Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хронічні гепатити

Хронічні гепатити

Назва:
Хронічні гепатити
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат
Хронічні гепатити


Хронічні гепатити (ХГ) – найбільш поширені захворювання печінки, особливо у людей молодого, працездатного віку.
ХГ – це поліетіологічне, дифузне, запальне, прогресуюче або ж стаціонарне ураження печінки, яке клінічно проявляється астеновегетативним, диспепсичним, холестатичним синдромами або їх поєднанням, без ознак портальної гіпертензії.
ХГ у більшості випадків є тією морфологічною базою, на якій в подальшому розвиваються цироз печінки та гепатоцелюлярний рак печінки.
В 1994 році в Лос-Анджелесі (США) розроблена нова класифікація ХГ, яка одобрена Всесвітнім Конгресом гастроентерологів і рекомендована до застосування в лікарській практиці.
В основі Лос-Анджелеської класифікації ХГ лежить розмежування процесу в першу чергу не за ступенем активності (ХАГ – хронічний активний гепатит, ХПГ – хронічний персистуючий гепатит), а за етіологічним чинником. У відповідності з цим виділяють наступні форми ХГ: а) аутоімунний гепатит (при цьому визначення “хронічний” не вказується); б) хронічний гепатит В; в) хронічний гепатит Д; г) хронічний гепатит С; д) хронічний вірусний гепатит (який не може бути охаракте-ризований іншим чином); е) хронічний гепатит (який не може класифікуватись як вірусний або аутоімунний – криптогенний); є) хронічний меди-ка-мен-тозний гепатит.
В класифікацію 1994 року не внесений “хронічний гепатит Д”, оскільки вірус був виявлений в 1995 році, вже після затвердження даної класифікації. Вважають, що вірусами В, С, Д, G, F, E не вечерпуються етіологічні чинники вірусного гепатиту. В останні роки встановлені TTV- і SEN-віруси, тому й існує окрема збірна нозологічна одиниця – “хронічний вірусний гепатит”. Ураження печінки може бути зумовлено й іншими вірусами – цитомегаловірусами, Коксакі, Епштейна-Бара і т.д.
Як хронічні, розцінюються такі патологічні процеси в печінці, які тривають 6 місяців і довше. При цьому патогенез розвитку захворювання, особливості перебігу, лікування та виходів суттєво відрізняються в залежності від етіологічного чинника. З поданої класифікації випливає, що основними пошкоджувальними чинниками, які сприяють виникненню ХГ, є аутоімунні процеси, віруси і медикаменти. В зв’язку з цим необхідно оцінити правомірність часто вживаного терміну “хронічний алкогольний гепатит” при оцінці стану печінки у алкоголіків. В таких випадках перевагу має термін “алкогольна хвороба печінки”, адже пошкодження печінки у таких осіб в більшості випадків має поєднаний характер – на орган впливають алкоголь, токсичні метаболіти, віруси і аутоімунні процеси, що розвиваються на цьому фоні. Маркери вірусів В і С виявляються більш, як у половини пацієнтів з алкогольною хворобою печінки, що пояснюється значним зниженням загальної реактивності у алкоголіків і сприятливими умовами для “закріплення” віруса і його реплікації при проникненні в організм хворого. Медикаментозні ураження печінки є надзвичайно актуальною проблемою у зв’язку з великим числом людей, які споживають ліки, в тому числі і безконтрольно. Реалізуються такі пошкодження печінки знову ж таки через аутоімунні механізми.
Аутоімунні гепатити (АГ). В Лос-Анджелеській класифікації АГ визнача-ється як “нерозрішений, переважно, перипортальний гепатит (звичайно з гіпер-гамма-глобулінемією і тканинними аутоантитілами), який в більшості випадків піддається імуносупресивній терапії”. Постановка такого діагнозу дуже складна, вона базується на дослідженні пунктата печінки і комплексі імунологічних досліджень. За сучасними даними, до аутоімунних захворювань печінки відносять крім АГ первинний біліарний цироз і первинносклерозуючий холангіт.
Клініка. Клінічна картина АГ складається з так званих печінкових і системних ознак. Печінковими ознаками АГ є жовтяниця і збільшення печінки. Системними ж ознаками АГ є больовий, абдомінальний синдром, гарячка, спленомегалія з явищами гіперспленізму (цитопе-нія), лімфаденопатія, серозит, суглобовий, шкірний, м’зовий синдроми, ураження нирок, легень, серця, цукровий діабет.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Хронічні гепатити

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок