Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вузликовий поліартеріїт.

Вузликовий поліартеріїт.

Назва:
Вузликовий поліартеріїт.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,84 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Вузликовий поліартеріїт.


Визначення. Це системнй некротизуючий васкуліт з переважним ураженням артерій м’язового типу середнього і дрібного калібрів і вторинними змінами органів і систем. Більш правільніше називати даний васкуліт панартеріїтом, оскільки в патологічний процес утягуються всі шари судинної стінки.
Етіологія. Етіологія остаточно не з’ясована. Обговорюється роль вірусів, зокрема вірусу гепатиту В. В різних етнічних групах частота виявлення інфікованих осіб серед хворих на вузликовий періартеріїт коливається від 6% до 75%. Сприяючими факторами є перенесені інфекції, введення лікарських препаратів, особливо вакцин, сироваток, інтоксикації, переохолодження та надмірна інсоляція.
Патогенез. Патогенез включає наступні етапи:
Гіперергічна реакція організму у відповідь на етіологічні фактори аутоімунна реакція антиген-антитіло (зокрема до судинної стінки) формування імунних комплексів відкладення їх у судинній стінці розвиток імунного запалення.
Імунні комплеси активують комплемент, внаслідок чого відбувається ьезпосереднє ураження судин і утворення хемотаксичних речовин, які привертають у вогнище ураження нейтрофіли. Останні фагоцитують імунні комплекси, при цьому у великій кількості виділяються протеолітичні ферменти, які пошкоджують структури судинної стінки. Важливим патогенетичним моментом є також здатність нейтрофілів прилипати до ендотелію і виділяти за присутністю комплементу активізовані кисневі радикали, які посилюють пошкодження судини.
Морфологічна характеристика.
Характерною патоморфологічною ознакою вузликового періартеріїту є сегментарний некротизуючий васкуліт артерій середнього і дрібного калібру, рідше артеріол і край рідко венул. В гостру фазу захворювання має місце запалення стінки артерії з фібриноїдним некрозом її середньої оболонки. Запальний інфільтрат представлений різними клітинами, переважно нейтрофілами. В місці запалення спостерігається формування аневризми із пристінковим тромбом. Заживлення вогнища пораження супроводжується розвитком склеротичних змін в стінці судини і оклюзії її просвіту.
Клінічна картина. Лихоманка різного типу, тривала, не реагує на вживання антибіотиків.
Зміни шкіри: блідість, своєрідна мраморність шкіри тулуба і кінцівок, livedo reticularis; висипи на шкірі – еритематозні, плямисто-папульозні, геморагіні, уртикарні, рідше – некторичні звиразкування з наступною пігментацією. У 20% хворих пальпуються невеликі болючі вузлики по ходу судин, в шкірі чи підшкірній клітковині (аневризми судин чи їх гранульоми).
М’язово-суглобовий синдром характеризується інтенсивним болем в м’язах (особливо ікроножних), слабкістю і атрофією м’язів, їх болючістю при пальпації. Характерні поліарталгії, рідше зустрічаються мігруючі поліартрити крупних суглобів, що не призводять до деформацій.
Кардіоваскулярний синдром проявляється коронаритами з розвитком вторинної стенокардії чи інфаркта міокарда, клініка яких нерідко домінує серед інших ознак хвороби. Можливі “німі” інфаркти без характерних клінічних ознак, лише із ЕКГ-симптоматикою. Часто виникають аритмії, кардісклерози, у 10% пацієнтів – недостатність мітрального клапану. Але найхарактернішим синдромом є артеріальна гіпертензія.
Ураження нирок проявляється у вигляді нефропатії (у 70-97% хворих): протеїнурія, мікрогематурія, циліндрурія, швидкий розвиток ниркової недостатності, можливий розвиток інфаркту нирки внаслідок тромбозу ниркової артерії.
Ураження легень. Характерним є легеневий васкуліт або інтерстеціальна пневмонія.
Ураження шлунково-кишкового тракту: судинні виразки, тромбоз мезентеріаьних судин, можливі значні кищкові кровотечі, розвиток панкреонекрозу.
Ураження нервової системи: асиметричні моно- і поліневрити, інсульти, менінгоенцефаліти, епілептиформі напади.
Ураження очей: злоякісна ретинопатія, аневризматичне поширення чи потовщення по ходу судин очного дна.
Ураження ендокринної системи. У 80% хворих спостерігається ураження яєчок у вигляді орхітів та епідидимітів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вузликовий поліартеріїт.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок