Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ПРО ВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМИ ІНТЕРНЕТ ДЛЯ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЛІКАРСЬКІ ПРЕПАРАТИ

ПРО ВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМИ ІНТЕРНЕТ ДЛЯ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЛІКАРСЬКІ ПРЕПАРАТИ

Назва:
ПРО ВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМИ ІНТЕРНЕТ ДЛЯ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЛІКАРСЬКІ ПРЕПАРАТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,09 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
В останні роки використання комп'ютерів в аптечній мережі вийшло на новий якісний рівень. Це зумовлено об'єктивними причинами, що мають місце на українському фармацевтичному ринку, значним збільшенням номенклатури лікарських засобів, широким розповсюдженням персональних комп'ютерів і внаслідок цього інформатизацією роботи фармацевтичних підприємств .

Створюються принципово нові інформаційно-довідкові системи про лікарські засоби з базами даних щодо реєстрації лікарських препаратів,

учасників фармацевтичного ринку, обсягів імпорту й експорту медика-ментів, субстанцій, виробів медичного призначення, що виготовляються на вітчизняних підприємствах [І].

Завдяки сучасним інформаційним технологіям вирішуються важливі багатоаспектні проблеми фармацевтичного бізнесу

[1, 3, 8]. При цьому значну роль у просуванні на фармацевтичний ринок іноваційних препаратів, впровадженні їх в широку медичну практику, а загалом у збільшенні реалізації медикаментів відіграє система інформаційного забезпечення

[6, 7].

Сьогодні не існує та і не може існувати єдиного всеохоплюючого джерела інформації про лікарські препарати для всіх категорій спожи-вачів. З.М.Мнушко із співавторами обгрунтували та запропонували мо-дель створення системи накопичення комерційної інформації про лікар-ські засоби, що сприяло підвищенню рівня й ефективності діючих, а також новостворених організаційних структур та систем, що займаються збором і розповсюдженням інформації про лікарські засоби .

Разом з тим ще залишається гострою проблема оперативного, дос-товірного, професійного інформування про лікарські засоби медичних та фармацевтичних працівників і населення. З наукової та практичної то-чок зору являє інтерес використання системи Інтернет для розповсюд-ження та одержання інформації про лікарські препарати. Одним з най-важливіших аспектів використання мережі Інтернет є забезпечення раціонального використання медикаментів на основі доступу до глобальної інформації про лікарські засоби, пов'язаної з їх створенням, виробництвом, результатами поглибленого їх вивчення в національних медичних центрах, передачі накопиченого клінічного досвіду широкому колу практикуючих лікарів, введення на ринок нових препаратів або старих з новими фармакологічними якостями.

Принципово новим при користуванні мережею Інтернет є широке представництво в даній системі фахівців різних спеціальностей — від вчених, що створили лікарські препарати, клініцистів, практикуючих лікарів, провізорів та фармацевтів до працівників органів регламентації, студентів медичних та фармацевтичних учбових закладів, стаціонарних та амбулаторних хворих . Через систему Інтернет забезпечується ціло-добове оперативне одержання інформації у зручний для споживачів час, при цьому пропонована інформація глобальна за масштабами. Завдяки своїй унікальній структурі зберігання і пошуку інформаційних даних Інтернет дозволяє спростити доступ до інформації про лікарські препарати.

При користуванні системою Інтернет фахівці значно зменшують витрати часу і сил на отримання інформації про лікарські препарати, практично негайно можуть одержати інформацію про клінічний досвід їх використання у будь-якій країні, виявити переваги того або іншого препарату перед аналогами, які наявні на фармацевтичному ринку. До того ж, не відриваючись від комп'ютера, спеціаліст може отримати дані про поставки в Україну препаратів, їх реєстрацію, вартість тощо.

Слід зазначити, що Інтернет — це не тільки засіб отримання необ-хідної інформації про лікарські препарати, а насамперед, в широкому розумінні — це форма спілкування між розповсюджувачами інформа-ційної продукції і споживачами, між вченими-клініцистами і практику-ючими лікарями. Завдяки використанню Інтернету створюється своєрідна атмосфера професійної взаємодії, атмосфера відкритого обміну думками між вченими-клініцистами і практикуючими лікарями, передачі і сприйняття нових знань, завдяки чому в лікувальну практику впроваджуються нові лікарські препарати, сучасні схеми лікування та нові медичні технології, створюються умови раціонального використання ліків.

Розміщення в системі Інтернет інформації про лікарські препарати, результати клінічних досліджень дозволить користувачам: лікарям, про-візорам, менеджерам фармацевтичних фірм — в оперативному порядку, в необхідний час одержувати об'єктивну і повну інформацію.

Аналіз публікацій та проведені нами дослідження засвідчують до-цільність розміщення в системі Інтернет на основі програмного забезпе-чення цільової інформації (спеціальні сторінки) про лікарські засоби для таких категорій споживачів:

— практикуючих лікарів (стаціонарних та амбулаторних медичних закладів);

— працівників оптових фармацевтичних фірм та аптек;

— безпосередньо для населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ПРО ВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМИ ІНТЕРНЕТ ДЛЯ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЛІКАРСЬКІ ПРЕПАРАТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок