Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Стаціонарна допомога при пологах

Стаціонарна допомога при пологах

Назва:
Стаціонарна допомога при пологах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,47 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Нині більшість роділь одержують стаціонарну допомогу в ЦРЛ і тільки незначна частина — у дільничних лікарнях (переважно жінки з нормальн
им перебігом вагітності)


Нині більшість роділь одержують стаціонарну допомогу в ЦРЛ і тільки незначна частина — у дільничних лікарнях (переважно жінки з нормальним перебігом вагітності).
Наслідки пологів великою мірою залежать від того, як забезпечується охорона здоров'я майбутньої матері задовго до її прибуття в пологовий стаціонар. Велике значення має допологовий патронаж вагітних, який здійснює акушерка ФАПу. Вона активно виявляє вагітних, спираючись на са-нітарний актив та відвідуючи жінок удома.
Під час першого відвідування вагітної акушерка збирає анамнез, записує дані про спадкові й венеричні захворю-вання, вірусний гепатит, перенесені гінекологічні захворю-вання, хронічні інтоксикації, зокрема вживання алкоголю. Потім проводить об'єктивне обстеження статевих органів, зважує вагітну, вимірює обвід її живота, визначає величину діагональної кон'югати, кут нахилу таза, вислуховує серце й легені, вимірює артеріальний тиск, робить аналіз сечі.
Після того акушерка направляє вагітну в жіночу кон-сультацію ЦРЛ. Там вагітна проходить поглиблений огляд з консультацією в терапевта, ендокринолога, окуліста й сто-матолога, у разі потреби лікує зуби. Необхідно зробити аналіз крові (зокрема, визначити групу крові, здатність її зсідатися, провести реакцію Вассермана) і сечі вагітної, взяти мазок для дослідження на гонококи й трихомонади. Зв'язок між акушеркою ФАПу й жіночою консультацією ЦРЛ під-тримується за допомогою обмінної картки.
Якщо перебіг вагітності нормальний, то до 20-тижневого терміну жінка відвідує акушерку один раз на місяць, з 20-го до 31-го тижня — двічі на місяць, а надалі — щотижня. Під час повторних відвідувань акушерка звертає особливу увагу на те, чи не з'явилися у вагітної набряки, вимірює артеріальний тиск, визначає масу її тіла, бере на аналіз сечу. За нормального перебігу вагітності сечу в жінки беруть на аналіз не менш як 15 разів. Відвідуючи вагітну, акушерка проводить з нею бесіди на санітарно-освітні теми, радить дотримуватися правил особистої гігієни, виконувати фізичні вправи (так звана школа матерів І ступеня).
Від акушерки жінка має дізнатися, як правильно харчу-ватися у другій половині вагітності. Слід розповісти вагітній про корисність свіжих фруктів, ягід, овочів, порадити обме-жити вживання рідини. Акушерка повинна застерегти вагітну від приймання деяких ліків (антибіотиків, сульфаніламідних препаратів, гормональних засобів, антикоагулянтів), які мо-жуть становити небезпеку для плода.
Обов'язком акушерки є стеження за дотриманням зако-нодавства про охорону праці вагітних, особливо тих, які зай-няті на трудомістких роботах. Акушерка повинна бути готова
провести негайну або завчасну госпіталізацію вагітної, якщо є фактори ризику.
Вагітних із кровотечею або пізнім токсикозом госпіта-лізують негайно. Слід пам'ятати, що кровотеча загрожує вагітним з коагулопатіями, захворюваннями печінки, зокрема тим, які нещодавно перенесли гепатит, жінкам з ба-гатоводдям, багатоплідністю, з великим плодом. Пізній ток-сикоз найчастіше спостерігається під час першої вагітності у жінок віком понад 28 років, а під час повторних вагітностей — у жінок, старших за 35 років, а також у хворих на гі-пертонічну хворобу, цукровий діабет, пієлонефрит, гломе-рулонефрит і тих, які під час вагітності перенесли грип або ангіну.
Завчасній госпіталізації (не пізніше як за 4 тиж до пологів) підлягають вагітні, які перенесли кесарів розтин, перфорацію матки або консервативну міомектомію, хворі на цукровий діабет, а також вагітні з резус-несумісністю.
За 7—10 днів до пологів госпіталізують жінок, які на-роджуватимуть уперше, віком 28 років і старших, а також вагітних з неправильним тазовим передлежанням плода, із звуженням таза (зовнішня кон'югата менша ніж 19 см), ба-гатоводдям, багатоплідністю (обвід живота перевищує 105 см). Завчасно госпіталізують також вагітних з обтяженим акушерським анамнезом (мертвонароджуваність, плодоруйнівні операції, застосування щипців, післяпологові кровотечі, тяжкі септичні післяпологові захворювання тощо), хворих на ревматизм, гіпертонічну хворобу, захворювання нирок, епілепсію, з вадами серця, доброякісними пухлинами жіночої статевої сфери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Стаціонарна допомога при пологах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок