Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Клінічна фармакологія ненаркотичних і наркотичних анальгетиків

Клінічна фармакологія ненаркотичних і наркотичних анальгетиків

Назва:
Клінічна фармакологія ненаркотичних і наркотичних анальгетиків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,89 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Клінічна фармакологія ненаркотичних і наркотичних анальгетиків”


Ці засоби вибірково знижують, пригнічують больову чутливість, не впливаючи істотно на інші види чутливості і не порушуючи свідомості (анальгезія - втрата больової чутливості; an - заперечення, algos - біль). Відвіку лікарі прагнули позбавити хворого від болю. Гіппократ 400 років до н.е. писав: "... видалення болю є праця божественна". Виходячи з фармакодинаміки відповідних препаратів, сучасні знеболюючі засоби підрозділяють на 2 великі групи:
I-я - наркотичні анальгетики або група морфіну. Дана група засобів характеризується наступними моментами (умовами):
1) володіють сильною анальгізуючою активністю, яка дозволяє використовувати їх як високоефективні болезаспокійливі засоби;
2) ці засоби можуть викликати наркоманію, тобто пристрасть, лікарську залежність пов'язану з особливим їх впливом на ЦНС, а також розвиток хворобливого стану (абстиненції) у осіб з розвинутою залежністю;
3) при тому, що передозував у хворого розвивається глибокий сон, перехідний послідовно в наркоз, кому і, нарешті, що закінчується зупинкою діяльності дихального центру. Тому вони і отримали свою назву - наркотичні анальгетики.
II-я група засобів - це ненаркотичні анальгетики, класичними представниками яких є: аспірин або ацетилсалицилова кислота. Препаратів тут багато, але всі вони не викликають звикання, оскільки володіють іншими механізмами дії.
Розберемо I-ю групу засобів, а саме препарати групи морфіну або наркотичні анальгетики.
Наркотичні анальгетики роблять виражений пригноблюючий вплив на центральну нервову систему. У відмінності від засобів, пригноблюючих ЦНС невибірково, воно виявляється анальгетичним, помірно снодійним, протикашлевим дією, пригноблюючою центри дихання. Крім того, більшість наркотичних анальгетиків викликає лікарську (психічну і фізичну) залежність.
Найяскравішим представником даної групи засобів, через якого ця група і отримала свою назву, є МОРФІН.
Morphini hydrochloridum (табл. по 0, 01; амп. 1% - 1 мл). Алколоїд морфін виділяють з опію (греч. - opos - сік), який є застиглим, висохлим соком коробочок снодійного маку, що недозрівали (Papaver somniferum). Батьківщина маку - Мала Азія, Китай, Індія, Єгипет. Морфін свою назву отримав від імені старогрецького бога сновидінь Морфея, що є, згідно легенді, сином бога сну Гипноса.
Морфіну в опії міститься 10-11%, що складає майже половину частки всіх є в ньому алкалоїдів (20 алкалоїдів). Застосовуються в медицині давно (5000 років тому як: знеболююче, протипоносні засіб). Не дивлячись на здійснений в 1952 році хіміками синтез морфіну, його дотепер одержують з опію, що дешевше і легше.
По хімічній структурі все фармакологічно активні алкалоїди опію відносяться або до похідних ФЕНАНТРЕНА, або до похідних ІЗОХИНОЛІНА. До алкалоїдів фенантренового ряду відносять: морфін, Кодеїн, тебаин і ін. Саме алкалоїди фенантрена характеризуються вираженою пригноблюючою дією на ЦНС (анальгетичне, протикашлеве, снодійне і ін. ).
Для похідних ізохинолину властиво пряма спазмолітична дія на гладкі м'язи. Типовим ізохинолиновим похідним є папаверин, який ніякою дією на ЦНС не володіє, але впливає на гладку мускулатуру, особливо в стані її спазму. Папаверин виступає в даному випадку як спазмолітик.
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МОРФІНУ
1. Дія морфіну на ЦНС
1) Морфін перш за все надає анальгетичну дію або знеболююче, при цьому анальгезуючу дію надають дози, істотно не змінюючі функції ЦНС.
Анальгезія, що викликається морфіном, не супроводиться змазанністю мові, порушеннями координації рухів, не ослабляються дотик, віброчутливість, слух. Болезаспокійливий ефект є для морфіну основним. В сучасній медицині це один з найсильніших знеболюючих засобів. Ефект розвивається через декілька хвилин після інєкції. Частіше морфін вводять в/м, п/к, але можна і в/в. Дія триває 4-6 годин.
Як відомо, біль складається з 2-х компонентів:
а) сприйняття болю, залежне від порогу больової чутливості людини;
б) психічна, емоційна реакція на біль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Клінічна фармакологія ненаркотичних і наркотичних анальгетиків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок