Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Відновлення клубочкової фільтрації

Відновлення клубочкової фільтрації

Назва:
Відновлення клубочкової фільтрації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,76 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Відновлення клубочкової фільтрації
Швидкість і ступінь відновлення КФ після послаблення обструкції на доповнення до раніше обговорених факторів важливі при визначенні випадку [in determining the occurence] оf a marked postobstructive diuresis W.S.Mc Dougal, L.Persky 1975 [21, 69]. Не дивлячись на присутність багатьох факторів, які сприяють швидкому діурезу, включаючи затримку сечі і ослаблену тубулярну функцію, більшість пацієнтів з хрон. обструктивною уропатією не показують після корекції обструктивного пошкодження клінічно важливого натрійуретичного стану оскільки КФ відновлюється повільно або в цілому взагалі не відновлюється (or not at all). В повідомлених значного (striking - дивного) пост обструктивного діурезу, швидкість КФ була відносно високою, 50-70% від нормальної, таким чином звільняючи велику кількість розчину і води для трубочок з ослабленою реабсорбтивною ємкістю (здатністю – capacity).
Потенціал відновлення ниркової функції після послаблення обструкції, як показав рівень відновлення швидкості КФ – це важлива клінічна проблема, яка впливає на лікування обструктивної уропатії. Фактори, які визначають межу, до якої зниження швидкості КФ зворотнє, систематично вивчались у собак шляхом вимірювання швидкості і ступеня відновлення ниркової функції після різних періодів повної унілатеральної сечовідної обструкції E.D.Vaughan, I.Y.Gillenwater, 1971 [60, 124]. Максимальна швидкість КФ досягнута після послаблення обструкції 7-денної тривалості була біля 2/3 від КФ перед обструкцією. Якщо тривалість сечовідної обструкції, складала 28 діб, швидкість КФ, повернулась лише на 1/5 від вихідної. В цілому, максимальний ступінь відновлення спостерігали протягом 2-4 тижнів після послаблення обструкції. Висновок, який зробили з цих досліджень таким, що чим більша тривалість обструкції, тим меншого ступеня відновлення можна чекати. Це заключення виглядає також вірним стосовно людей, але число обнадійливих клінічних досліджень обмежене. В дітей з такими вродженими ураженнями чим раніше обструкція послаблена шляхом реконcтруктивної операції, тим вища швидкість КФ після довготривалого спостереження. Однак, всупереч швидкому хірургічному лікуванню обструктивна уропатія може прогресувати протягом 5-10 років до ниркової хвороби кінцевої стадії [127].
Більшість повідомлень функціонального відновлення після послаблення ОСТ (обструкції сечового тракту) в людей скоріше базується на рентгенологічних чи ізотопних методах оцінки ниркової функції, ніж на методиках ниркового кліренсу. За допомогою рентгенологічних методик часто спостерігали відновлення функцій після обструкції коротшої тривалості, ніж 3 тижні і деяке відновлення функцій в одному випадку було показано коли тривалість обструкції cкладала майже 5 місяців. Однак, в останньому випадку обструкція була лише частковою [105]. (S.R.Shapiro, A.H.Bennet, 1976). Один пацієнт був уважно досліджений після послаблення повної однобічної обструкції тривалістю 3 місяці [11]. (O.S.Better et al 1973). В цьому випадку швидкість КФ в постобструктивній нирці повернулась до 20% від нормальної для однієї нирки (10,2 мл/хв.). Схоже, що потенціал відновлення функції кращий при частковій, ніж при повній обструкції і коли вона не ускладнена інфекцією сечового тракту [35, 67] (J.Y.Gillenwater et al 1975).
Прогнозування функціонального відновлення було повідомлено шляхом використання вишуканих (using refinements of) радіонуклідних скануючих методик [17,58]. І-гіпуранові ренографічні криві генеровані з зон інтересу з ниркової кори обструктованих нирок часто були нормальними при ненормальних ренограмах усієї нирки. Хірургічне послаблення обструкцій супроводжувалось покращенням ренограм усієї нирки, знахідка, яку рідко спостерігали коли і криві ниркової кори і цієї нирки до операції були ненормальними [58]. Також було повідомлено, що загальне ниркове поглинання міченої технецієм DMSA (99 м/с-DMSA), яка має характеристики схожі з ртутними діуретинами, щільно корелює інуліновим і парааміногінуратовим кліренсами після послаблення обструкції у кроликів [68].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Відновлення клубочкової фільтрації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок