Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат: Хвороби сечовивідних шляхів та вагітність

Загрузка...

Хвороби сечовивідних шляхів та вагітність / сторінка 2

Назва:
Хвороби сечовивідних шляхів та вагітність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,68 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 

Клінічно нирковокам'яна хвороба про-являється нирковою колькою, сильним болем у ділянці попереку, що іррадіює у пахвинну ділянку та в зовнішні статеві органи. Напад болю часто супроводжуються підвищенням температури тіла, нудотою, блюванням, нерідко дизуричними розла-дами. Симптом Пастернацького різко пози-тивний. Після нападу в сечі часто виявля-ється гематурія. Піурія свідчить про наяв-ність інфекції у сечових шляхах, що часто супроводжує нирковокам'яну хворобу. Для того щоб виявити приховану еритроцитурію та лейкоцитурію, проводять пробу Каковського—Аддіса та дослідження осаду сечі за методом Нечипоренка. Діагноз можна підтвердити також за допомогою рентгено-графії, яку частіше проводять після кон-сультації уролога, особливо за необхідності урологічної операції.
Під час проведення диференціальної діагностики слід виключити апендицит, ниркову кольку, панкреатит, гострий сальпінгоофорит.
Лікування в разі частих нападів ниркової кольки проводиться у стаціонарі. Призна-чають дієту, багату на рідину, бідну на сіль, перевагу треба надати молочно-рослинним продуктам, що злужнюють сечу. Заборо-няють гострі страви. Під час нападів кольки застосовують спазмолітичні та болезаспо-кійливі засоби: папаверину гідрохлорид — 2 мл 2 % розчину, но-шпу — 2 мл, атропіну сульфат — 1 мл 0,1 % розчину тощо. Якщо ниркова колька поєднується з пієлонефритом, призначають антибактеріальне ліку-вання. Хірургічне лікування каменів нирок і сечоводів показане тільки тоді, коли кальку-льозний пієлонефрит, інфікований гідро-нефроз та піонефроз не піддаються консер-вативному лікуванню. Якщо напади нир-кової кольки повторюються часто і немає тенденції до мимовільного відходження каменів, теж рекомендується хірургічна операція. При цьому необхідно оцінити особливості функції нирок і термін ва-гітності, а також врахувати те, що під час вагітності сечові шляхи (сечоводи і сечів-ник) дещо розширюються, а відтак створю-ються сприятливі умови для мимовільного відходження сечових каменів. Найчастіше камені відходять під час акту сечови-пускання.
Ускладнення вагітності. При нирково-кам'яній хворобі частіше, ніж звичайно, трапляється мимовільне переривання вагіт-ності, що пов'язане з рефлекторним збуд-женням матки при сильному больовому синдромі під час нападу ниркової кольки. Якщо жінка страждає на нирковокам'яну хворобу з порушенням функції нирок, ва-гітність протипоказана.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Хвороби сечовивідних шляхів та вагітність

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок