У 8 випадках виявлений інфільтраті і скупчення рідини в різних відділах черевної порожнини. Піддіафрагмальні, внутрішньо - і підпечінкові абсцеси достатньо переконливо виявляються у вигляді ан- і гипоєхогенніх округлої форми утворень з малорухливим змістом. Ехографічна картина міжкишкових абсцесів подібна до зображення паретічной кишки, але відрізняється від кишки неправильністю форми, а також симптомом ’ ’неподвіжного содержімого’’ і стабільністю ультразвукової картини в динамічному спостереженні протягом 1-2 діб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Використовування ультразвука в стоматології (хірургії)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок