Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Роль соціальних факторів у збереженні здоров’я молодої сім’ї

Роль соціальних факторів у збереженні здоров’я молодої сім’ї

Назва:
Роль соціальних факторів у збереженні здоров’я молодої сім’ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,14 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Роль соціальних факторів у збереженні здоров’я молодої сім’ї


Соціальні фактори (рівень матеріального доходу, забруднення довкілля, безробіття, спосіб життя, шкідливі звички, харчування) відіграють значну роль у збереженні здоров’я сім’ї. Від їх вирішення залежить успіх заходів по боротьбі з факторами ризику (захворювання серцево-судинної, дихальної та травної систем), а також зменшення рівня негативного впливу навколишнього середовища, забезпечення раціонального харчування, відповідних житлових умов, оздоровлення членів сім’ї [1,2,3].
Посилення уваги до стану здоров’я сім’ї як осередка відтворення населення і робочої сили викликано демографічною кризою, яка зумовлює появу негативних тенденцій у державі, до яких у першу чергу відносяться старіння населення та зменшення середньої очікуваної тривалості життя при народженні. Від початку 95-х років середня очікувана тривалість життя при народженні у цілому серед населення України знизилась на два роки і склала у 2000 році 67 років (у чоловіків 62,2 роки, у жінок – 73,4 роки) [4,5].
Здоров’я сім’ї та народжуваність визначається сукупністю загальних і конкретних умов життя, рівня заробітку і доходів, житлових умов. Рівень матеріального доходу як фактор ризику розвитку недуг має вагоме значення. Наприклад, у хворих хронічним бронхітом у половині випадків виявився низький та середній матеріальний дохід і лише 3,8% сімей оцінили свій дохід як високий. У хворих бронхіальною астмою 47,3% сімей мали низький матеріальний дохід, 50% сімей – середній, 2,6% - високий. Житлові умови хворі хронічним бронхітом оцінили як добрі у 46% випадків, задовільні – 23%, при бронхіальній астмі ці показники становили як добрі 36,8%, задовільні – 26,3%.
Рівень матеріального забезпечення сімей і харчування суттєво позна-чається на здоров'ї і вихованні дітей. За оцінками батьків у 40% сімей здоров'я дітей незадовільне чи погане; задовільним його вважають частіше сільські жи-телі - майже кожна друга сім'я, у міських жителів - кожна третя. Оцінка здо-ров'я дітей як "задовільне" стосується кожної другої міської сім'ї і понад 80% сільських, у разі коли коштів вистачає на все. Більше половини сімей (понад 60%) мають здорових дітей за доброго чи нормального харчування; у 58% міських і 71% сільських сімей із обмеженим набором продуктів здоров'я дітей оцінюється як "погане".
Здоров'я дітей і генеративна функція жінок залежать також від харчування у період вагітності. За даними обстеження майже кожна друга вагітна жінка вживає недостатньо чи майже не вживає м'яса, риби, овочів, фруктів, соків і інших продуктів. За самооцінками молодих сімей коштів вистачає тільки на їжу - у кожній другій сім'ї (понад 46%). Лише 10% сімей оцінює харчування як "добре" і збалансоване за набором продуктів; понад 40% - як "нормальне але скромне"; 25% вважає набір продуктів об-меженим і недостатнім.
На здоров’я сім’ї значний вплив (50-55%) має спосіб життя, який у свою чергу залежить від матеріальних умов. Так, спортивні секції та різні гуртки відвідують діти відповідно 4,5% та 1,6% сімей.
Однією з складових незадовільного стану здоров'я сім’ї є забруднення довкілля. Проживання дітей у мікрорайонах, прилеглих до великих промислових підприємств, порівняно з відносно чистими районами, підвищує ризик формування хронічної патології та виникнення частих гострих захворювань у 1,5 рази.
Одним із соціальних факторів, який збільшується є безробіття. Так в 1999 році кількість зареєстрованих безробітних по Україні становила 1003,2 тис. Неблагополучне становище в соціальній сфері викликає емоційне та стресове перенапруження людини, яке має істотне значення для розвитку серцево-судинних захворювань.
Висновки 1. Статистичні дані свідчать про зв’язок стану здоров’я сім’ї та її соціально-економічних та демографічних характеристик. Отже, результати проведеного аналізу статистичних даних свідчать про гострі соціальні проблеми молодих сімей та їх великий вплив на здоров’я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Роль соціальних факторів у збереженні здоров’я молодої сім’ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок