Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Патогенез туберкульозу. Первинний туберкульоз

Патогенез туберкульозу. Первинний туберкульоз

Назва:
Патогенез туберкульозу. Первинний туберкульоз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,29 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Патогенез туберкульозу. Первинний туберкульоз


Туберкульоз відноситься до гранульоматозних хвороб. Загальна кількість останніх більше семи десяти. Головною ознакою цих хвороб є утворення гранульом. Гранульоми складаютьсяз двох головних елементів: епітеліоїдних та гігантських клітин. І перші і другі являють собою змінені тканеві макрофаги – гістіоцити. Окрім туберкульозу до цих захворювань відносяться такі інфекції як сипний і черевний тиф, бруцельоз. Захворювання сполучної тканини: саркоїдоз, системні некротизуючі васкуліти, колагенози; гранульоми, зумовлені сторонніми тілами: пилові, медикаментозні та інші. Гранульоми при всіх перерахованих процесах мають схожість, що іноді створює непереборні діагностичнітруднощі навіть при цитологічних та гістологічних дослідженнях. Разом з тим вони мають і деякі відмінності завдяки яким можна верифікувати більшість з цих хвороб.
Після інкорпорації мікобактерій (МБТ) у людський організм ( головним чином у верхні дихальні шляхи, легені та шлунково-кишковий тракт) туберкульозні палички деякий час затримуються на слизових оболонках і, якщо очисні механізми слизових зазначених органів механічним шляхом бактерії з організму не видаляють (війчастий епітелій, шлунковий сік та перистальтика кишківника) – збудник потрапляє в міжклітинний сік, лімфу і деякий час (8-12 днів) циркулює у лімфатичній системі, лімфатичних судинах, лімфовузлах і поступово переходить до кровяного русла. Перша фаза носить назву лімфоїдної, друга – бактеріємії. Бактеріємія триває від 4 до 6 тижнів, іноді затягуючись до 8. У цей період елементи неспецифічної резистентності організму, про які ми говорили на попередній лекції, включаються в активну боротьбу із збудником, що у більшості випадків не призводить до захворювання ( див.вище). Якщо збудник попав до організму у мізерних кількостях, він у більшості випадків просто елімінується із організму, в інших знічтожується, залишивши відповідні зміни. А у більшості випадків МБТ фіксуються у лімфатичних вузлах, залишаються там у персистуючому стані, інколи на все життя. У дуже незначному відсотку випадків, про що ми говорили раніше, ( 3-5%) розвивається туберкульозна інтоксикація, яка відноситься до первинноъ чи органний туберкульоз. Але про це далі.
Головну роль у процесі боротьби із інфекцією на цих етапах грають нейтрофіли. Захвачуючи МБТ вони на деякий період фіксують їх на своїй поверхні, після чого інвалінують всередину. На протязі цього періоду у нейтрофілах дозрівають до функціональної зрілості фаголікози, які після попадання МБТ в середину лейкоцитів починають перетравлювати збудника. Сила перетравлення залежить від функціонального стану макроорганізму, а саме: рівня збудження чи гальмівних процесів у центральній нервовій системі., взаємодії вегетативної нервової систем симпатичної та парасимпатичної.
Важливе значення має стан харчування інфікованого насичення його вітамінами та рівень загального виснаження чи повного функціонального збереження. Неабияке значення має вплив зовнішнього середовища.
На кінець нагадаємо, що 90% людей, у яких розвинувся вперше діагностований туберкульоз, відносяться до популяції із відповідними обтяжливими характеристиками. (див.першу лекцію).
У разі належного функціонального стану факторів природної резистентності організму нейтрофіли знищивши МБТ, викидають у кров чи лімфу їх фрагменти у вигляді ліпідів, протеїдів,ліпопротеїдів та полісахаридів! Останні, подразнюючи систему Т-лімфоцитів через ланцюг реакцій мкрофаги (моноцити, гістоцити) інтерлейкин – 1 Т-лімфоцити інтерлейкин-2 активація макрофагів ведуть до утворення антитіл до окремих фрагментів МБТ. Останні, повязані із системою імуноглобулінів, а саме з IgG та IgM можна виявити за допомогою реакції бласттрансформації у пристуності фітогемаглютінінів. Залежно від превалювання у крові антитіл до тих чи інших фрагментів МБТ можна отримати уявлення про перспективу перебігу інфікування чи хвороби. Так, за значної кількості антитіл до полісахаридної субстанції МБТ, перебіг хвороби має доброякісний характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Патогенез туберкульозу. Первинний туберкульоз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок