Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Причини конфліктів між лікарями і пацієнтами

Причини конфліктів між лікарями і пацієнтами

Назва:
Причини конфліктів між лікарями і пацієнтами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,43 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Дослідження на тему:
„Причини конфліктів між лікарями і пацієнтами”
Опис проблеми
Взаємовідносини лікаря і пацієнта є основою медичної практики в будь-якій медичній спеціальності. Пацієнт прагне отримати кваліфіковану пораду і якісне лікування. Лікар повинен зрозуміти що до нього приходить людина, яка внаслідок своєї хвороби відчуває гостру потребу у співчутті і моральній підтримці.
В більшості випадків незадоволеності пацієнтом якістю надання медичної допомоги передує відсутність належного контакту між пацієнтом і лікарем. Відомо, що задоволення пацієнтів якістю медичної допомоги формується за рахунок досягнення позитивного результату лікування, задоволення стосунками з медичним персоналом, соціально-побутовими умовами в лікарні, наявністю в медичному закладі необхідних ліків та засобів медичного призначення сприяє налагодженню взаємовідносин. Сучасний міський пацієнт прагне договірного типу відносин з лікарями, який передбачає рівноправний розподіл відповідальності між пацієнтом і його лікарем, зберігає за пацієнтом свободу вибору щодо рекомендованого лікування, так і в цілому щодо свого здоров’я. Більшість пацієнтів висловлюють бажання отримати максимально повну інформацію про призначене лікування Пацієнт і хворий розмовляють різними мовами. Кожен з них намагається висловити свої погляди на дану проблему. Так виникають конфлікти.
Як підрозділ соціології медицини виділяється медична конфліктологія—особлива міждисциплінарна галузь, що об’єднує теоретичні, методологічні і методичні підходи до опису, вивчення і розвитку практики роботи з конфліктними явищами різного роду, що виникають при медичній діяльності.
Взаємовідносини лікарів і пацієнтів відрізняються в державному і приватному медичних секторах, насамперед через відсутність неофіційних платежів в останньому.
Об’єкти і методи
В ході даної роботи було проведено опитування моїх знайомих, яких можна поділити на дві категорії: лікарів і пацієнтів. Опитування проводилося у формі соціологічного інтерв’ю. Опитаним лікарям і пацієнта було поставлено питання відповідно: „Які основні претензій до пацієнтів ви можете виділити?” і „Які основні претензій до лікарів ви можете виділити?”. Відповіді, які дали опитані були записані в спеціальному бланку.
Мета та завдання
Метою даної роботи є визначення основних претензій між сторонами взаємовідносин „лікар – пацієнт”. Завданням даної роботи є проведення опитування лікарів та пацієнтів з подальшою обробкою інформації і систематизацією результатів опитування.
Гіпотези
Незадоволеності пацієнтом якістю надання медичної допомоги передує відсутність належного контакту між пацієнтом і лікарем.
Незадоволеність лікаря виникає від небажання пацієнтом виконувати приписи, складна внутрішньоколективна ситуація, низькій рівень заробітної плати.
Результати
Результати даного дослідження можна виділити в такі таблиці:
Таблиця 1
Основні види претензій пацієнтів до лікарів
Характеристика лікаря
Коментар
«Мовчазні» лікарі
Відсутність у хворого повної інформації про лікування, його етапи, можливі ускладнення та наслідки
Неуважні лікарі, лікарі з низькою професійною кваліфікацією
Неякісно проведене лікування, ускладнення терапії, негативні результати лікування
Грубі або байдужі лікарі
Порушення лікарем принципів етики та деонтології
Лікарі-хабарники
Необхідність фінансової або іншої «подяки» лікарю
Недоступні лікарі
Неможливість потрапити на прийом до дуже зайнятого лікаря, зменшення тривалості консультації, зниження її якості
Лікарі зі шкідливими звичками, неохайні або непунктуальні
Низький рівень індивідуальної культури медичного працівника
Таблиця 2
Загальні причини виникнення конфліктних ситуацій
за оцінками лікарів
Юридична незахищеність лікарів, відсутність адекватного захисту від сутяжних пацієнтів
Низький рівень медичної культури населення
Складні для спілкування пацієнти (хворі, що не схильні до співпраці з лікарем; хворі, з якими важко налагодити взаємодію; а також пацієнти, що мають мету, яка не має нічого спільного з лікуванням)
Менталітет українців: «моя справа хворіти, а ваша справа — мене лікувати»
Бідність населення
Незгода пацієнтів з лікарськими рекомендаціями
Результати дослідження як виявилося повністю підтвердили висунуті мною гіпотези про причини конфліктів між лікарями і пацієнтами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Причини конфліктів між лікарями і пацієнтами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок