Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Процес дихання та його патології

Процес дихання та його патології

Назва:
Процес дихання та його патології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,75 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
“Процес дихання
та його патології”


План.
Фактори, що здійснюють вплив на процеси дихання.
Прилад для визначення легеневих об’ємів.
Пневмоторакс.
Значення кисню та вуглекислого газу для людини.
Процес дихання – визначення, етапи:
зовнішнє дихання;
транспорт газів кров'ю
тканинне дихання.


Життя людей знаходиться в прямій залежності від стану навколишнього середовища. Внаслідок втручання людини в природу відбувається порушення екологічної рівноваги і як наслідок - посилення нервово-емоційної напруги при повній консервативності функцій організму, що може бути ускладнення здоров'я.
Зв’язки між життям, здоров'ям людей, станом флори та фауни й сучасним рівнем радіаційного забруднення всієї планети та окремих її регіонів дуже складні.
Радіоактивні продукти створили високий радіаційний фон і сприяли зовнішньому опроміненню людей. Багато з них потрапили в організм через органи дихання, травлення, шкіру.
Сьогодні необхідно проводити активну роботу проти нарощування ядерної зброї, її випробовування, виступати за її знищення.
У повітрі часто знаходяться найдрібніші крапельки вологи й часточки пилу на яких містяться кровотворні мікроби та віруси. При вдиханні такого повітря можуть виникнути захворювання. Особливо зростає небезпека зараження у приміщенні, де перебуває хвора людина, яка видихає повітря з великою кількістю інфекційних мікроорганізмів.
Куріння справляє дуже шкідливий вплив на органи дихання. Нікотин та інші речовини, що містяться в тютюновому димі, подразнюють слизові оболонки дихальних шляхів і викликають їх запалення. Це знижує їх властивості і сприяє розвитку таких захворювань, як бронхіт, запалення легень, туберкульоз. Крім того, доведено, що в тютюновому димі є речовини, що викликають захворювання на рак (так звані канцерогени). Тому серед курців рак легень більш поширений, ніж серед людей, що не палять.
Легеневі об’єми визначають за допомогою приладів – спірометра або стенографа.
Пневмоторакс
Так називають патологічний стан, який характеризується скупченням повітря між вісцеральною і парієтальною плеврами. Він може бути однобічним, двобічним і, залежно від величини повітряного пухиря, частковим або тотальним. Якщо повітря проникає у плевральну порожнину при вдиху і виходить при видиху, це відкритий пневмоторакс. У випадках зміщення тканин, які оточують рановий канал, повітря замикається у плевральній порожнині і такий пневмоторакс називають закритим. Інколи м'які тканини ранового каналу зміщуються таким чином, що дають можливість повітрю проникати в порожнину плеври при вдиху, але перекривають отвір при видиху. Такий пневмоторакс отримав назву клапанного.
За етіологією розрізняють травматичний, операційний, спонтанний і штучний пневмоторакс. Травматичний пневмоторакс виникає у випадках проникаючих поранень грудної клітки. Він часто поєднується з гемотораксом.
Операційний пневмоторакс неминучий при хірургічних втручаннях, пов’язаних із розкриттям плевральної порожнини. Спонтанний пневмоторакс характеризується начебто безперечним скупченням повітря у плевральній порожнині.
Пневмоторакс сприяє колапсу легень. Штучний пневмоторакс викликаний введенням у плевральну порожнину повітря використовується для лікування туберкульозних каверн.
При пневмотораксі спостерігають зміщення і флотацію середостіння під час вдиху і видиху. Це призводить до стискання і перегину порожнистих вен, зменшення притоку крові до серця.
Порушення газообміну пов’язано з розвитком так званого парадоксального дихання. При видиху повітря переміщується із здорової легені в колабовану, а при вдиху – навпаки. Такий маятникоподібний рух повітряного потоку різко знижує ефективність зовнішнього дихання. Якщо пневмоторакс не ліквідувати, розвивається медіастинальна і підшкірна емфізема, а у фіналі – прогресуюча легенево-серцева недостатність.
Нейрони дихального центра чутливі до вуглекислого газу. Коли в крові, що омиває дихальний центр, є надлишок вуглекислого газу, збудливість дихального центра підвищується і дихання стає частішим та глибшим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Процес дихання та його патології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок