Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Обтирання. Обливання. Обмивання. Розтирання. Обгортання. Народні методи лікування

Обтирання. Обливання. Обмивання. Розтирання. Обгортання. Народні методи лікування

Назва:
Обтирання. Обливання. Обмивання. Розтирання. Обгортання. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,73 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Обтирання. Обливання. Обмивання. Розтирання. Обгортання. Народні методи лікування


ОБТИРАННЯ
Обтирання призначають з другого місяця життя дитини. Спочатку проводять сухі обтирання протягом одного-двох тижнів. Для вологого обтирання простирадло змочують у воді, викручують. Вологе обти-рання триває 1—2 хв. Починають з рук, переходять на груди, живіт, спину, ноги.
Напрямок рухів такий: від кисті та стоп угору, від голови, шиї — донизу, від живота та грудної клітки — до пупка, від спини — до хребта. Таким чином забезпечується ще й легкий масаж тіла, поліпшується венозний кровоплин.
Після обтирання кожну частину тіла розтирають сухим рушником до помірного почервоніння. Дитину тепло вдягають.
Початкова температура води для дітей віком до 1 року становить 36 — 35 °С. По-ступово протягом 10 — 15 діб її знижують на 1 °С до 26 °С взимку та до 24 °С улітку (за умови систематичного виконання процедури). Для дітей віком 5 — 7 років почат-кова температура води становить 33 — 32 °С, у кінці процедур — 23 — 22 °С. Стійкий ефект загартування настає через 2 — 3 тиж.
Часткове обтирання застосовують у слабких дітей, які мерзнуть. Роздягнену дити-ну накривають простирадлом і ковдрою, а рушником, змоченим водою температури 35 — 33 °С, енергійно розтирають, поступово звільнюючи від ковдри частини тіла. Наприклад, розтирають одну ногу до появи почервоніння шкіри, потім розтирають сухим рушником і закутують.Те саме роблять по черзі з другою ногою, грудьми, спиною та руками.
Фізіологічна дія обтирання зумовлена температурним та механічним подразненням.
Обтирання застосовують при функціональних захворюваннях нервової системи та для загартування.
Протипоказання для обтирання: запальні та гнійні ураження шкіри й підшкірної основи, новоутворення, варикозне розширення вен.
ОБЛИВАННЯ
Після 1—1,5 міс вологих обтирань можна переходити до обливання (для дітей, що старші за 11 міс).
Початкова температура води для дітей до 1 року становить 37 — 36 °С, для дітей 5 — 7 років — 34 — 33 °С. Через 5 — 7 діб її знижують на 1 °С ( до 27 — 24 °С). Три-валість процедури 1—2 хв.
Взимку під час обливання дитині одягають шапочку, щоб голова залишалася су-хою. Маленьких дітей саджають, старших ставлять у велику миску або ванну. Обли-вають по черзі все тіло з відстані 20 — 30 см. Після цього дитину треба витерти до легкого почервоніння шкіри, тепло одягти. Влітку обливання слід проводити на повітрі у затишному місці.
Обливанням часто закінчують інші водолікувальні процедури (теплі та гарячі ванни). Після обливання шкіру треба добре витерти, дитину одягти в сухий теплий одяг.
Загальне обливання — тонізуюча та освіжаюча процедура, що використовується для загартовування.
ОБМИВАННЯ
Для обмивання беруть воду температури 22 — 20 °С, температура повітря в кімнаті повинна бути 20—18 °С.
Треба швидко обмити голову, обличчя, шию, плечі, груди, живіт, руки добре змоче-ним рушником. Після закінчення обмивання дитину слід витерти сухим рушником. Потім обмити спину, ноги (але не стопи) і швидко їх витерти. Нарешті черга дохо-дить і до стоп: їх обмивають, ставлячи в таз по черзі, і добре витирають. Обмивання проводити протягом 3 —5 хв без пауз. Після обмивання одягнена дитина повинна рухатися до повного зігрівання.
Ослабленим дітям можна робити часткові обмивання.
Обмивання, які проводять після постільних парових ванн, обгортання, що супро-воджувалися потовиділенням, мають на меті охолодити шкіру, зумовити скорочення її судин, змити залишки поту, продукти метаболізму, токсичні речовини. Після тако-го обмивання тіло дитини обсушити рушником.
РОЗТИРАННЯ
Дитину загортають у мокре .простирадло і розтирають поверх нього, але не прости-радлом.
Температура води для розтирання становить 28 — 17 °С, температура повітря в кімнаті повинна бути близькою до 20 °С.
Голова під час розтирання лишається відкритою.
Через простирадло, яке щільно прилягає до тіла, долонями роблять енергійні рухи вгору-вниз по всьому тілу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Обтирання. Обливання. Обмивання. Розтирання. Обгортання. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок