Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Дзеркало душі. Система психодіагностичних методик

Дзеркало душі. Система психодіагностичних методик

Назва:
Дзеркало душі. Система психодіагностичних методик
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,67 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Дзеркало душі.
Система психодіагностичних методик


Усупереч відомому твердженню, що очі—дзеркало душі, мова йтиме не про них. Ми маємо на увазі систему психодіагностичних методик, що допоможуть вам краще пізнати себе.
«... Життя чітко вказує на дві категорії людей — художників і мислителів, — писав В. П. Павлов. — Між ними різка різниця. Одні — художники, у всіх їхніх родах: письменники, музиканти, живописці—охоплюють дійсність цілком, суцільно, сповна, живу дійсність, без усякого подрібнення, без усякого роз'єднання. Ін-ші — мислителі — саме дроблять її і тим ніби знеживлюють її, роблячи з неї якийсь тимчасовий кістяк, і потім тільки поступово ніби знову збирають її на частини і намагаються в такий спосіб оживити, що повністю їм усе-таки так і не вдається».
Вчені здійснили експеримент, по черзі присипляючи то праву, то ліву півкулю. Виявилося, що людина з відключеною пра-вою півкулею, зберігаючи розум, впадає в ейфорію: стає збуд-женою, балакучою, сипле дурні жарти... Якщо таке відбудеться з письменником, композитором чи ученим, то вони позбавлять-ся творчих здібностей. З відключеною лівою півкулею вони бу-дуть працювати як і раніше, але зате гарний настрій залишить їх, поступившись місцем депресії, світ набуде похмурих тонів. І тільки злагоджена робота обох півкуль дає можливість сприй-мати світ повно й об'єктивно. Не завжди в людини ці два типи мислення — логічний і художній — перебувають в гармонійній єдності.
Людина не народжується з функціональною асиметрією півкуль. Якщо вона залишиться все життя неписьменною і буде займатися примітивною роботою, то ця асиметрія в неї майже не розвинеться. І, навпаки, активна розумова діяльність сприяє спеціалізації півкуль. Серед операторів ЕОМ, наприклад, кра-щих результатів досягають ті, у кого функціональна симетрія виражена найбільш яскраво.
Для художнього типу, тобто людей, у яких домінує права півкуля мозку, характерні яскраві образи, що виникають у результаті живого сприйняття, емоцій. У представників розумового типу— лівопівкулевого — переважають абстракції, теоретизування, логічні міркування. Говорити, хто з них розумніший, нема сенсу, оскільки мова йде лише про дві специфічні особливості люд-ського сприйняття світу. Мислитель зі слабкими художніми за-датками навряд чи досягне успіхів у науці. Доти поки потрібно прискіпливе збирання, реєстрація й аналіз фактів, він упораєть-ся зі справою. Але коли буде потрібно піднятися над фактами, уявити загальну картину явищ, без художнього мислення не обій-тися. Правильне й інше: якщо художній тип помітно переважає над розумовим, то перш ніж присвячувати себе точним наукам, варто серйозно подумати. Не слід, звичайно, робити висновок, начебто людині на роду написано бути художником, якщо в неї на першому місці цей тип мислення. Зате необхідно знати, що переважна більшість художників, скульпторів, музикантів, акторів мають більш-менш виражені риси цього типу.
Щоб довідатися, хто ви—художник чи мислитель, треба відповісти на наступні питання, користуючись одинадцятибальною системою. Категоричному запереченню відповідає 0 балів, без-застережній згоді —10. Але якщо, наприклад, перше ж питання поставить вас у тупик, оскільки ви не зараховуєте себе до по-хмурих особистостей, але в той же час не квапитеся поповнити ряди щасливих оптимістів, то у вашому розпорядженні всі інші бали — від 1 до 9. Постарайтеся поставити собі справедливу оцінку «за настрій». Отже, за справу.
1. У мене переважає гарний настрій.
2. Я пам'ятаю те, що вивчав декілька років тому:
3. Прослухавши раз-другий мелодію, я можу правильно відтворити її.
4. Коли я слухаю розповідь, то уявляю її в образах.
5. Я вважаю, що емоції в розмові тільки заважають.
6. Мені важко дається алгебра.
7. Я легко запам'ятовую незнайомі обличчя.
8. У групі приятелів я першим починаю розмову.
9. Якщо обговорюють чиїсь ідеї, то я вимагаю аргументів.
10. У мене переважає поганий настрій.
Підрахуйте окремо суму балів за рядками 1, 2, 5, 8, 9 (ліва півкуля) і 3,4,6,7,10 (права півкуля).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Дзеркало душі. Система психодіагностичних методик

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок