Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Дисбактеріоз. Народні методи лікування

Дисбактеріоз. Народні методи лікування

Назва:
Дисбактеріоз. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,64 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Дисбактеріоз. Народні методи лікування


Дисбактеріоз — синдром, що характеризується порушенням рівноваги мікрофлори кишечнику.
У кишечнику, особливо товстій кишці, постійно міститься велика кількість мікроорганізмів. У грудних дітей у нормі в ньому є біфідобактерії, лактобактерії, що виділяють органічні кислоти (молочну, оцтову, мурашину). Ці кислоти створюють у товстій кишці кисле середовище, яке гальмує розмноження патогенних (хвороботворних) та умовно-патогенних бактерій та грибів.
Під час народження відбувається мікробна колонізація новонароджених. Організм немовляти заселяється (колонізується) мікроорганізмами. Імунні фактори молозива блокують колонізацію умовно-патогенними мікроорганізмами за умови, що новонародженого прикладають до груді матері в перші 30 — 60 хв після народження. На жаль, лише 30 % новонароджених виписують із пологового будинку з нормальною мікрофлорою. Часто спостерігаються зменшення кількості біфідо- та лактобактерій, якісні зміни кишкової палички, виділяють велику кількість різних умовно-патогенних мікробів (стафілококів, протея, синьогнійної палички).
При гострих та хронічних захворюваннях органів травлення, печінки або внаслідок тривалого прийому антибактеріальних препаратів порушується склад мікрофлори і розмножуються патогенні мікроорганізми. Розвивається дисбактеріоз. У хворих на дисбактеріоз порушуються травлення, всмоктування та засвоєння харчових речовин.
У дітей раннього віку спостерігаються зригування, блювання, зниження темпів наростання маси тіла, неспокій, порушення сну. Больовий синдром має приступо-подібний характер, з'являється через 2 — 3 год після їди і супроводжується здуттям живота, буркотінням у животі, позивами на дефекацію.
У дітей старшого віку може бути тривалий запор.
Хворі скаржаться на зниження апетиту, неприємний присмак у роті, нудоту, метеоризм, виникають пронос чи запор. Калові маси набувають гнильного або кислого запаху. Поява цих симптомів пояснюється тим, що патогенна мікрофлора перетворює кисле середовище на лужне, а також сприяє утворенню токсичних речовин, які ушкоджують кишкову стінку.
У дітей часто спостерігаються ознаки загальної інтоксикації, в'ялість. У разі тривалого перебігу хвороби виникає дефіцит вітамінів, особливо групи В. Дитина постійно плаче, дратлива.
У разі дисбактеріозу слід відмінити антибактеріальні препарати, що спричинили його.
Усім дітям, починаючи з 6 —7-місячного віку давати кисломолочні продукти (ацидофільне молоко, кефір, кисломолочний "Віталакт", йогурт): до 1 року — по 200 — 400 мл щодня, після 1 року — по 500 — 600 мл. Вони затримують розвиток патогенних і умовно-иатогенних мікроорганізмів за рахунок молочної кислоти та мікробів, які продукують антибіотичні речовини.
В домашніх умовах до 200 — 300 мл молока температури 30 — 35 °С додають 0,5 г закваски, що містить біфідобактерії, перемішують і залишають на ніч при кімнатній температурі. Закваску використовують для приготування кисломолочного продукту. Беруть 2 столові ложки на 1 л молока.
Для відновлення нормальної мікрофлори треба створити у кишечнику сприятливе для її розвитку середовище. З цією метою у раціоні слід збільшити кількість овочів та фруктів, що містять клітковину, зокрема, моркви, буряків, гарбузів, яблук, слив, динь тощо.
У моркві є сполуки сірки, які стимулюють розмноження корисних бактерій в органах травлення. Ці кишкові бактерії продукують молочну кислоту, яка гальмує розвиток патогенних бактерій. Грудним дітям дають терту моркву по 20 — 40 г за 2 —3 прийоми, дітям віком 1 —3 роки — по 40 —60 г на добу, старшим — по 100—150 г.
Протягом 3 — 4 тиж корисно давати буряковий пектин (15 — 20 г на добу). Його порошок розводять у 200 мл води кімнатної температури і через 1 год (після набухання) додають до страв. Пектини підкислюють кишковий вміст, до того ж вони є основним субстратом живлення для корисної мікрофлори.
При дисбактеріозі корисні хліб, зернові культури, проросла пшениця, особливо за дефіциту вітамінів групи В, а також вівсяний настій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Дисбактеріоз. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок