Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Атопічний дерматит

Атопічний дерматит

Назва:
Атопічний дерматит
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ
Визначення: генетично зумовлене хронічне рецидивуюче захворювання шкіри, що проявляється клінічно сильним свербежем, який проявляється первинно, віковою еволюцією клінічної картини, гіперчутливістю до багатьох імунних і неімунних стимулів.
Термінологія: термін «атопія» запропонував А.Е. Соса (від грецького слова «atopia» - дивний, незвичайний). В 1933 році M.S. Sulzberger і T. Wise ввели термін «атопічний дерматит» для визначення шкірних проявів «сімейної гіперчутливості », який відрізняється від звичайної алергії відсутністю попередньої сенсибілізації організму. Відомо понад 100 термінів, якими позначали це захворювання, в тому числі : атопічна екзема, дитяча екзема, ендогенна екзема, конституціональний нейродерміт, діатезне пруріго Беньє, дисемінований нейродерміт, свербець вульгарний, свербець Беньє, строфулюс, лишай Відаля, складкова екзема; в педіатрії – ексудативно-катаральний діатез, алергічний діатез.
Епідеміологія: За даними ВООЗ, 6-35% населення мають різні прояви атопії, від АД страждають від 5 до 20 % популяції (Калюжна Л.Д. 1997; Торопова Н.П. та ін., 1997). АД зустрічається в усіх країнах, у представників обох статей, різних вікових груп і займає перше місце в структурі алергодерматозів у дітей. На АД страждає кожна 3 – 4 дитина раннього дитячого віку. На дитячому дерматологічному прийомі він спостерігається у 30 – 40 % дітей, які звернулися за медичною допомогою. У 60 % хворих АД дебютує в перші 2 – 12 місяців життя.
Ризик розвитку АД у дитини складає 81 % при атопічному анамнезі обох батьків і 56 % - у одного з батьків. Гіпоалергенна дієта вагітної жінки зменшує ризик розвитку АД у дитини в 3 рази. До 18 місяців життя АД може реєструватися у 50 % дітей (Vanleent E. J. M., Bos J. D., 1999).
Етіологія і патогенез: АД відносять до мультифакторальної етіології зі спдковою схильністю і реалізуючим впливом факторів навколишнього середовища, з полігенним адитивним типом успадкування і визначеною недостатністю в2-адренергічних рецепторів клітинних мембран, що зумовлює підвищену чутливість клітин до медіаторів запалення, токсинів, нервового збудження, стресових факторів, алергенів.
Серед факторів патогенезу АД умовно виділяють імунні і неімунні. Імунні порушення об’эднують імунодефіцит 4 типів, алергічні реакції 1,2, і 4 типів і дотичні до них явища псевдо алергії. До найбільш значимих імунологічних порушень при АД відносять дисбаланс Th1 і Th2 субкласів Т-лімфоцитів, підвищену антигенрепрезентуючу активність клітин Лангерганса і підвищену дегрануляцію опасистих клітин.
До неімунних патогенетично значимих факторів відносять в2- адренорецепторну недостатність опасистих клітин, дисбаланс факторів пептидної природи, посилення перекисного окислення ліпідів, порушення обміну цитокінів, підвищену проникність слизової оболонки кишечника та багато іншого.
Провідну роль в розвитку АД надають вродженій сенсибілізації і надлишковому утворенню реагінових IgE-антитіл, рецептори до яких знайдено на клітинах Лангерганса і опасистих клітинах. У хворих на АД встановлена системна імуносупресія і зниження клітинно – опосередкованих імунних реакцій в шкірі, що зумовлює схильність до розвитку вірусних, грибкових і бактеріальних інфекцій шкіри. Для АД характерна висока ступінь колонізації Золотистим стафілококом і умовно-патогенними мікроорганізмами. Поріг чутливості до різних ендо- і екзогенних впливів у хворих на АД значно знижений. В якості пускових можуть виступати різноманітні фактори зовнішнього середовища, які можна звести в 4 групи:
Трофоалергени, або харчові алергени – коров’яче молоко, яйця, бульйони, цитрусові, шоколад (найбільше значення мають в перші 2 роки життя дитини) та ін.
Інгалянти – запахи різних продуктів і засобів побутової хімії та косметики, стають суттєвіші для дітей середнього і старшого віку.
Зовнішні подразники фізичного характеру, тваринного і рослинного походження – шерсть, синтетичні волокна, домашній пил і пилові кліщі, холод, спека та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Атопічний дерматит

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок