Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пульпіт постійних зубів у дітей

Пульпіт постійних зубів у дітей

Назва:
Пульпіт постійних зубів у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,36 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
" Пульпіт постійних зубів у дітей"


ПЛАН
1. Етіологія, патогенез, класифікація запалення пульпи постійних зубів у дітей.
2. Клініка, діагностика і диференційна діагностика пульпіту постійних зубів у дітей.
- Гіперемія пульпи .
- Гострий обмежений пульпіт.
- Гострий дифузний пульпіт.
- Гострий гнійний пульпіт.
- Загострення хронічного пульпіту.
- Гострий травматичний пульпіт.
- Хронічний фіброзний пульпіт.
- Хронічний гіпертрофічний пульпіт.
- Хронічний гангренозний пульпіт.
3.Лікування пульпіту постійних зубів у дітей.
- Консервативний (біологічний) метод лікування.
- Вітальна ампутація пульпи.
- Вітальна екстирпація пульпи .
- Девітальні методи лікування .


Етіологія, патогенез, класифікація
Запалення пульпи постійних зубів у дітей найчастіше виникає внаслідок патогенного впливу мікроорганізмів та їх токсинів, що надходять у пульпу з каріозної порожнини, тобто має інфекційне походження. Досить часто виникає пульпіт травматичного походження, зумовлений ненавмисним розкриттям пульпи під час препарування каріозної порожнини. Це зумовлено тоиографо-анатомічними особливостями пульпи постійних зубів у дітей, а саме її порівняно більшим обсягом і розташуванням її відрогів значно ближче до оклюзійної поверхні, іноді на невеликій відстані від емалево-дентинного сполучення. Слід пам'ятати, що в молярах верхньої щелепи більше виступають щічні роги пульпи, а в молярах нижньої щелепи — язикові. У дітей
шкільного віку гострий травматичний пульпіт може розвинутися як наслідок гострої травми зуба (перелом коронки, вивих зуба).
Пульпіт постійних зубів у дітей може мати токсичне походження, пов'язане з неадекватним вибором антисептичних засобів для обробки глибокої каріозної порожнини, токсичною дією пломбувальних матеріалів у разі застосування їх без ізолюючих або лікувальних підкладок або порушення техніки їх використання. Перегрівання зуба під час препарування каріозної порожнини або встановлення металевих пломб без ізолюючих прокладок також може бути причиною пульпіту постійних зубів у дітей, що розвивається внаслідок термічного подразнення пульпи.
Клініка, діагностика і диференційна діагностика
пульпіту постійних зубів у дітей
Пульпіт є поширеним ускладненням карієсу постійних зубів у дітей. Клінічні прояви пульпіту залежать від періоду розвитку постійного зуба, етіологічного чинника та імунологічної реактивності організму дитини.
Діагностика і диференційна діагностика пульпіту постійних зубів не така складна, як тимчасових. Діти шкільного віку можуть краще визначити і сформулювати скарги, точніше оцінити реакцію пульпи на термічні подразники, зондування та перкусію. З метою діагностики і диференційної діагностики пульпіту постійних зубів із сформованим коренем може застосовуватись електрометричне дослідження пульпи — електроодонтодіагностика (ЕОД). У постійних зубах, формування яких не закінчено, застосування ЕОД не завжди дає об'єктивні результати.
У такому разі, щоб оцінити стан пульпи хворого зуба, необхідно попередньо перевірити ЕОД здорового, симетрично розташованого зуба для визначення нормальної вікової чутливості пульпи до електричного струму.
Гіперемія пульпи — це початкова стадія гострого запалення пульпи. Слід зазначити, що гострий запальний процес пульпи завжди розвивається в закритій порожнині зуба, що і визначає клінічну картину захворювання.
Гіперемія пульпи характеризується короткочасним, нападоподібним болем, іноді стріляючого характеру, який виникає внаслідок дії термічних або механічних подразників. Напади болю тривають 1-2 хв і змінюються безбольовими світлими проміжками від 12
до 48 год. Біль частіше має локалізований характер.
Об'єктивне дослідження дає можливість виявити глибоку каріозну порожнину, в зубах із несформованим коренем — порівняно меншої глибини. Стінки і дно порожнини містять розм'якшений, депігментований або слабо пігментований дентин. Під час зондування виявляється незначний біль по всьому дну каріозної порожнини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Пульпіт постійних зубів у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок