Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ізоантигенна несумісність крові матері та плода. Патологія періоду новонародженості. Асфіксія новонародженого. Токсико-септичні захворювання новонароджених. Методи інтенсивної терапії та реанімації новонародженого

Ізоантигенна несумісність крові матері та плода. Патологія періоду новонародженості. Асфіксія новонародженого. Токсико-септичні захворювання новонароджених. Методи інтенсивної терапії та реанімації новонародженого

Назва:
Ізоантигенна несумісність крові матері та плода. Патологія періоду новонародженості. Асфіксія новонародженого. Токсико-септичні захворювання новонароджених. Методи інтенсивної терапії та реанімації новонародженого
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,31 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Пошукова робота на тему:
Ізоантигенна несумісність крові матері та плода. Патологія періоду новонародженості. Асфіксія новонародженого. Токсико-септичні захворювання новонароджених. Методи інтенсивної терапії та реанімації новонародженого


Ізоімунізація – одна з клінічних форм імунопатології вагітності, що виникає за умови несумісності організмів матері і плода за різними антигенами та призводить до тяжких порушень стану плода і немовляти.
Найчастіше зустрічаються:
ізоімунізація за резус (Rh) – фактором;
ізоімунізація за АВО – системою.
Rh – ізоімунізація – гуморальна імунна відповідь на еритроцитарні антигени (Аr) плода Rh-групи. Антитіла (Ат), які утворилися , проникаючи через плаценту, викликають екстраваскулярний гемоліз (опсонізація еритроцитів плода Ат жінки і фагоцитоз еритроцитів) та анемію, що призводить до розвитку еритробластозу плода.
Фактори ризику:
штучний аборт в анамнезі;
мимовільний аборт в анамнезі;
переливання Rh-позитивної крові в анамнезі;
позаматкова вагітність;
відсутність специфічної профілактики Rh-конфлікту після завершеної попередньої вагітності;
наявність Rh-конфлікту при попередніх вагітностях.
Ризик ізоімунізації збільшують:
відшарування плаценти;
оперативні втручання (ручне відділення плаценти, кесарів розтин, амніоцентез) в анамнезі або під час даної вагітності;
вірусна інфекція (герпетична, цитомегаловірусна).
АВО-конфлікт розвивається за умови існування несумісного поєднання груп крові матері і плода та при наявності Ат до еритроцитів групи крові плода. Групові Ат можуть утворюватися в організмі матері до вагітності у відповідь на проведену гемотерапію, введення вакцин та лікувальних сироваток, при контакті матері з бактеріями, що містять антигенні фактори А і В.
Аr плода А і В викликають підвищене вироблення б- чи в-АТ. Найчастіше імунна несумісність виявляється при наявності у матері 0(І) групи крові, а плода А(ІІ), рідше В(ІІІ) або АВ(IV). У випадку конфлікту за АВО-системою у крові матері з’являються б- чи в-АТ: аглютиніни та гемолізини. Ізоімунізація за системою АВО може бути причиною гемолітичної хвороби (ГХ) немовляти від субклінічної до легкої форми, але вона рідко викликає тяжкий еритробластом чи внутрішньоутробну загибель плода і має значно менший ризик у порівнянні з Rh-несумісністю. При несумісності за системою АВО еритроцити плода, потрапляючи в організм вагітної, швидко руйнуються, тому Ат не встигають синтезуватися.
Обстеження вагітних на групові Ат доцільне у жінок зі звичним невиношуванням, антенатальною загибеллю плода в анамнезі.
АВО-несумісність пом’якшує перебіг вагітності при Rh-конфлікті. Rh-конфлікт частіше виникає, якщо вагітна і плід мають однакові чи сумісні за системою АВО групи крові.
Діагностика ізоімунного конфлікту
Анамнез: переливання крові без урахування Rh-належності, аборти, мертвонародження чи народження дітей з ГХ, відомості про специфічну профілактику ізоімунізації при попередніх вагітностях.
Визначення титру Rh-Ат в динаміці з ранніх термінів вагітності. Зростання та нестабільність титру Rh –Ат свідчать про Rh-конфлікт. При титрі 1:32 і вище ГХ зустрічається частіше, ризик внутрішньоутробної загибелі плода високий.
Визначення групових Ат проводять у вагітних з О(І) групою крові, які мають в анамнезі мимовільні аборти, мертвонародження, смерть немовлят від ГХ.
Діагностика ГХ плода
Ультразвукове сканування дає можливість встановити ознаки ранньої водянки плода і водянки плода, що розвинулася.
Ознаки ранньої водянки плода:
полігідрамніон;
гепатоспленомегалія.
Ознаки водянки плода, що розвинулася:
збільшення ехогенності кишківника плода;
кардіомегалія і перикардіальний випіт;
асцит і гідроторакс;
набряк шкіри голови та кінцівок;
незвичайна поза плода “поза Будди”;
зниження рухової активності;
потовщення плаценти.
У вагітних групи ризику по виникненню Rh-конфлікту УЗД проводять:
до 30 тижнів вагітності 1 раз на місяць;
після 30 тижнів – 2 рази на місяць;
при появі ознак ураження плода – кожний день до розродження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: Ізоантигенна несумісність крові матері та плода. Патологія періоду новонародженості. Асфіксія новонародженого. Токсико-септичні захворювання новонароджених. Методи інтенсивної терапії та реанімації новонародженого

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок