Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Рання допомога дітям з вродженими вадами . Форми ранньої допомоги

Рання допомога дітям з вродженими вадами . Форми ранньої допомоги

Назва:
Рання допомога дітям з вродженими вадами . Форми ранньої допомоги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,72 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Рання допомога дітям з вродженими вадами . Форми ранньої допомоги


1.Рання допомога дітям з вродженими вадами . Форми ранньої допомоги…
Рання допомога означає раннє розпізнавання, раннє лікування, спеціальне виховання та інтеграцію дітей з особливими потребами або новонароджених і немовлят із загрозою якої-небудь недостатності.
Форми ранньої допомоги:
- раннє лікарське обслуговування – обстеження і медичне лікування;
- лікувальна гімнастика – розвиток сенсомоторних здібностей і лікування церебральних рухових розладів;
- психологічне обслуговування – проведення вправ, робота з батьками та сім’єю;
- соціальна робота – страхування, соціальна допомога, працездатність, економічна підтримка;
- логопедія – у дітей з порушенням слуху та при розладах мовних функцій;
- лікувально-педагогічний тренінг – для розвитку тонкої моторики, тактильного сприйняття, розумового та емоційного розвитку;
- педагогічне раннє обслуговування – для дітей з фізичною чи розумовою недостатністю.
2.Світоглядні установки щодо походження захворювань.
Всі трактування базуються на вірі у зв’язок між поведінкою людини, її моральністю та виникненням у неї хвороб. Виділяється декілька світоглядних установок щодо походження захворювань:
хвороба як покарання;
хвороба як випробування;
хвороба як повчання іншим;
хвороба як розплата за гріхи.
Іншою групою світоглядних установок є уявлення про хворобу як таку, що викликана спадковими або середовищ ними причинами:
хвороба як неминучість;
хвороба як збіг обставин;
хвороба як власна помилка.
Третя світоглядна платформа оцінки механізмів походження захворювань базується на містичному підході до процесів етіопатогенезу:
хвороба унаслідок заздрості;
хвороба унаслідок ревнощів.
3.Сутність експертної практики. Зміст та завдання психологічної експертизи. Функції психолога в лікувально-трудовій, військово-лікарській, медико-педагогічній експертизах.
Основним змістом експертного висновку є не тільки оцінка стану досліджуваного, а й якісний структурний аналіз змін психічної діяльності випробуваного, який повинен співвідноситися з особливостями психічної структури діяльності відповідно до якої проводиться експертиза. Важливо не тільки виявити актуальний стан особи і різних психічних процесів, але і прогнозувати можливості досліджуваного на майбутнє з урахуванням компенсаторних та декомпенсаторних аспектів.
Лікувально-трудова експертиза: важливу роль грає оцінка витривалості в праці, швидкості і характеру стомлюваності, вольові зусилля. Особливе місце займає вивчення соціально-трудових установок хворого, індивідуальних схильностей.
Військово-лікарська експертиза: проводиться так же, як попередня, але є два нюанси: 1) зацікавленість випробуваного в змісті експертного рішення і 2) можливість до настановної (правильної) поведінки, потрібно виявити з чим пов’язано це, що приховується.
Медико-педагогічна експертиза: клінічний психолог розглядає наступні питання: 1)причини неуспішності дитини; 2)своєчасно нерозпізнані психічні захворювання; 3)педагогічна занедбаність; 4)неуспішність внаслідок перенесених соматичних захворювань.
4.Діагностичні принципи-альтернативи розмежування норми та патології: хвороба-особистість, нозос-патос, реакція-стан-розвиток,психотичне-непсихотичне, екзогенне-психогенне-ендогенне.
Хвороба-особистість: те, що є нормою для однієї людини, те для іншої вже може бути симптомом психічного захворювання.
Нозос-патос: хвороба ____________________здоров’я
патологія___________________норма.
Реакція-стан-розвиток: реакція-це короткочасна (до 6місяців)відповідь на якусь ситуацію. Стан-це стійкий синдром без схильності до розвитку (тривалістю більше 6 місяців). Розвиток - це патологічний процес з внутрішніми закономірностями симптомоутворення.
Психотичне-непсихотичне: психотичне – втрата критики щодо ситуації та дезорганізація діяльності, нема контакту з реальністю. Непсихотичне - є критика, поведінка знаходиться в рамках соціально прийнятих норм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Рання допомога дітям з вродженими вадами . Форми ранньої допомоги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок