Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Основи урогінекології

Основи урогінекології

Назва:
Основи урогінекології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,63 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Основи урогінекології


Статеві органи та органи сечовидільної системи в процесі ембріогене-зу розвиваються з єдиного зародкового листка (мезодерми), вони мають тісний анатомо-фізіологічний зв'язок, спільне кровопостачання та лімфа-тичну систему. Тому захворювання однієї системи нерідко призводить до патологічних змін у органах іншої, аномалії розвитку статевих органів мо-жуть поєднуватись з аномаліями розвитку сечовидільної системи. Досить часто при злоякісних захворюваннях жіночих статевих органів уражають-ся органи сечової системи. Вони уражаються також при променевій терапії злоякісних захворювань.
Сечівник, сечовий міхур та сечоводи є органами-мішенями для дії ста-тевих гормонів. За наявності дефіциту естрогенів відбуваються атрофічні зміни в епітелії слизової оболонки цих органів.
При запальних захворюваннях геніталій можливість виникнення пато-логічного процесу в органах сечовидільної системи сягаає 35-60% випадків.
Досить часто у зв'язку з анатомічними особливостями під час гінеколо-гічних операцій травмуються сечовий міхур, сечоводи, що вимагає відповід-ного оперативного лікування.
Отже, для правильної діагностики, лікування, а також для усунення ускладнень, що виникають при лікуванні, слід знати основи урогінекології.
ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ СЕЧОВИДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ
Уретрит
При запальних процесах у вагіні нерідко виникає запалення уретри, що може мати як гострий, так і хронічний перебіг. Збудниками його є та сама патогенна мікрофлора, що викликає кольпіт (трихомонади, хламідії, грибки, іноді — гонококи). Клінічні симптоми уретриту — біль, частіше наприкінці акту сечовипускання, різь під час сечовипускання, часті покли-ки до сечовипускання, нерідко — гематурія. Іноді можуть спостерігатись гнійні виділення з уретри.
Діагностика базується на скаргах хворої та даних огляду: наявність гіперемії та набряку в ділянці зовнішнього вічка уретри.
Іноді уретрит набуває хронічного перебігу. Частіше це трапляється у жінок з хронічними запальними процесами придатків матки, хронічними кольпітами, ендоцервіцитами. Хронічний уретрит має подібні до гострого симптоми, проте вони виражені значно слабше, періоди загострення зміню-ються ремісіями. Необхідно обов'язково проводити цистоскопію.
У жінок у постменопаузі нерідко виникає сенільний уретрит, який су-проводжує сенільний кольпіт. В основі цих захворювань лежить дефіцит естрогенів, у результаті якого виникають атрофічні зміни у слизовій обо-лонці уретри та вагіни. Вони мають надзвичайно стійкий перебіг, хворих турбує часте сечовипускання, воно стає болючим, іноді відмічається не-тримання сечі. Деколи при огляді знаходять вивернену слизову оболонку уретри, яку можуть помилково прийняти за поліп.
Лікування має бути етіопатогенетичним. Враховуючи поєднану пато-логію, призначають ті ж антибактеріальні препарати, що й для лікування кольпіту. Крім того, проводять місцеву терапію, що включає в себе теплі сидячі ванни з відварів трав; при хронічних процесах вдаються до інсталя-цій уретри 1% розчином протарголу, 0,02% коларголу, шипшинової чи об-ліпихової олії.
У випадку наявності сенільних уретритів раціонально використовувати естрогени. Їх можна додавати у вигляді масляних розчинів до мазевих основ чи емульсій і вводити у вагіну та одночасно змащувати зовнішній отвір урет-ри. Курс лікування—10-14 днів. Повторюють курс лікування через 2-3 місяці. Одночасно можна проводити загальну гормонотерапію.
Цистит
Запалення сечового міхура зустрічається при запальних процесах гені-талій досить часто. Сечовий міхур може втягуватись у запальний процес при гострих аднекситах, особливо при формуванні тубооваріальних пух-лин. Гострі цистити при запальних захворюваннях геніталій перебігають, як правило, в легкій формі. Хворі скаржаться на часті поклики до сечови-пускання, різь та біль при ньому, особливо наприкінці акту сечовипускан-ня. Іноді виникає гематурія. В аналізах сечі знаходять мікрогематурію, піу-рію, протеїнурію, бактеріурію. При хронічних запальних процесах жіно-чих статевих органів кожне захворювання може супроводжуватися цисти-том, він набуває хронічного перебігу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Основи урогінекології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок