Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості екстреної допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях

Особливості екстреної допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях

Назва:
Особливості екстреної допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,98 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Особливості екстреної допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях.


1. Особливості екстреної допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях.
Особливості надання екстреної допомоги:
робота з групами. Психологу доводиться працювати з групами жертв, які створені не штучно, а природно.
Клієнти часто перебувають у гострому афективному стані.
Трапляються жертви з низьким соціальним та освітнім статусом.
Правила:
у кризових ситуаціях потерпілий знаходиться у стані збудженому. Одразу скажіть потерпілому, що ви очікуєте від терапії і як триватиме робота;
не приступайте до дій одразу, озирніться хто з потерпілих потребує найбільшої допомоги;
принцип чіткого інформування. Чітко скажіть хто ви, дізнайтеся імена тих, хто потребує допомоги;
обережно встановити тілесний контакт, але не торкатись до голови;
не звинувачуйте потерпілого;
професійна компетентність;
дайте потерпілому виговоритись;
скажіть потерпілому, що залишитесь з ним;
намагайтеся відгородити потерпілого від зайвої уваги та розпитувань.
2. Динаміка психічного стану людей після психотравмуючої ситуації:
- гострий емоційний шок – стан заціпеніння, який триває 3-5 годин. Характеризується загостренням сприйняття, збільшенням швидкості розумових процесів, виявами безрозсудної сміливості при зниженні критичної оцінки ситуації. В емоційному стані переважає відчуття розпачу, сильного головного болю, сухості в роті, важкого дихання, швидкого серцебиття.
- Психологічна демобілізація – триває до з діб. Характеризується різким погіршенням самопочуття, виникає відчуття розгубленості, панічних реакцій, зниженням морально-нормативної поведінки.
- Вирішення – від 3 до 12 днів. Характеризується поступовою стабілізацією настрою та самопочуття, але потерпілий обмежує контакти з оточуючими, виникає бажання виговоритися, з’являються кошмарні сни.
- Відновлення – починається з 12 дня. Характеризується активізацією міжособистісного спілкування, нормалізацією емоційного забарвлення мови та міміки, відновлення нормальних сновидінь.
3.Критерії діагностики посттравматичного стресового розладу.
Посттравматичний стрес є серйозним тривожним розладом , який може розвинутися після впливу на людину будь-якої події, що призводить до психологічної травми . Ця подія може призвести до загрози смерті людини або когось ще, або до власної чи чужої фізичної, сексуальної, психологічної цілісності, зазвичай людина має здатність справлятися .
Діагностичні симптоми ПТСР включають повторне переживання травми за допомогою спогадів чи кошмарів, уникнення подразників пов'язаних з травмою, і збільшення збудження при схожих ситуаціях.
Зазвичай ПТСР триває більше одного місяця і є причиною погіршення адаптації в соціальній, професійній та особистій сферах життя.
4. Організація психологічної допомоги заручникам.
У перші години після узяття в заручники в більшості людей переважає реакція тривоги, пов'язана з відсутністю інформації про свою подальшу участь. З початком антитерористичних дій у заручників розвиваються гіпокінетичні або гіперкінетичні психогенні реакції
Гіпокінетичні реакції виражаються тривогою, панічним страхом, заціпленням, млявістю, тремтінням у тілі, порушенням сну, анорексією, почуттям безвихідності, розпачем, відчуженням, аутизмом, нерухомістю із прийняттям "внутрішньоуфобної" пози. У їхніх переживаннях домінували страх і жах, що вони відчували. В наступному ці люди залишалися небагатослівними, виглядали пригніченими, заглибленими у свої думки й переживання. У них виявлялися порушення сну у вигляді утруднень засипання, частих нічних кошмарних сновидінь, а також ранні пробудження з почуттям втомленості. Потерпілі відзначали в себе пригніченість, тугу, підвищену плаксивість
Гіперкінетичні розлади проявлялися в метушливості з розгубленістю й нерозумінням того, що відбувається, гострим руховим порушенням, тривожним станом з метушливістю й ігноруванням небезпеки.
У частини заручників відзначалися переживання панічного страху, жаху, розпачу й безвихідності. Їхня поведінка представляла собою непродуману реакцію обрання з надлишковою хаотичною поведінкою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості екстреної допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок