Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Значення та охорона тварин

Значення та охорона тварин

Назва:
Значення та охорона тварин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,82 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Значення та охорона тварин


Охорона риб
У зв'язку із все зростаючими потребами людини в харчових продуктах, удосконаленням методів і знарядь лову, з погіршенням екологічного стану багатьох водойм рибні запаси значно зменшилися і продовжують зменшуватися. Тому рибу необхідно не тільки охороняти, але і піклуватися про її розпліднення. Сьогодні в нас існує Державна інспекція з охорони і відтво-рення рибних запасів та регулювання рибальства, яка встанов-лює певні обмеження вилову риби. Крім того, вона веде бороть-бу з браконьєрами, тобто особами, що добувають рибу недозволеними способами, у заповідних зонах чи у заборонений час.
Рибний промисел наносить дуже серйозні втрати деяким видам риб. Так, китобійний промисел, на який начебто і введе-на річна квота, призводить до того, що популяції китів перебува-ють під загрозою вимирання. Як приклад можна навести і про-мисел перуанського анчоуса. Незважаючи на річну квоту видо-бутку анчоуса, його популяція різко скоротилася, а улови стали низькими. Виходить, що якщо не контролювати рибальський промисел і не давати можливості відновлюватися «затребува-ним» популяціям, їх види будуть утрачені назавжди.
Різке зниження чисельності промислової риби спостерігається не тільки на популяціях китів та анчоуса, а й на промислі північно-морського оселедця і камбали, тихоокеанської сардини і лосо-ся, північноатлантичної тріски й ін.
Для того щоб зупинити зникнення деяких популяцій, необхід-но врегулювати їх вилов, дати можливість виживати дорослим істотам товарної кондиції, розмножуватися, забезпечити вижи-вання та ріст молоді. Але, на жаль, багато промислових популяцій або наближаються до межі загибелі, або вже перейшли через цю межу.
Повністю заборонені й суворо караються законом хижацьке винищування риб за допомогою вибухових і отруйних речовин, полювання на риб з острогою, відстріл з рушниць, перекриван-ня рік сітками, застосування бреднів та ін. Нерестовища риб оголошені заповідними зонами, проводяться роботи з порятун-ку риб'ячої молоді й переселення з місць нерестовища в їхнє середовище проживання.
Особливе значення надається штучному риборозведенню, ставковому рибництву, створена і посилено функціонує спе-ціальна галузь із ставкового рибництва. Давно переконалися в тім, що ця галузь сільського господарства при правильній її організації може приносити значні доходи без великих затрат праці. З цією метою у ставкових господарствах роблять цілу систему ставків. Для нересту влаштовують нерестові ставки, які добре профіваються і багаті рослинністю, — нерестовища; для зимівлі — глибокі проточні зимувальні ставки; для відгодів-лі — великі й багаті кормом нагульні ставки. У ставках розво-дять коропів, товстолобів, амурів, линів, карасів (у тепловодних господарствах). Форель розводять у холодоводних госпо-дарствах. За останні роки широко використовується метод штучного вирощування риб у садках на підігрітих водах ТЕЦ, ГРЕС, ГЕС.
Значення та охорона птахів
Значення птахів у природі й у житті людини дуже велике. Переважна більшість з них живиться комахами. Птахи споживають велику кількість їжі та винищують незліченну кількість комах-шкідників. Птахи дуже ненажерливі. Так, сини-ця за добу з'їдає комах стільки, скільки важить сама. Най-менші пташки — піночка, кропив'яник, корольок — важать по 8—10 г, а з'їдають за день до 17 г їжі, тобто майже в 2 рази більше, ніж важать самі.
Чималу користь приносять хижі птахи, які живляться ослаб-леними тваринами і є санітарами в природі. Багато птахів, хар-чуючись плодами і насінням, сприяють їх поширенню. На деяких птахів існує промислове полювання (головним чином птахів сімей-ства курячих). Своєю красою і співом птахи приносять людині величезну естетичну насолоду.
Птахів необхідно охороняти, розводити в лісопарках, садах, на полях і городах, розвішуючи штучні гнізда навесні й підгодо-вуючи їх узимку.
Значну роль у житті людини відіграють сільськогосподарські птахи.
Птахівництво — вигідна галузь тваринництва, що дає багато високоякісної продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Значення та охорона тварин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок