Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ензимний пілінг. Дермабразія

Ензимний пілінг. Дермабразія

Назва:
Ензимний пілінг. Дермабразія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,73 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Ензимний пілінг. Дермабразія


Ензимний пілінг.
З пілінгом на основі дії ферментів косметологи знайомі дав-но. Перша письмова згадка про застосування ферментів для ліку-вання шкіри датується античною добою. Овідій у своїй поемі «Догляд за шкірою обличчя жінки» описав спосіб лікування шкі-ри маскою, що містить у своєму складі слину. Нині відомо, що слина складається із різноманітних ферментів.
Ензими, або ферменти, — це біологічно активні речовини білкової природи, що каталізують хімічні реакції. У живому ор-ганізмі вони прискорюють перебіг біохімічних реакцій у сотні ти-сяч разів. Кожен фермент є специфічним до речовин, що звуть-ся субстратами, на які він впливає. Субстратами можуть бути білки, жири, вуглеводи. При цьому сам фермент залишається незмінним.
Усі ферменти мають кілька спільних властивостей:—
кожен фермент специфічний, розщеплює живильні речови-ни тільки визначеної групи і не розщеплює інші;—
ферменти діють тільки при певному рН;—
ферменти найактивніші при температурі тіла;—
невелика кількість ферменту може розщеплювати велику кількість органічної речовини.
Ферменти виробляються у клітинах тварин і рослин, їх виді-ляють із секретів залоз тварин, з різних частин рослин і виготов-ляють промисловим способом, використовуючи грибкові культури і культури бактерій. Понад 3 тис. видів ферментів ідентифіковані в організмі людини. Тільки у шкірі сотні ферментів регулюють перебіг багатьох реакцій: від побудови колагенових і еластинових волокон до постачання клітин киснем і нейтралізації вільних ра-дикалів.
Інтерес до ферментів викликав появу косметичної ензимоло-гії — одного з найсучасніших напрямів у косметології, що актив-но розробляється в науково-дослідних лабораторіях косметичних компаній, на кафедрах дерматології і фармакології університетів.
Косметологів найбільше цікавлять такі ензими (ферменти):—
панкреатин, який виділяють із секрету підшлункової зало-зи свиней;—
трипсин, який одержують шляхом сепарації та очищення панкреатину; використовують для санації ран;—
бромелаїн, виділяють із соку ананасів;—
папаїн, виділяють із соку папайї.
Для косметичних цілей використовують і ферменти, які виробляють бактерії та грибки.
Професійні косметологи вже понад 50 років застосовують пілінг на основі ферментів. Проте він не такий популярний, як кис-лотний пілінг, особливо на основі гліколевої кислоти та інших фруктових кислот, чи пілінг на основі ретиноєвої кислоти, широ-ко рекламованої в Америці в останні кілька років. Причина, ймо-вірно, в тому, що ферменти не можуть бути включені до складу косметичних засобів для домашнього догляду і призначені тільки для професійного застосування. Крім того, всі ферменти повинні бути у спеціальній упаковці. Річ у тім, що ферменти у злущувальних косметичних засобах активізуються під впливом води і після змішування з нею мають бути негайно використані. Тому фермент-ні маски випускаються в порошкоподібному вигляді.
Для пілінгу використовують ферменти, які належать до групи протеолітичних і розщеплюють білки. Деякі ферменти, напри-клад, трипсин, впливають тільки на ороговілі, змертвілі клітини шкіри і не діють на живі клітини. Рослинні ферменти папаїн і бромелаїн впливають на змертвілі та на живі клітини.
Одним із компонентів живої клітини шкіри є лізосома. Вона сама містить ензими, призначення яких полягає в руйнуванні пев-них компонентів клітини в процесі їхньої трансформації на шляху від зародкового до верхнього епідермісу (кератинізація). Оскіль-ки рослинні ферменти проникають у живі клітини, вони можуть вивільняти деструктуризуючі ферменти з лізосоми й провокувати алергію та запалення.
У сучасній практиці пілінг на основі ензимів застовується для всіх типів шкіри, за винятком, мабуть, особливо чутливої. Необ-хідно тільки варіювати інтенсивність і час впливу, а також підби-рати комбінацію ферментів. Ензимний пілінг справляє миттєвий, відчутний і тривалий позитивний ефект на шкіру всіх типів на обличчі, кистях і всьому тілі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ензимний пілінг. Дермабразія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок