Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Системні захворювання скелета

Системні захворювання скелета

Назва:
Системні захворювання скелета
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,03 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реброво-хребетні суглоби, а також крестцово-подвздошний суглоб. Хвороба носить назву по прізвищу вивчаючих її дослідників - хвороба Бехтерева - Штрюмпель-Марі.Дегенеративно-дистрофические ураження суглобів (артроз, що деформують артроз). Дістрофічеськіє ураження суглобів, будучи хронічними захворюваннями, викликають значні порушення його функції.
В даний час виділяють три форми дегенеративно-дистрофических поразок суглобів: 1) деформуючий артроз; 2) дегенеративно-дистрофічне ураження з кистовидною перебудовою кісток, що зчленовуються; 3) асептичний остеонекроз.
Причиною деформуючого артрозу є травма, що призвела до пошкодження суглобового хряща, всілякі артрити, поліартрити, як наслідок природжених порушень "співвідношень кісток, що зчленовуються. Хворіють люди різного віку. Дуже часто деформуючий артроз виникає в людей, що займаються з дитинства важкою фізичною працею, тобто в результаті множинних мікротравм.
В перебігу деформуючого артрозу виділяють три стадії. В І стадії висота суглобової порожнини може бути незначне понизила, з'являються кісткові розростання переважне навкруги суглобової западини. Кісткові розростання визначаються в І стадії лише в певних для кожного суглоба ділянках.
В II стадії, коли помітно порушується функція суглоба, чітко визначаються зниження висоти суглобової порожнини, а також краєві кісткові розростання, оточуючі суглобову западину і суглобову головку.
При деформуючому артрозі III. стадії на знімках суглобові поверхні стикаються, приймають майже однакову форму при терті друг об друга. Обширні краєві кісткові розростання оточують суглобові поверхні. Виразний остеопороз кісток, що зчленовуються, і склероз суглобових кінців.
При другій формі дегенеративно-дистрофического ураження суглобів процес протікає з кістовидною перебудовою кісток, що зчленовуються". Дана форма ураження суглобів протікає з переважанням гроновидних утворень в суглобових кінцях. Рентгенологічно визначаються виразиме зниження висоти суглобової порожнини до повного стикання кісток, що зчленовуються, невеликі кісткові розростання і гроновидна перебудова найбільш навантажуваних відділів суглобових кінців.
Функція суглоба порушується. Загострення захворювання пов'язані з проривом кіст в суглоб.
Існує форма обмеженого асептичного остеонекрозу, виявляється в ураженні невеликої субхондрального ділянки суглобового кінця в результаті хронічного перевантаження і безлічі мікротравм. Потім ця ділянка відторгається в суглобову порожнину і перетворюється на «суглобову мишу». Іноді він розсмоктується, іноді піддається фрагментації, може бути фіксованим в суглобовій порожнині, може вільно переміщатися. Локалізується обмежений асептичний остеонекроз. Частіше всього в колінних і ліктьових суглобах.
Нейродистрофічні ураження суглобів, або артропатії, мають різну локалізацію, спостерігаються при сирингомиелії, хворобі Рейно, проказі, обмороженнях, спинній сухотці і інших захворюваннях. При сирингомиелии вражаються кістки верхньої кінцівки. Окрім множинних поразок суглобів спостерігаються внесуставні патологічні переломи, остеолиз проксимальних фаланг кисті.
Порожнини, виникаючі при трофічному остеолизі, вільні для проникнення інфекції. На грунті перенесеного сифілісу виникає переродження задніх стовпів спинного мозку, викличне артропатию нижній кінцівці. Захворювання супроводиться атаксією, порушенням глибокої чутливості. Протікає гостро, з випотом в суглоб, іноді набряком всієї кінцівки у вигляді слоновості.
Рентгенологічна картина дозволяє визначити вивихи, переломи з формуванням помилкових суглобів, кальцинація в м'яких тканинах. Лише через декілька років після виявлення артропатії рентгенологічно виявляються розлади больової і температурної чутливості. Виявляється клінічна картина. В результаті проривів, що повторюються, може виникнути анкілоз.
Остеохондропатії представляють собою асептичний некроз епифізів. Етіологія невідома. Спостерігається в людей різного віку, Частіше хворіють діти і підлітки. Хвороба протікає 3-4 роки.
Загальний стан хворого задовільний, дещо турбує і наростає біль в ураженому суглобі, функція його порушена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Системні захворювання скелета

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок