Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Металокерамічні коронки

Металокерамічні коронки

Назва:
Металокерамічні коронки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,20 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Металокерамічні коронки
При обговоренні методики протезування фарфоровими коронками часто указується один істотний недолік, властивий цьому виду протезів, а саме — на недостатню їх міцність. Як показує клінічний досвід, фарфорові коронки іноді розколюються в порожнині рота. Властива їм крихкість значно зростає при порушенні технології або в силу клінічних умов, що утрудняють отримання товстої коронки.
Виходячи з цього необхідно одержати протез, що має разом з високими естетичними властивостями фарфору достатньо велику механічну міцність.
Ця проблема була розв'язана практично повністю з розробкою і упровадженням металокерамічних протезів. Головна задача, яка стояла перед фахівцями, полягала в забезпеченні надійного з'єднання металу з керамікою. Надійне зчеплення металевого сплаву з фарфором досягається за допомогою створення окисної плівки, що забезпечує хімічне з'єднання з керамічною масою при її випаленні. Необхідно також забезпечити збіг термічних коефіцієнтів розширення кераміки і сплавів.
Показання до застосування металокерамічних штучних коронок
До свідчень застосування естетичних коронок в спеціальній літературі
надається недостатня увага.
У підході до названої проблеми є видимим три основні напрями.
. Одні знаходять доцільним розглядати свідчення з точки зору кількості сошліфовиваємих твердих тканин[1], умовою для застосування цих протезів вважається можливість створення міжоклюзійного простори в 0,3 мм (на товщину ковпачка), а при облицьовуванні поверхні металу керамікою в цьому місці — до 2 мм.
. Другий напрям зв'язаний із застосуванням металокерамічних мостовиних протезів (О. Д. Глазов і співавтори (1983)), протяжність дефектів при застосуванні протезів із сплавів благородних металів повинна знаходитися в межах двох-трьох зубів, а з неблагородних — двох-чотирьох зубів, оскільки навіть незначні деформації проміжній частині можуть привести до відколювання фарфору. Основним критерієм визначення протяжності металокерамічного протеза автори рахують висоту коронок опорних зубів. Чим вища коронка опорного зуба, тим ширші можливості для збільшення протяжності протеза.
. Третій напрям полягає в комплексному підході. Ми розуміємо під цим обговорення свідчень з урахуванням як конструктивних особливостей металокерамічних протезів, так і клінічної картини.
Показання до застосування металокерамічних протезів можуть бути визначені таким чином:
1. Порушення анатомічної форми і кольору коронок природних зубів унаслідок як придбаних патологічних станів (карієс, травма, клиновидні дефекти, зміна кольору зубів при флюорозі, після пломбування або прийому ліків — "тетрациклінові зуби" і ін.), так і природжених (аномалії величини, форми, положення зубів, структури твердих тканин — спадкові поразки емалевого покриву (недосконалий амелогенез) і ін.).
2. Підвищене стирання твердих тканин зубів.
3. Наявність металевих незнімних протезів, потребуючих в заміні.
4. Невеликі включені дефекти в передніх і переднебокових відділах зубних рядів.
5. Явища алергії до пластмасових облицьовувань незнімних протезів.
6. У всіх вищеперелічених випадках металокерамічні коронки показані за умови достатньої товщини стінок. зубів (опорні зуби повинні мати виражені за розмірами клінічні коронки, коли сошліфовиваніє їх твердих тканин на товщину металокерамічної коронки можливо без небезпеки розкриття порожнини зуба).
Абсолютно протипоказане застосування металокерамічних протезів в наступних випадках:
1. протезування дітей і підлітків з живою зубів пульпою
2. низькі, дрібні або плоскі клінічні коронки опорних зубів з тонкими
стінками
3. великі дефекти зубних рядів (за відсутності більше трьох-чотирьох зубів),
коли виражені пружні деформації проміжної частини мостовідного
протеза можуть привести до відколювання фарфору.
До відносних протипоказань, (У. І. Буланова (1991)), можуть бути віднесені:
1. аномалії прикусу з глибоким різцевим перекриттям
2. різці нижньої щелепи з живою пульпою і невеликою клінічною коронкою
3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Металокерамічні коронки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок